Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу. Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу


НазваРельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу. Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу
Дата конвертації07.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу.

Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу.Земля складається з декілька шарів, а саме: • зовнішній шар, представлений твердими гірськими породами та мінералами, який має назву земна кора; • середній шар, представлений розпеченими в’язкими породами, який має назву мантія; • внутрішній шар, який має назву ядро. Ядро у свою чергу складається з двох шарів: зовнішнє ядро представлене гарячими важкими породами, які знаходяться у рідкому стані. Внутрішня частина ядра знаходиться у твердому стані.

 • Земля складається з декілька шарів, а саме: • зовнішній шар, представлений твердими гірськими породами та мінералами, який має назву земна кора; • середній шар, представлений розпеченими в’язкими породами, який має назву мантія; • внутрішній шар, який має назву ядро. Ядро у свою чергу складається з двох шарів: зовнішнє ядро представлене гарячими важкими породами, які знаходяться у рідкому стані. Внутрішня частина ядра знаходиться у твердому стані.Будова ЗемліБудова Землі

 • Чи відомо вам, що товщина земної кори складає приблизно 64 км. Якщо уявити Землю розміром з футбольний м’яч, то земна кора мала би товщину поштової марки.

 • Тверда оболонка Землі називається літосфера. Товщина літосфери сягає 150-200 км, вона охоплює земну кору та верхню частину мантії.Рельєф. Форми рельєфу

 • Поверхня Землі не є однорідною. На ній багато нерівностей різної форми. Ці нерівності мають величезне значення для життя людини. Якщо розрівняти їх, то поверхня планети покриється океаном глибиною 2450 м. Сукупність нерівностей поверхні земної кори називають рельєфом. Наука, яка вивчає різні форми рельєфу називається геоморфологія (гео – земля, морфо – частина, логос - наука). Найбільшими нерівностями, що складають рельєф Землі, є материки та океани. Кожна з них, в свою чергу, поділяється на менші нерівності.Які форми поверхні суші вам відомі?

 • Які форми поверхні суші вам відомі?

 • Які форми поверхні є в океанах?На материках виділяють дві основні форми рельєфу: рівнини і гори.

 • На материках виділяють дві основні форми рельєфу: рівнини і гори.

 • Рівнини — це великі ділянки суші з рівною або горбистою поверхнею. Залежно від поверхні рівнини діляться на три групи, а саме: низовини, височини, плоскогір’я.

 • Гори — це підвищення на Земній поверхні з чітко вираженими схилами, підошвою і вершиною, що має висоту понад 200 м над рівнем океану. Гори можуть мати різну висоту. Залежно від висоти гір, їх ділять на високі, середні та низькі.На дні океанів теж виділяють рівнини (плоскі, горбкуваті, хвилясті) і гори, які подекуди, підносячись над водою, утворюють цілі острови. Крім цього, на океанічному дні є довгі, порівняно вузькі глибоководні западини.

 • На дні океанів теж виділяють рівнини (плоскі, горбкуваті, хвилясті) і гори, які подекуди, підносячись над водою, утворюють цілі острови. Крім цього, на океанічному дні є довгі, порівняно вузькі глибоководні западини.Рельєф України досить різноманітний. 70 % сучасної поверхні України займають низовини, 25 % – це височини і тільки 5 % – гори.

 • Більша частина території України відноситься до південно-західної окраїни Східно-Європейської рівнини та має рівнинний і горбкуватий рельєф; тільки на півдні піднімаються Кримські гори, а на заході - Українські Карпати. Східно-Європейська рівнина в межах України складається з піднесених і низинних ділянок, що збігаються відповідно з підняттями й опусканнями кристалічного фундаменту платформи. Серед перших найбільш значні Волинська височина, Подільська височина, що простягнулися із північного заходу на півдненному сході від верхньої течії ріки Буг і верхні ліві припливи Дністра до долини Південного Бугу (висота до 471 м - гора Камула)На схід, між Південним Бугом і Дніпром, перебуває Придніпровська височина (висота до 323 м), а на лівобережжі Дніпра, у південно-східній частині республіки, вузькою смугою тягнеться Приазовська височина (висота до 324 м - гора Бельмак-Могила). З північного сходу до неї примикає Донецький кряж (висота до 367 м - гора Могила-Мечетна), на території якого часто зустрічаються терикони, кар'єри й інші форми рельєфу, що утворилися в результаті господарської діяльності людини. На північному сході у межі України заходять відроги Середньоруської височини.

 • На схід, між Південним Бугом і Дніпром, перебуває Придніпровська височина (висота до 323 м), а на лівобережжі Дніпра, у південно-східній частині республіки, вузькою смугою тягнеться Приазовська височина (висота до 324 м - гора Бельмак-Могила). З північного сходу до неї примикає Донецький кряж (висота до 367 м - гора Могила-Мечетна), на території якого часто зустрічаються терикони, кар'єри й інші форми рельєфу, що утворилися в результаті господарської діяльності людини. На північному сході у межі України заходять відроги Середньоруської височини.

• Знайдіть на карті і перелічіть, які відтінки кольорів має суша.

 • • Знайдіть на карті і перелічіть, які відтінки кольорів має суша.

 • • Поясніть, з чим це пов'язано.

 • • Назвіть об'єкти, які мають найтемніший колір.

 • • Знайдіть на карті і перелічіть, які відтінки кольорів має водна частина.

 • Знайдіть на карті: • низовини та височини, назвіть їх; • гори, які є на території України, назвіть їх. Які гори вищі Карпати чи Кримські? Чому?Ми з’ясували, що суша та водні об’єкти зображені різними кольорами, які символізують збільшення або зменшення висоти. Таким чином, ділянки, що мають висоту від 0 до 200 м, зафарбовують зеленим кольором різних відтінків від світлого до темного, від 200 до 2000 — коричневим, від світлого тону до темного. Глибину водних об’єктів позначають кольорами від блідо голубого до темно-синього.

 • Ми з’ясували, що суша та водні об’єкти зображені різними кольорами, які символізують збільшення або зменшення висоти. Таким чином, ділянки, що мають висоту від 0 до 200 м, зафарбовують зеленим кольором різних відтінків від світлого до темного, від 200 до 2000 — коричневим, від світлого тону до темного. Глибину водних об’єктів позначають кольорами від блідо голубого до темно-синього.Різниця між нерівностями поверхні земної кори складає біля 20000 м. На суші переважають висоти до 1000 м, а в Світовому океані — глибини від 3000 до 6000 м. Найвища точка Земної поверхні — це гора Еверест, висота якої сягає 8848 м. Найнижча — Маріанська западина, що знаходиться в Тихому океані, її глибина сягає 11022 км.

 • Різниця між нерівностями поверхні земної кори складає біля 20000 м. На суші переважають висоти до 1000 м, а в Світовому океані — глибини від 3000 до 6000 м. Найвища точка Земної поверхні — це гора Еверест, висота якої сягає 8848 м. Найнижча — Маріанська западина, що знаходиться в Тихому океані, її глибина сягає 11022 км.

Як ви вважаєте, чи існує життя на такій висоті і на такій глибині?

 • На висоті 41100 м було виявлено один із видів бактерій — представників Царства Дроб'янки. В Атлантичному океані на глибині 8300 м спіймали рибу під назвою бротулід завдовжки 16 см 5 мм. Це була максимальна глибина, на якій будь-коли ловили рибу.Для визначення висоти нерівностей земної поверхні користуються приладом, який має назву нівелір. Назва походить від фр. «нівеле» - вимірювати.

 • Для визначення висоти нерівностей земної поверхні користуються приладом, який має назву нівелір. Назва походить від фр. «нівеле» - вимірювати.Чинники, що впливають на формування рельєфу.

 • На кам'яному обличчі Землі немає нічого випадкового: ні гірських хребтів, ні безкрайніх рівнин. Кожна нерівність земної поверхні — від материка до подряпини на камені — колись з'явилася, росла й змінювалася. Історія розвитку рельєфу буде продовжуватися і надалі, адже його творці не закінчили свою роботу.Що ж так змінює обличчя Землі?

 • Кам'яну оболонку планети ні на мить не залишають у спокої дві групи сил, що, мов армії, зійшлися в завзятому бою. І цей бій переважна більшість жителів планети не помічає. Одна група сил діє в земній корі, інша атакує ззовні (з атмосфери, океану й на суші). Сили, що діють зсередини, називаються внутрішніми. Сили, що їм протистоять,— зовнішніми.Земна кора утворена велетенськими плитами. Мантія, яка розміщена під земною корою розігрівається рідкими гірськими породами, які оточують земне ядро. При цьому у мантії виникають гарячі потоки, які впливають на плити, здвигаючи одні та роздвигаючи інші. Коли плити рухаються назустріч одна одній, земна кора збирається у складки. Ці складки утворюють гори. Так, при зіткненні Індії з Азією утворився самий високий на землі гірський ланцюг, Гімалаї. По мірі того, як плити наповзають одна на одну, тиск у земній корі збільшується. Якщо він переходить критичну межу то гірські породи у цьому місці тріскаються і починають рухатися. Це явище має назву землетрус.

 • Земна кора утворена велетенськими плитами. Мантія, яка розміщена під земною корою розігрівається рідкими гірськими породами, які оточують земне ядро. При цьому у мантії виникають гарячі потоки, які впливають на плити, здвигаючи одні та роздвигаючи інші. Коли плити рухаються назустріч одна одній, земна кора збирається у складки. Ці складки утворюють гори. Так, при зіткненні Індії з Азією утворився самий високий на землі гірський ланцюг, Гімалаї. По мірі того, як плити наповзають одна на одну, тиск у земній корі збільшується. Якщо він переходить критичну межу то гірські породи у цьому місці тріскаються і починають рухатися. Це явище має назву землетрус.На краю плит розміщені вулкани, бо це найслабкіші місця земної кори. Розплавлені гірські породи досить легко вириваються на поверхню. Так відбувається виверження вулкану. Характер рельєфу залежить також від зовнішніх чинників, а саме від дії вітру, температури повітря, води, живих організмів та людини.

 • На краю плит розміщені вулкани, бо це найслабкіші місця земної кори. Розплавлені гірські породи досить легко вириваються на поверхню. Так відбувається виверження вулкану. Характер рельєфу залежить також від зовнішніх чинників, а саме від дії вітру, температури повітря, води, живих організмів та людини.Під дією перепаду денних та нічних температур у міцних гірських породах утворюються тріщини. Вода у вигляді дощу та снігу потрапляє у ці тріщини і збільшує їх, замерзаючи чи вимиваючи. Вітер, діючи на ці ділянки ще більше заглиблює їх, це призводить до того, що відколюються великі шматки породи, а з поверхні відшаровуються дрібні частинки. Ці процеси називають вивітрюванням, відшаровуванням та вимиванням.

 • Під дією перепаду денних та нічних температур у міцних гірських породах утворюються тріщини. Вода у вигляді дощу та снігу потрапляє у ці тріщини і збільшує їх, замерзаючи чи вимиваючи. Вітер, діючи на ці ділянки ще більше заглиблює їх, це призводить до того, що відколюються великі шматки породи, а з поверхні відшаровуються дрібні частинки. Ці процеси називають вивітрюванням, відшаровуванням та вимиванням.Під час танення льодовиків, після дощів фрагменти гірських порід переносяться водою. В області швидкої течії осідають крупні фрагменти, а де течія уповільнюється – дрібні камінці. На рівнинах водяний потік уповільнюється і там осідає пісок та глина. Цей процес називають переміщення і нагромадження гірських порід.

 • Під час танення льодовиків, після дощів фрагменти гірських порід переносяться водою. В області швидкої течії осідають крупні фрагменти, а де течія уповільнюється – дрібні камінці. На рівнинах водяний потік уповільнюється і там осідає пісок та глина. Цей процес називають переміщення і нагромадження гірських порід.Впливають на формування рельєфу і живі організми, особливо людина. Саме людина розкопує, осушує, зрошує і тим самим змінює ділянки земної поверхні. Сьогодні важко знайти ділянки земної поверхні, куди б не втрутилася людина. Щороку їх стає дедалі менше.

 • Впливають на формування рельєфу і живі організми, особливо людина. Саме людина розкопує, осушує, зрошує і тим самим змінює ділянки земної поверхні. Сьогодні важко знайти ділянки земної поверхні, куди б не втрутилася людина. Щороку їх стає дедалі менше.Підсумки

 • 1. Що ж таке рельєф? 2. Які основні види рельєфу має поверхня Землі? 3. Що впливає на формування рельєфу?Підсумки

 • Тверда оболонка землі називається…

 • Всі нерівності земної поверхні називають …

 • Найбільшими нерівностями, що складають рельєф землі є …

 • Меншими нерівностями є …

 • Рельєф поверхні Землі постійно змінюється під дією…

 • Внутрішніми силами є…

 • До зовнішніх чинників належать…

Схожі:

Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу. Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу iconІнформації про рельєф і корисні копалини материка. Етапи розвитку земної кори (аналіз карти будови земної кори). Загальні особливості рельєфу Африки (аналіз фізичної карти Африки). Рельєф окремих частин материка

Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу. Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу iconДослідження процесу ціноутворення на ринку цукру в Україні Виконала учениця 11 класу ліцею №15 м. Чернігова
Проаналізувати зібрану інформацію і виокремити чинники, які впливають на формування ціни на цукор
Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу. Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу iconМета дослідження Мета дослідження
Мета дослідження визначити рівень сформованості комунікативних умінь І навичок з української мови учнів 4-х класів знз м. Києва вивчити...
Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу. Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу icon1. Фактори, які впливають на формування стратегії мк: Фактори, які впливають на формування стратегії мк
Ск провідна зможе взяти участь у розіграші призів. Головним призом є подорож до Швейцарії на час проведення в Женеві однієї з найвідомішої...
Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу. Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу iconЗалучитися до звичаїв і культури Залучитися до звичаїв і культури
Дослідити розмаїття правил поведінки, прийнятих у різних країнах, та чинники, які на них впливають
Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу. Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу iconПоложення і розміри Межі океану Межі океану Моря та затоки Річки Течії Острови Судноплавство Рельєф дна Рельєф дна

Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу. Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу iconПенсійна реформа в Україні: чинники та напрями Лідія Ткаченко
М. В. Птухи нан україни Чинники, що зумовлюють необхідність реформування пенсійної системи
Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу. Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу iconГендерні чинники епідемії віл/сніду На що спрямована ця презентація
Презентація спрямована на те, щоб показати, як гендерні стереотипи: впливають на інфікування віл погіршують життя інфікованих осіб...
Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу. Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу iconПристосування організмів до умов існування. Завдання Закінчи речення
Всі нерівності земної поверхні називають …( рельєфом). Найбільшими нерівностями, що складають рельєф землі є …(материки та океани)....
Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу. Рельєф. Чинники, що впливають на формування рельєфу iconПонад 50 Понад 50
Країни світу об’єднуються для проведення порівняльних досліджень, унаслідок чого можна не лише одержати інформацію щодо освітніх...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка