Гіпотези походження життя на Землі


НазваГіпотези походження життя на Землі
Дата конвертації07.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Гіпотези походження життя на Землі


За даними космології , усі планети, і земля в тому числі , були колись розпеченими тілами . Очевидно , у цей період на Землі не було і не могло бути життя , тому що однією з умов її існування є температура навколишнього середовища - не вище + 50….+ 70. Яким чином на мертвій , абсолютно стерильній Землі виникло життя , з явилися організми , здатні до розмноження і розвитку.Життя виникало неодноразово з неживої речовини (самозародження).

 • Ця теорія була поширена в древньому Китаї, Вавілоні і Єгипті як альтернатива креаціонізму, з яким вона співіснувала. Арістотель (384—322 до н. е.), якого часто називають засновником біології, дотримувався теорії спонтанного зародження. На основі власних спостережень він розвивав цю теорію далі, пов'язуючи всі організми в безперервний ряд — «сходи природи» (scala naturae).

 • Цим твердженням Аристотель підтримав більш раннє висловлювання Емпедокла про органічну еволюцію. Згідно з гіпотезою Арістотеля про спонтанне зародження, певні «частки» речовини містять деякий «активний зародок», який при відповідних умовах може утворити живий організм. Арістотель мав рацію, вважаючи, що цей зародок міститься в заплідненому яйці, але помилково вважав, що він є в сонячному світлі, твані і гнилому м'ясі. З поширенням християнства теорія самозародження була не в пошані; її визнавали ті, хто вірив в чаклунство тощо Але ця ідея продовжувала існувати десь на задньому плані протягом ще багатьох віків.Гіпотези абіогенезуВан Гельмонт (1577 1644), вельми знаменитий і вдалий вчений, описав експеримент, в якому він нібито створив за два тижні мишей. Для цього потрібні були брудна сорочка, темна шафа і жменя пшениці. Активним зародком він вважав людський піт.

 • Ван Гельмонт (1577 1644), вельми знаменитий і вдалий вчений, описав експеримент, в якому він нібито створив за два тижні мишей. Для цього потрібні були брудна сорочка, темна шафа і жменя пшениці. Активним зародком він вважав людський піт.

Вивчення фізіології розмноження багатоклітинних організмів в ХVІІ-ХVІІІ ст.

 • Вивчення фізіології розмноження багатоклітинних організмів в ХVІІ-ХVІІІ ст.

 • Р. Вірхов ( засновник клітинної теорії) ”…кожна клітина утворюється тільки в результаті поділу материнської клітини…”

 • «Все з яйця!»- Вільям Гарвей

 • В XVII столітті Левенгук сконструював мікроскоп і відкрив людям двері в мікровсесвіт.Гіпотези виникнення життя

Біогенез

(живі істоти можуть виникати лише від живих)

“Первинний бульйон” Чотири елемента з яких утворилося все живе .Біохімічна гіпотеза, Дж. Холдейн – О.І. Опарин . Біологічній еволюції передувала хімічна еволюція органічних речовин. Первинна атмосфера Землі складалась із вуглекислого газу , метану , аміаку, оксидів сірки , сірководню та водяної пари. Озонового екрану не було і до поверхні суходолу Світового океану надходив потік космічного та ультрафіолетового сонячного випромінювань.Унаслідок підвищеної вулканічної активності у води Світового океану й атмосферу з надр Землі потрапляли різноманітні хімічні сполуки.Такі умови вчені неодноразово відтворювали в лабораторіях. У результаті цих дослідів , у водному розчині солей , близьких за складом до морської води , в умовах опромінення та пропускання через них електричних зарядів , утворились деякі органічні речовини.Утворились нуклеотиди , амінокислоти та невеликі ланцюжки з амінокислот , моносахариди моносахариди та ін.Вони утворили скупчення, відокремлені від води поверхнею розділу – коацерватні краплини , які існували досить тривалий час.Нічого , що нагадувало б живих істот , ученим більше ніж за 60 років експериментів здобути подібним чином не вдалось.

 • Нічого , що нагадувало б живих істот , ученим більше ніж за 60 років експериментів здобути подібним чином не вдалось.

 • Незважаючи на це , гіпотеза Опарина – Холдейна стверджує , що коацерватні краплини якимось чином перетворились на “доклітинні” живі організми, від яких виникли прокаріоти , а потім і еукаріоти.

 • Отже, абіогенез у минулому Землі як спосіб виникнення життя , довести не вдалось!

Гіпотези біогенезу

 • Гіпотеза панспермії

 • Панспермія – гіпотеза про повсюдність поширення в Всесвіті зародків живих істот. Згідно панспермії в світовому просторі розсіяні зародки життя (наприклад спори мікроорганізмів) які рухаються під тиском світових променів а потрапивши в сферу притягання планети осідають на її поверхні і закладають на цій планеті початок живого. Ця гіпотеза була видвинута шведським вченим Ареніусом в 1907 р.Ця теорія не пропонує ніякого механізму для пояснення первинного виникнення життя, а висуває ідею про її неземне походження. Тому її не можна вважати теорією виникнення життя як такою; вона просто переносить проблему в якесь інше місце Всесвіту.

 • Ця теорія не пропонує ніякого механізму для пояснення первинного виникнення життя, а висуває ідею про її неземне походження. Тому її не можна вважати теорією виникнення життя як такою; вона просто переносить проблему в якесь інше місце Всесвіту.

 • Теорія панспермії стверджує, що життя могло виникнути один або декілька разів в різний час в різних частинах Галактики або Всесвіту. Для обґрунтування цієї теорії використовуються багаторазові появи НЛО, наскельні зображення предметів, схожих на ракети і «космонавтів», а також повідомлення про нібито зустрічі з інопланетянами. Радянські і американські дослідження в космосі дозволяють вважати, що імовірність виявлення життя в межах Сонячної системи нікчемна, однак вони не подають ніяких відомостей про можливе життя поза цією системою.

При вивченні матеріалів метеоритів і комет в них були виявлено різноманітні «попередники живого» — такі речовини, як ціаногени, синильна кислота і органічні сполуки, що можливо зіграли роль «насіння», що падало на голу Землю. З'явився ряд повідомлень про знаходження в метеоритах об'єктів, що нагадують примітивні форми життя, однак докази на користь їх біологічної природи поки не здаються вченим переконливими. Також деякі прихильникі теорії панспермії вважають, що життя занесене інопланетянами заради експерименту. І що зараз іноземні істоти спостерігають за життям і розвитком людства.

 • При вивченні матеріалів метеоритів і комет в них були виявлено різноманітні «попередники живого» — такі речовини, як ціаногени, синильна кислота і органічні сполуки, що можливо зіграли роль «насіння», що падало на голу Землю. З'явився ряд повідомлень про знаходження в метеоритах об'єктів, що нагадують примітивні форми життя, однак докази на користь їх біологічної природи поки не здаються вченим переконливими. Також деякі прихильникі теорії панспермії вважають, що життя занесене інопланетянами заради експерименту. І що зараз іноземні істоти спостерігають за життям і розвитком людства.Життя існувало завжди (теорія стаціонарного стану)

 • Життя існувало завжди (теорія стаціонарного стану)Висунута нова гіпотеза появи життя на Землі

 • Висунута нова гіпотеза появи життя на Землі

 • Коли Луни ще не існувало, Земля оберталася у зворотний бік. А саме зародження і поява Луни змінило протяжність доби на нашій планеті. Всьому провиною - Вселенська катастрофа, що трапилася 4,5 мільярдів років назад.

 •  

 •  

 • Все це демонструє комп'ютерна модель, зроблена американцем Робіном Кенапом з Південно-західного дослідницького інституту в Боулдере.

 •  

 • Прийнято вважати, що природний супутник Землі виник після того, як в останню врізався якийсь об'єкт розмірами з Марс. У свою чергу дане зіткнення спровокувало викид на орбіту планети хмари уламків, які з часом утворили кам'янисту сферу.

 •  

 • У кэнаповской моделі використовується 120 тисяч уламків віртуальної скелі, які взаємодіють між собою і Землею. Комп'ютерна симуляція демонструє, що, найімовірніше, до доленосного зіткнення Земля оберталася навколо Сонця інакше.

 •  

 • Головним чином, вісь обертання була круто нахилена, і тому день на нашій планеті тривав колись всього 4 години. А також, ймовірно, і оберталася Земля абсолютно по-іншому. Тобто у зворотний бік. Модель показала, що після удару всі ці особливості різко змінилися.

 •  

 • "Так цей удар мав і інші надзвичайно важливі наслідки для нашої Землі. Зокрема, він міг стати причиною появи на ній життя", – відзначає Робін Кенап.

 •  

Схожі:

Гіпотези походження життя на Землі iconПлан параметричні І непараметричні статистичні гіпотези
Перевірка правильності нульової гіпотези про рівність двох генеральних середніх (M(X) = M(Y))
Гіпотези походження життя на Землі iconДоповідь на тему Статистичні гіпотези і надійна імовірність Гіпотези
Протилежну гіпотезу, тобто припущення про те, що відмінності не випадкові називають альтернативною і позначають На
Гіпотези походження життя на Землі iconГіпотези виникнення життя Робота Робота з біології Студентов групи 11 Тс
...
Гіпотези походження життя на Землі iconТеорії зародження життя на Землі Гіпотизи виникнення життя на Землі
Ця теорія намагається відповісти на питання: яким чином в ту далеку епоху могли мимоволі виникнути і сформуватися в жваву систему...
Гіпотези походження життя на Землі iconМісяць – супутник Землі
Земля. Це другий за яскравістю об'єкт на земній небозводі після Сонця і п'ятий за величиною природний супутник планет Сонячної системи....
Гіпотези походження життя на Землі iconБіосфера — сфера життя, оболонка Землі, населена живими організмами. Біосфера — сфера життя, оболонка Землі, населена живими організмами
Біосфера з одного боку є середовищем життя,а з іншого-результатом життєдіяльності організмів
Гіпотези походження життя на Землі iconВуглекислий газ
Землі, підтримуючи температуру поверхні на рівні, придатному для життя. Затримуючи тепло в атмосфері Землі, ці гази створюють ефект,...
Гіпотези походження життя на Землі iconСиваш Олександр Керівник: вч фізики Сиваш Ю. О. Ми знаємо про вулкани на Землі та їх вплив на життя нашої планети
Чи існують вулкани тільки на Землі? Або ж вулканізм присутній і на інших планетах Сонячної системи? Вулкан, всупереч відомим уявленням,...
Гіпотези походження життя на Землі iconЗакон розподілу. Критерій згоди Пірсона. Перевірка гіпотези про порівняння середнього значення (матем сподівання) ознаки генеральної сукупності зі стандартом. Перевірка гіпотези про порівняння дисперсії нормальної генеральної сукупності зі стандартом
Перевірка гіпотези про порівняння середнього значення (матем сподівання) ознаки генеральної сукупності зі стандартом
Гіпотези походження життя на Землі iconМетеори́т (від грец. μετέωρος, «підвішений у повітрі») — тверде тіло небесного походження, що впало на поверхню Землі з космосу. Більшість знайдених метеоритів мають вагу від декількох грамів до декількох кілограмів.
«підвішений у повітрі» тверде тіло небесного походження, що впало на поверхню Землі з космосу. Більшість знайдених метеоритів мають...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка