Кожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа І парк у місті це зовсім різні речі. В україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас?


НазваКожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа І парк у місті це зовсім різні речі. В україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас?
Дата конвертації23.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентацииКожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа і парк у місті це зовсім різні речі. В Україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас?

 • Кожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа і парк у місті це зовсім різні речі. В Україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас?

Згадуючи небезпечних тварин, відразу приходять на думку отруйні змії. Дійсно, вони небезпечні, але вас, можливо, здивує той факт, що в Україні значно більше потерпілих від бджіл та ос, чим від усіх інших отруйних тварин разом узятих! До того ж, серед людей – багато таких, хто має високу чутливість до отрути ос і бджіл.

 • Згадуючи небезпечних тварин, відразу приходять на думку отруйні змії. Дійсно, вони небезпечні, але вас, можливо, здивує той факт, що в Україні значно більше потерпілих від бджіл та ос, чим від усіх інших отруйних тварин разом узятих! До того ж, серед людей – багато таких, хто має високу чутливість до отрути ос і бджіл.Якщо вас вкусила бджола, спочатку витягніть жало, потім протріть вражене місце ваткою, змоченою нашатирним спиртом чи соком кульбаби ; згодиться і зелень петрушки. Людям з алергією на бджолину отруту треба завжди мати при собі необхідні препарати, щоб не ризикувати своїм життям. Якщо ж ви постраждали від масового нападу цих комах, то вам необхідні більш енергійні заходи допомоги, тому що тепер мова може йти про життя постраждалого.    В подібних небезпечних ситуаціях необхідно прийняти антигістамінні препарати (димедрол або гідрокортизон), після чого викликати швидку допомогу і госпіталізувати.  При нападі бджолиного рою є ефективний народний спосіб першої допомоги: якнайшвидше пірнути в найближчу водойму – річку або озеро. До того ж купання чудово спасає від стресу. 

 • Якщо вас вкусила бджола, спочатку витягніть жало, потім протріть вражене місце ваткою, змоченою нашатирним спиртом чи соком кульбаби ; згодиться і зелень петрушки. Людям з алергією на бджолину отруту треба завжди мати при собі необхідні препарати, щоб не ризикувати своїм життям. Якщо ж ви постраждали від масового нападу цих комах, то вам необхідні більш енергійні заходи допомоги, тому що тепер мова може йти про життя постраждалого.    В подібних небезпечних ситуаціях необхідно прийняти антигістамінні препарати (димедрол або гідрокортизон), після чого викликати швидку допомогу і госпіталізувати.  При нападі бджолиного рою є ефективний народний спосіб першої допомоги: якнайшвидше пірнути в найближчу водойму – річку або озеро. До того ж купання чудово спасає від стресу. Отруйних павуків в Україні небагато, та серед них каракурт є самим отруйним серед наземної фауни у нас і в Європі загалом. Він дуже небезпечний, смертність від його укусів сягає 6 - 10%.  Зустрічається в степному Криму, особливо в малолюдних районах, рідко в Північному Причорномор’ї та Приазов’ї.

 • Отруйних павуків в Україні небагато, та серед них каракурт є самим отруйним серед наземної фауни у нас і в Європі загалом. Він дуже небезпечний, смертність від його укусів сягає 6 - 10%.  Зустрічається в степному Криму, особливо в малолюдних районах, рідко в Північному Причорномор’ї та Приазов’ї.Укус каракурта небезпечний, та в перші пару хвилин після нього можна встигнути багато чого зробити. Хеліцери павука не дозволяють зробити глибокий укус, тому отрута не так швидко потрапляє в кров потерпілого. Професор П. Мариковський рекомендував, не втрачаючи жодної секунди, прикласти 2-3 сірника головками до місця укусу, запалити ще один сірник і піднести його до них. Сірники спалахнуть, а їхнє полум’я тут же знешкодить ще не всмоктану отруту павука. Так людина отримує невеликий опік, а отруєння не відбувається зовсім. Тисячі людей, застосувавших цей простий спосіб, вбереглися від отруєння! Якщо ж отруєння все ж таки відбулося, то долікарняна допомога аналогічна як при укусі гадюк (див. нижче), и постраждалого негайно госпіталізують!  

 • Укус каракурта небезпечний, та в перші пару хвилин після нього можна встигнути багато чого зробити. Хеліцери павука не дозволяють зробити глибокий укус, тому отрута не так швидко потрапляє в кров потерпілого. Професор П. Мариковський рекомендував, не втрачаючи жодної секунди, прикласти 2-3 сірника головками до місця укусу, запалити ще один сірник і піднести його до них. Сірники спалахнуть, а їхнє полум’я тут же знешкодить ще не всмоктану отруту павука. Так людина отримує невеликий опік, а отруєння не відбувається зовсім. Тисячі людей, застосувавших цей простий спосіб, вбереглися від отруєння! Якщо ж отруєння все ж таки відбулося, то долікарняна допомога аналогічна як при укусі гадюк (див. нижче), и постраждалого негайно госпіталізують!  Лікують від укусу каракурта специфічною сироваткою. В останні роки випадки укусів людей цим чорним павуком в нашій країна почастішали, тож пора починати виробництво цього спеціального протикаракуртного препарату в Україні. 

 • Лікують від укусу каракурта специфічною сироваткою. В останні роки випадки укусів людей цим чорним павуком в нашій країна почастішали, тож пора починати виробництво цього спеціального протикаракуртного препарату в Україні. 

 • Укуси тарантула і самки павука ерезуса неприємні і болючі, та для життя не є небезпечними. Тарантул – самий великий павук Європи, живе в нірках, швидко бігає і стрибає, він виділяється чорними плямами і смугами. Самець ерезуса червоно-чорного кольору, а самка - чорного. Від вас буде досить обережного ставлення до чорнозафарбованих павуків.В Україні з 11 видів змій отруйні тільки гадюки. В лісах Полісся, Карпат живе гадюка звичайна.

 • В Україні з 11 видів змій отруйні тільки гадюки. В лісах Полісся, Карпат живе гадюка звичайна.В лісостепу зустрічається гадюка Нікольського  - найбільша гадюка країни. Степ є життєвим середовищем для гадюки степової - найдрібнішого виду. Звичайна і степова гадюки на сіруватому чи буроватому тлі мають характерний візерунок у вигляді зигзагоподібної смуги вздовж хребта, а дорослі гадюки Нікольського повністю чорні. Всі вони уникають зустрічі з людиною, тому випадки укусів завжди мають випадковий характер.

 • В лісостепу зустрічається гадюка Нікольського  - найбільша гадюка країни. Степ є життєвим середовищем для гадюки степової - найдрібнішого виду. Звичайна і степова гадюки на сіруватому чи буроватому тлі мають характерний візерунок у вигляді зигзагоподібної смуги вздовж хребта, а дорослі гадюки Нікольського повністю чорні. Всі вони уникають зустрічі з людиною, тому випадки укусів завжди мають випадковий характер.Отрута гадюк порівняно з південними зміями не така токсична, і організм середньостатистичної людини в змозі її витримати. Зрозуміло, що для людини з пониженим опором організму не виключений і летальний кінець.    Після укусу гадюки в першу чергу не треба нервувати, а просто  викликати швидку допомогу. Потерпілого треба покласти у прохолодне місце, забезпечити питтям, але не приймати алкоголь.

 • Отрута гадюк порівняно з південними зміями не така токсична, і організм середньостатистичної людини в змозі її витримати. Зрозуміло, що для людини з пониженим опором організму не виключений і летальний кінець.    Після укусу гадюки в першу чергу не треба нервувати, а просто  викликати швидку допомогу. Потерпілого треба покласти у прохолодне місце, забезпечити питтям, але не приймати алкоголь.Підтримають потерпілого заспокійливі і знеболюючі препарати, а сердечникам підійдуть їхні звичні ліки. По можливості можна прикладати до враженої ділянки лід і змазувати протиалергічною маззю. А ось прижигання, розрізання ранки, прикладання до неї землі – виключаються! Довгі отрутоносні зуби гадюк дозволяють отруті глибоко проникати в тканини, тому прижигання або розрізання лише погіршать стан потерпілого. 

 • Підтримають потерпілого заспокійливі і знеболюючі препарати, а сердечникам підійдуть їхні звичні ліки. По можливості можна прикладати до враженої ділянки лід і змазувати протиалергічною маззю. А ось прижигання, розрізання ранки, прикладання до неї землі – виключаються! Довгі отрутоносні зуби гадюк дозволяють отруті глибоко проникати в тканини, тому прижигання або розрізання лише погіршать стан потерпілого. Тим, кого непокоїть сусідство змій, спеціалісти радять:

 • Тим, кого непокоїть сусідство змій, спеціалісти радять:

 • 1. Там де бувають люди, змії не люблять відкритої місцевості. Тому по зовнішньому периметру дачі необхідно звільнити від кущів та бур’яну смугу 20-30 м завширшки. Траву потрібно регулярно зкошувати і прибирати.

 • 2. На території присадибної ділянки також зкошуйте траву, а дрова для печі, каміну або шашликів складайте на спеціальні підставки. Слідкуйте за тим, щоб на ділянці не було нір гризунів, засмічених місць. На чистих ділянках і городах змії жити не будуть. Крім того, вони не люблять стрижених газонів.

Не треба ходити босими ногами по морському дну. На піщаних ділянках є ризик наступити на ската-хвостокола або скорпену. Уколи отруйних колючок цих риб дуже болючі. Потерпілого треба негайно доставити до лікарні! Перед цим вражені ділянки обробляються, як звичайні поранення. 

 • Не треба ходити босими ногами по морському дну. На піщаних ділянках є ризик наступити на ската-хвостокола або скорпену. Уколи отруйних колючок цих риб дуже болючі. Потерпілого треба негайно доставити до лікарні! Перед цим вражені ділянки обробляються, як звичайні поранення. 

В Чорному і Азовському морях немає великих акул, електричних скатів, косаток, але й у нас зустрічаються небезпечні морські жителі. Тим, хто полюбляє морскі купання слід остерігатися медуз: корнерота та аурелії, які можуть суттєво «обстрекати» неуважного.

 • В Чорному і Азовському морях немає великих акул, електричних скатів, косаток, але й у нас зустрічаються небезпечні морські жителі. Тим, хто полюбляє морскі купання слід остерігатися медуз: корнерота та аурелії, які можуть суттєво «обстрекати» неуважного.

 • Рекомендується вимити з милом ті ділянки тіла, до яких торкалися медузи любого виду. Це пов’язано з ризиком занести жгучі стрекальні клітини з рук на слизові оболонки очей і рота.

1.      Не просувати руки в щілини між камінням, в нірки та різного роду пустоти в грунті.

 • 1.      Не просувати руки в щілини між камінням, в нірки та різного роду пустоти в грунті.

 • 2.      Намет ставити лише на рівній поверхні відкритого місця. Територію навколо намету прибрати від сміття і каміння. 

 • 3.      На ніч намет треба закрити або захистити протимоскітною сіткою. Не залишати ніяких щілин!

 • 4.      Вранці не забувати перевіряти предмети, які пролежали вночі не в наметі.

 • 5.      Не ходити в лісі, степу і горах в босоніжках і шортах.

 • 6.      Зберігати розумну увагу навіть на відпочинку.

З переліченими вище тваринами людина зустрічається не часто. Значно більшу небезпеку для нас становлять іксодові кліщі, комарі тощо. Вони самі нападають на людей, щоб насмоктатися крові. Серед них є переносники небезпечних хвороб, особливо це стосується кліщів.

 • З переліченими вище тваринами людина зустрічається не часто. Значно більшу небезпеку для нас становлять іксодові кліщі, комарі тощо. Вони самі нападають на людей, щоб насмоктатися крові. Серед них є переносники небезпечних хвороб, особливо це стосується кліщів.

 • В продажу зараз є багато різних репелентів від них. Якщо весною і влітку ви буваєте на природі - застосовуйте ці засоби! Не забувайте, що в Україні зростає число випадків захворювань, що переносяться кровосисними членистоногими.

Схожі:

Кожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа І парк у місті це зовсім різні речі. В україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас? iconНебезпечні тварини україни як поводити себе при зустрічі з ними?
Кожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа І парк у місті це зовсім різні речі. В україні небагато небезпечних...
Кожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа І парк у місті це зовсім різні речі. В україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас? iconСьогодні тема щодо безпритульності тварин у всіх на вустах, вона є однією із найактуальніших соціальних проблем сьогодення. У нашій країні, а зокрема й у місті Хмельницькому, це питання є досить занедбаним
У нашому місті основну масу безпритульних тварин складають собаки. Досить часто це несе загорозу для життя та здоров’я пересічних...
Кожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа І парк у місті це зовсім різні речі. В україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас? iconПродзвенів для нас дзвінок, Продзвенів для нас дзвінок
Які закінчення мають прикметники чоловічого, середнього і жіночого роду в називному відмінку однини?
Кожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа І парк у місті це зовсім різні речі. В україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас? iconТема: Екологічне виховання в загальноосвітньому навчальному закладі
«Гадаємо, писав В. Сухомлинський, що школа майбутнього повинна найповніше використовувати для гармонійного розвитку людини все, що...
Кожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа І парк у місті це зовсім різні речі. В україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас? iconПредмети навколо нас
Багато предметів, які нас оточують мають схожу форму: системний блок, цеглина, сірникова коробка, пенал, ящик для посилок тощо
Кожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа І парк у місті це зовсім різні речі. В україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас? iconЦя спеціальність для людей із відкритою душею, та щирим серцем. Для кого слова допомога
Соціальна робота в Україні відносно молодий вид діяльності. Але існує безліч інших професій, які також сталі відомі українцям нещодавно....
Кожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа І парк у місті це зовсім різні речі. В україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас? iconНас 31 в класi, Ми всi одна сiм’я, Стараємось все вчити Вiд а до Я, вiд а до Я. Нас 31 в класi, Ми всi одна сiм’я, Стараємось все вчити Вiд а до Я, вiд а до Я
Шкільні роки подібні до маленьких островів у безмежному морі, що зветься життям. Тут є все : шторми, айсберги, недоступні глибини....
Кожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа І парк у місті це зовсім різні речі. В україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас? iconІ чудовий, І радісний час. Школа двері для нас відчиняє І запрошує в затишний клас!
Вчителю добрий, Нас научили Ви, Нас Ви ростили, Дай Боже щастя, Вам, справжня людина, Щоб мали терпіння, Щоб мали сили
Кожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа І парк у місті це зовсім різні речі. В україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас? iconЗ днем вчителя!!! Початківцям
Повинні нам ви все простити, Бо поки що ми лише діти. Буває тяжко дуже з нами Не тільки вам, а й нашим мамам. А найприємніше для...
Кожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа І парк у місті це зовсім різні речі. В україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас? iconХерсонська спеціальна загальноосвітня школа №2 Херсонської міської ради
Алое любить освітлені місця, але не любить дуже яскраве сонце, воно може отримати опіки. Поливати не часто, але рясно. Потрібно уникати,...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка