Клас однодольні Родини злакові, лілейні або цибулеві Родина Злакові


НазваКлас однодольні Родини злакові, лілейні або цибулеві Родина Злакові
Дата конвертації22.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Клас однодольні

Родини злакові, лілейні або цибулеві

Родина Злакові

 • Близько 11 тис. видів рослин із родини Злакові поширені на всіх континентах. Переважна більшість -це одно-, дво- та багаторічні трав'янисті рослини; у тропіках відомі й здерев'янілі форми. Багато видів злаків людина вирощує як зернові, кормові, технічні та декоративні рослини.Характеристика родини Злакові

 • Злакові - це багаторічні, зрідка одно- чи дворічні рослини. їхні підземні пагони можуть видозмінюватися на кореневище. Деякі представники (наприклад, бамбук) мають здерев'яніле стебло. Розпізнати більшість злакових можна за характерною будовою їхнього стебла, яке називають соломиною. (На такому стеблі можна роздивитися потовщені вузли та звужені міжвузля.

 • Стеблам злаків притаманний вставний ріст. Зазвичай міжвузля у злакових порожнисті, але у кукурудзи та цукрової тростини вони заповнені основною тканиною, в клітинах якої запаса- ються поживні речовини. \

 • Листки прості, сидячі, видовжені, з паралельним жилкуванням, розміщені почергово.

 • Коренева система мичкувата.Квітки злаків дрібні, малопомітні зібрані в колоски, які утворюють суцвіття складний колос (наприклад, у жита, пшениці, ячменю, пирію), волоть (у рису, проса, вівса, суцвіття тичинкових квіток кукурудзи) або початок (наприклад, суцвіття маточкових квіток кукурудзи).

 • Квітки злаків дрібні, малопомітні зібрані в колоски, які утворюють суцвіття складний колос (наприклад, у жита, пшениці, ячменю, пирію), волоть (у рису, проса, вівса, суцвіття тичинкових квіток кукурудзи) або початок (наприклад, суцвіття маточкових квіток кукурудзи).

 • Кожен колосок складається з однієї-двох або багатьох (до 20) двостатевих чи одностатевих квіток.

 • Оцвітина проста, складається з двох квіткових лусок та двох плівочок.

 • Зазвичай є три тичинки та одна маточка. Серед злаків відомі як самозапильні (наприклад, ячмінь, пшениця, рис), так і вітрозапильні (жито, кукурудза) види.

 • Плід -зернівка з великим, багатим на крохмаль та білки ендоспермом.Яке господарське значення злакових?

 • Найвідоміші серед злаків різноманітні зернові культури (наприклад, пшениця, жито, ячмінь, овес, рис, кукурудза). З їхніх плодів - зернівок - виготовляють хлібні та макаронні вироби, крупи. Зерно є кормом для худоби. У серцевині стебел цукрової тростини, яку вирощують у багатьох тропічних країнах, міститься до 20 % цукру.Бамбук

 • Бамбук, що зростає в тропічних та субтропічних краях, використовують як будівельний матеріал, із нього виготовляють меблі та декоративні вироби.Бамбук

 • Самая высокая и удивительная  трава в мире. Бамбук  относится к семейству злаков, он близкий родственник пшеницы, овса, кукурузы и других  злаковых культур. Растение бамбук широко распространено в мире, главным образом в тропиках и субтропиках, но встречается и высоко в горах, где может выдерживать понижение температуры до -20 градусов С. Растение бамбук насчитывает 1500 видов. В странах СНГ встречается несколько дикорастущих  видов бамбука (на Курильских островах и на Сахалине), около 20 видов этого растения культивируется на Черноморском побережье.

 • Стебель-ствол бамбука напоминает солому злаков, состоит из узлов и междоузлий. Рост осуществляется за счёт междоузлий. Интересно, что зачатки узлов заложены в почке роста бамбука. В зависимости от вида бамбуки бывают травянистыми и древовидными. Толщина ствола бамбука тоже различная: от 2-3 до 30 сантиметров в диаметре. Стебель бамбука способен ветвиться, что делает эту траву похожей на дерево. Вначале роста ткани стебля мягкие (молодые ростки бамбука используются в пищу), через 2-3 года стебель отвердевает и становится очень прочным и твёрдым (твёрже древесины дуба).

 • При благоприятных условиях бамбук растёт очень быстро и может достигать 30 метров в высоту. Скорость роста бамбука может быть до 1 м в сутки. Максимальной высоты бамбуки достигают за 1,5-2 месяца, после чего их рост прекращается. Из всех известных видов бамбука только один считается ядовитым – бамбук тростниковый.Пшениця

 • Відомо близько 5 тис. сортів пшениці. Розрізняють озиму та яру форми пшениці. Яру пшеницю висівають навесні, а наприкінці літа вже збирають урожай. Вона менш холодостійка порівняно з озимою, яку висівають восени (зазвичай у вересні). До настання зими озима пшениця проростає і загартовується. Це дає їй змогу пережити зимовий період і рано навесні відновити ріст. Найбільш зимостійкі сорти можуть витримувати морози до -20 °С. Використовуючи значні весняні запаси вологи у ґрунті, озима пшениця швидко росте після танення снігу й дає більші врожаї порівняно з ярою. Українські вчені створили сорти пшениці, здатні давати 100 ц і більше високоякісного зерна з 1 га посівів.Пампасова трава, чи кортадерія Селло (Cortaderia selloana)

 • Екзотична пампасова трава, або кортадерія Селло (Cortaderia selloana). Окрім висоти (до трьох метрів), стрункості і уміння триматися купчасто, вона вражає своїми напрочуд потужними і красивими шовковистими мітелками, які ще і кольору можуть бути різного. Імпозантній кортадерії важко відмовити в праві встати посеред газону або квіткового бордюру. Ось тільки, щоб виростити її в нашій смузі, треба бути власником ділянки з особливим мікрокліматом, приблизно таким, на якому і черешня росте і плодоносить і деякі абрикоси, і виноград.Рогіз широколистий (Typha latifolia)

 • Звичайний в усіх районах середньої смуги, росте по берегах водоймищ, трав'яним болотам і ін. Велика, небагато грубувата багаторічна водно-болотяна кореневищна рослина. Кореневище товсте, повзуче. Стебло 2-3 м заввишки. Листя зазвичай 20 мм шириною сірувато-зелені. Утворює потужні чагарники. Суцвіття темно-коричневе, бархатисте, до 35 мм в діаметрі і до 15 см завдовжки. Цвіте в червні-липні. Відростає так само, як і рогіз вузьколистний, коли стає зовсім тепло. Легко розмножити відрізками кореневища.Ковила щонайтонша (Stipa tenuissima)

 • Жарким степом пахло від бордюру, обрамленого "травою шовковою" - ковилою щонайтоншою(Stipa tenuissima), на жаль, недостатньо зимостійким у нас. Але види ковили, якими його можна замінити, існують і їх не так вже мало.Родина Лілійні або ЦибулевіЯкі характерні ознаки представників родини Лілійні?

 • Лілійні переважно комахозапильні багаторічні трав'янисті рослини

 • Їм притаманні двостатеві квітки. Оцвітина проста, віночкоподібна, складається переважно з шести вільних або більш-менш зрослих зазвичай яскраво забарвлених листочків. Здебільшого у квітці є шість тичинок та одна маточка .

 • Квітки лілійних поодинокі (наприклад, тюльпани) або зібрані в суцвіття (наприклад, китиця конвалії). Плід -коробочка (тюльпани, лілії) або ягода (конвалія).

 • Значна кількість видів лілійних уведена в культуру як декоративні (наприклад, гіацинт, тюльпан, лілія) та лікарські (конвалія, пізньоцвіт) рослини.Пагони лілійних видозмінені на кореневища чи цибулини. Багато видів зростає у жарких та посушливих степах, пустелях та напівпустелях, має нетривалий (один-три місяці) період розвитку.

 • Пагони лілійних видозмінені на кореневища чи цибулини. Багато видів зростає у жарких та посушливих степах, пустелях та напівпустелях, має нетривалий (один-три місяці) період розвитку.

 • Вони цвітуть та плодоносять навесні, після чого надземна частина відмирає, а цибулини чи кореневища залишаються у ґрунті до наступної весни. Листки прості, сидячі або черешкові, можуть утворювати прикореневу розетку.Лілія лісова

 • Лілія лісова зазвичай зростає у лісах та чагарниках Карпат, Полісся та Лісостепу України. її вирощують як декоративну культуру, що приваблює нас красивими квітками та приємним ароматом. Створено кілька тисяч сортів цієї рослини. Сорти різняться за формою, розмірами та забарвленням квіток. Цікаво, що у деяких лілій у пазухах листків утворюються дрібні цибулинки. їх збирають і наприкінціРодина Лілійні: лілія лісова (1), рястка зонтична (2), гадюча цибулька (3), проліски (4), гіацинт (5), купина (6)Пагони лілійних видозмінені на кореневища чи цибулини. Багато видів зростає у жарких та посушливих степах, пустелях та напівпустелях, має нетривалий (один-три місяці) період розвитку. Вони цвітуть та плодоносять навесні, після чого надземна частина відмирає, а цибулини чи кореневища залишаються у ґрунті до наступної весни. Листки прості, сидячі або черешкові, можуть утворювати прикореневу розетку.

 • Пагони лілійних видозмінені на кореневища чи цибулини. Багато видів зростає у жарких та посушливих степах, пустелях та напівпустелях, має нетривалий (один-три місяці) період розвитку. Вони цвітуть та плодоносять навесні, після чого надземна частина відмирає, а цибулини чи кореневища залишаються у ґрунті до наступної весни. Листки прості, сидячі або черешкові, можуть утворювати прикореневу розетку.Тюльпани

 • В Україні відомо вісім дикорослих видів тюльпанів. Тюльпани цвітуть з другої половини березня до середини травня. Більшість із них потребує охорони. Т

 • Тюльпани - це не тільки красиві декоративні рослини, а й одні з перших провісників весни. Буває, надворі стоять морози і лежить сніг, а вони пробивають мерзлий ґрунт, вселяючи тепло і радість у душі людей. Вже багато сторіч людина штучно вирощує тюльпани.

 • Нині відомо понад вісім тисяч сортів тюльпанів. Розмножують їх зазвичай цибулинами, а статеве розмноження застосовують лише для створення нових сортів.Які риси притаманні рослинам з родини Цибулеві?

 • За своїми ознаками цибулеві нагадують лілійних. Це дво- чи багаторічні трав'янисті рослини. Рослини цієї родини утворюють підземні цибулини (іноді бульбоцибулини або кореневища) з характерним гострим смаком і різким запахом. Такий запах зумовлений фітонцидами -леткими оліями, що знищують хвороботворні бактерії та інших паразитів.

 • Проста оцвітина квіток цибулевих складена з шести вільних або частково зрослих листочків. У квітці є шість тичинок та одна маточка.

 • Квітки зібрані у суцвіття зонтик,

 • плід - коробочка.

 • Близько 750 видів цієї родини поширені в тих само частинах світу, що й лілійні. В Україні у природних умовах існує понад 40 видів цибулевих.Часник

 • Листки у часнику пласкі. Цибулина складається з 2-50 зубців, кожен з яких вкритий твердою шкіркою. Листки й цибулини багаті на вітаміни (особливо на вітамін С) та різноманітні мінеральні сполуки.Цибуля

 • Відомо близько 400 видів цибулі, але найпоширенішою в культурі є цибуля городня. У дикорослому стані ця рослина не трапляється, її батьківщиною вважають Центральну Азію. Відомо понад тисячу сортів цибулі городньої, які за смаком поділяють на гострі, солодкі та напівсолодкі. Розмножують цибулинами і насінням. Зовні схожа на цибулю городню цибуля-батун. Але замість плодів у суцвітті в неї розвиваються крихітні цибулинки, за допомогою яких вона розмножується. Цибуля-батун не боїться морозів, тому її можна висадити один раз у три-чотири роки і щорічно споживати зелені надземні листки. Біля материнської цибулини утворюється багато дрібних дочірніх, тому пагони мають вигляд пучка.Схожі:

Клас однодольні Родини злакові, лілейні або цибулеві Родина Злакові iconУроку: " Клас однодольні рослини. Родини Лілійні та Цибулеві." Родина Лілійні
Тюльпани ростуть в Європі, Азії та Північній Америці. Тюльпани – чудові декоративні рослини. У культурі відомо декілька тисяч сортів....
Клас однодольні Родини злакові, лілейні або цибулеві Родина Злакові iconКлас Однодольні Родина Злаки до 10 тис видів

Клас однодольні Родини злакові, лілейні або цибулеві Родина Злакові iconКлас Однодольні
Однодольні, квітки поодинокі або зібрані в суцвіття китицю. Оцвітина складається із шести листочків. Тичинок шість, розташовуються...
Клас однодольні Родини злакові, лілейні або цибулеві Родина Злакові iconКлас однодольні Ознаки класу однодольних

Клас однодольні Родини злакові, лілейні або цибулеві Родина Злакові iconОзнайомити учнів з характерними особливостями рослин родини Розові; Ознайомити учнів з характерними особливостями рослин родини Розові
Розові велика родина, яка налічує до 100 родів і 3000-3350 видів космополітного поширення, але переважно вони зростають в помірних...
Клас однодольні Родини злакові, лілейні або цибулеві Родина Злакові iconОрган, процес Дводольні Однодольні Орган, процес Дводольні Однодольні
Більшість представників, що мають велике практичне значення, належать до родин хрестоцвітих (капустяних), розоцвітих (розових),бобових,...
Клас однодольні Родини злакові, лілейні або цибулеві Родина Злакові iconЗасідання круглого столу на тему: «Батьки – як вихователі»
Присутні батьки краще пізнали свою дитину, її сприйняття світу та родини. Батьки отримали корисну інформацію, яку, ми сподіваємось,...
Клас однодольні Родини злакові, лілейні або цибулеві Родина Злакові iconРодина Буендіа Родина Буендіа
З давніх часів число «сім» вважалося проявом досконалості, космічного порядку, гармонії
Клас однодольні Родини злакові, лілейні або цибулеві Родина Злакові iconАрніка гірська (Arnica montana L.) – належить до родини Айстрових Арніка гірська (Arnica montana L.) – належить до родини Айстрових
Стеблові листки супротивні, сидячі, довгасті або ланцетні. Квітки оранжеві, в одиничних кошиках на верхівці стебла І гілок. Цвіте...
Клас однодольні Родини злакові, лілейні або цибулеві Родина Злакові iconСім’я, родина,рід 2 клас я І Україна
Уточнити, розширити, поглибити уявлення дітей про сім’ю, родину, рід, їх значення в житті людини

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка