Важко собі уявити світ без комах. Важко собі уявити світ без комах


НазваВажко собі уявити світ без комах. Важко собі уявити світ без комах
Дата конвертації23.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации

Важко собі уявити світ без комах.

 • Важко собі уявити світ без комах.

 • Відомо близько 1.5 млн. видів Комах, поширених від Антарктиди до 84° пн. широти. Більшість Комах - наземні форми, багато видів живе в землі, деякі в прісних водах, окремі — в морях. В Україні — близько 25 тис. видів.

 • Значення комах в природі та перед людством дуже важливе. Чого – користі чи шкоди – більше?Близько 40 % прісноводних риб харчуються комахами (поденки, комарі їх личинки);

 • Близько 40 % прісноводних риб харчуються комахами (поденки, комарі їх личинки);

 • Жаби, ящірки, змії – живуть майже виключно за рахунок комах (мухи, оводи та інші);Головними споживачами комах є безумовно птахи. Солов'ї, шпаки, дятли, синиці, фазани, дрофи, в їх раціоні клопи, кобилки, цикади, короїди, гусінь непарного шовкопряда

 • Головними споживачами комах є безумовно птахи. Солов'ї, шпаки, дятли, синиці, фазани, дрофи, в їх раціоні клопи, кобилки, цикади, короїди, гусінь непарного шовкопрядаЦілий ряд ссавців (ряд комахоїдні) харчуються виключно комахами. Вони є їжею для їжака, крота, мурахоїда. Такі гризуни, як ховрахи, полівки, соні теж ласують комахами. Тхори, куниці, видри навіть вовк та лисиця літом ні відмовляються від комах. Летючі миші полюбляють травневих хрущів, капустянок, колорадських жуків.

 • Цілий ряд ссавців (ряд комахоїдні) харчуються виключно комахами. Вони є їжею для їжака, крота, мурахоїда. Такі гризуни, як ховрахи, полівки, соні теж ласують комахами. Тхори, куниці, видри навіть вовк та лисиця літом ні відмовляються від комах. Летючі миші полюбляють травневих хрущів, капустянок, колорадських жуків.Комахи виконують неоціненну роботу по запиленню квіткових рослин. Запиленні приймають участь багато видів комах, але найбільш активні бджоли, джмелі, метелики. За даними с/г США комахи запилювачі приносять в 10-20 разів більше доходів ніж вартість усіх продуктів бджільництва разом взятих.

 • Комахи виконують неоціненну роботу по запиленню квіткових рослин. Запиленні приймають участь багато видів комах, але найбільш активні бджоли, джмелі, метелики. За даними с/г США комахи запилювачі приносять в 10-20 разів більше доходів ніж вартість усіх продуктів бджільництва разом взятих.

Комахи переробляють органічні речовини, сприяють рівномірному розподілу хімічних елементів на поверхні суші. Рихлять ґрунт, сприяючи проникненню кисню, виконуючи важливу санітарну функцію, підвищують родючість ґрунту. Життя 98% усіх комах хоча б на короткий період так чи інакше пов'язане з ґрунтом.

 • Комахи переробляють органічні речовини, сприяють рівномірному розподілу хімічних елементів на поверхні суші. Рихлять ґрунт, сприяючи проникненню кисню, виконуючи важливу санітарну функцію, підвищують родючість ґрунту. Життя 98% усіх комах хоча б на короткий період так чи інакше пов'язане з ґрунтом.Комахи – шкідники с/г

 • Комахи – шкідники с/г

 • Серед комах є також безліч шкідників поля, саду та лісу. Колорадський жук пошкоджує рослини родини Пасльонових.Сарана перелітна, що поширена на півдні України становить велику небезпеку для посівів на полях. Маса однієї зграї цієї сарани може досягати майже 44 тонни.

 • Сарана перелітна, що поширена на півдні України становить велику небезпеку для посівів на полях. Маса однієї зграї цієї сарани може досягати майже 44 тонни.Хрущі живляться листям і коріннями рослин. Жуки-короїди та жуки-вусачі псують деревину. Жуки-зерноїди завдають збитків запасам зернових культур.

 • Хрущі живляться листям і коріннями рослин. Жуки-короїди та жуки-вусачі псують деревину. Жуки-зерноїди завдають збитків запасам зернових культур.Терміти – комахи які живуть колоніями в особливих спорудах – термітниках, які можуть досягати 10-12м. заввишки і 60м. в діаметрі. Живляться деревиною руйнуючи дерев'яні споруди.

 • Терміти – комахи які живуть колоніями в особливих спорудах – термітниках, які можуть досягати 10-12м. заввишки і 60м. в діаметрі. Живляться деревиною руйнуючи дерев'яні споруди.Надійнішими нашими помічниками в боротьбі з шкідливими комахами є самі комахи. Невтомні бабки ловлять своїх жертв – комарів на льоту. Богомол, цвіркун, коники причаїлися та підкараулюють свою жертву з засідки.

 • Надійнішими нашими помічниками в боротьбі з шкідливими комахами є самі комахи. Невтомні бабки ловлять своїх жертв – комарів на льоту. Богомол, цвіркун, коники причаїлися та підкараулюють свою жертву з засідки.Жужелиці - майже всі хижаки. Вони поїдають гусінь, інших жуків-шкідників. Божі корівки – гроза тлі, щитівок, яєць колорадського жука

 • Жужелиці - майже всі хижаки. Вони поїдають гусінь, інших жуків-шкідників. Божі корівки – гроза тлі, щитівок, яєць колорадського жукаБагато комах паразитують на своїх родичах по класу. Мухи – тахіни, мухи – фазії, деякі перетинчастокрилі відкладають яйця в тіло жертви, що приводить до їх загибелі. Жуки-плавунці підводні хижаки полюють на яйця та личинки комарів.

 • Багато комах паразитують на своїх родичах по класу. Мухи – тахіни, мухи – фазії, деякі перетинчастокрилі відкладають яйця в тіло жертви, що приводить до їх загибелі. Жуки-плавунці підводні хижаки полюють на яйця та личинки комарів.Бушмени півдня Африки їдять не тільки медових мурах, а й їх яйця і личинки – називають “ бушменським рисом ”.

 • Бушмени півдня Африки їдять не тільки медових мурах, а й їх яйця і личинки – називають “ бушменським рисом ”.

 • Терміти – в'ялені та жарені обов'язкова належність Африканських базарів.

 • Сарану називають “ хлібом пустелі ”.

 • На базарах Конго продають чорну полосату гусінь метелика-совки, це делікатес Африканської кухні.

 • Калорійність блюд з комах перевищує звичайні м'ясні блюда. Так 100 гр. яловичини містить 130 калл., а стільки ж жарених термітів – 500 калл.

Найбільш ефективний лікувальний засіб – бджолина отрута. На її основі виготовляють мазі, ін'єкції проти ревматизму, гіпертонії.

 • Найбільш ефективний лікувальний засіб – бджолина отрута. На її основі виготовляють мазі, ін'єкції проти ревматизму, гіпертонії.

 • Широко застосовують в медицині мед, віск, маточкове молочко з якого виготовляють препарат апілак.Таргани використовуються в фармакології різних країн. Спиртовий екстракт отриманий з них як сечогінний засіб

 • Таргани використовуються в фармакології різних країн. Спиртовий екстракт отриманий з них як сечогінний засіб

 • З медичної цикади, укуси якої викликають пухирі на шкірі виготовляють спиртову настойку, як засіб від жовтухи.

 • Мурашиний спирт, що отримують з рудих лісових мурахів застосовують для змащування хворих суглобівРаніше, коли штучних фарб хіміки ще не отримували, найкращі фарби готували з комах. У великому ходу була фарба яку отримували від самок кашенілі. Стародавні фінікійці та греки застосовували червону фарбу – кокус, яку отримували від комахи кокус-ілікус. Її отримують і зараз в Індії.

 • Раніше, коли штучних фарб хіміки ще не отримували, найкращі фарби готували з комах. У великому ходу була фарба яку отримували від самок кашенілі. Стародавні фінікійці та греки застосовували червону фарбу – кокус, яку отримували від комахи кокус-ілікус. Її отримують і зараз в Індії.Вперше шовк отримали в Китаї. На протязі тисячоліть Китай старанно оберігав таємницю шовківництва. Ціни на шовк були дуже високі. В стародавньому Римі за фунт шовку платили більше фунта золота.

 • Вперше шовк отримали в Китаї. На протязі тисячоліть Китай старанно оберігав таємницю шовківництва. Ціни на шовк були дуже високі. В стародавньому Римі за фунт шовку платили більше фунта золота. • Метелик Личинка (гусінь)

 • Тутового шовкопрядаЇжею для гусені тутового шовкопряда є листки тутового дерева (шовковиці).

 • Їжею для гусені тутового шовкопряда є листки тутового дерева (шовковиці).Багато видів комах є перенощиками небезпечних збудників інфекційних хвороб (сказ, чума, зворотній та висипний тиф).

 • Багато видів комах є перенощиками небезпечних збудників інфекційних хвороб (сказ, чума, зворотній та висипний тиф).

 • Воші та блохи переносять чуму • Малярійний комар – малярію • Іксодовий кліщ переносить понад 20 інфекційних захворювань: тиф, енцефаліт, туляремію.

Схожі:

Важко собі уявити світ без комах. Важко собі уявити світ без комах iconХто виріс у рідній сім'ї, важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків
Хто виріс у рідній сім'ї, важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків. Майже безпорадна, без підтримки...
Важко собі уявити світ без комах. Важко собі уявити світ без комах iconРозглянути: Розглянути
Важко уявити життя без побутових хімікатів, будівельних матеріалів, ліків, волокон, пластмас і т д
Важко собі уявити світ без комах. Важко собі уявити світ без комах iconПроблема обездолених дітей у сучасному суспільстві. Шляхи вирішення
Хто виріс у рідній сім'ї, важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків. Майже безпорадна, без підтримки...
Важко собі уявити світ без комах. Важко собі уявити світ без комах icon“Усе, що людина здатна собі уявити, інші зможуть втілити у життя”. “Усе, що людина здатна собі уявити, інші зможуть втілити у життя”
Жуль Верн французький письменник, класик науково-фантастичної літератури, автор географічних романів
Важко собі уявити світ без комах. Важко собі уявити світ без комах iconРадіомовлення І телебачення Підготував учень 11-а класу Дриль Дмитро Локачі, 2013р. План
А до винаходу електрики телевізори так і дивилися в повній темряві?! Уже важко собі уявити, що телевізори чи радіоприймачі були не...
Важко собі уявити світ без комах. Важко собі уявити світ без комах iconЕрнест Хемінгуей (1899-1961 рр.)
Він отримував насолоду, слухаючи музику, захоплювався живописом, багато читав і не уявляв собі життя без рибалки, полювання, без...
Важко собі уявити світ без комах. Важко собі уявити світ без комах iconЦікаве про їжу Чи могли ми собі уявити
Вартість одного кілограма макадамії перевищує 30 американських доларів. Загалом, існує 9 видів макадамії, п'ять з них ростуть
Важко собі уявити світ без комах. Важко собі уявити світ без комах iconОрганічні сполуки в побуті Поняття про побутову хімію
Повсякденне життя людини неможливо уявити без використання засобів побутової хімії
Важко собі уявити світ без комах. Важко собі уявити світ без комах iconТайни неба Сонце Чи можна гуляти сонцем?
Вчені говорять,що поверхня сонця нагадує кашу. «Каша» бурлить, фиркає, плюється… Тільки, звичайно, це інша, газова «каша», і гуляти...
Важко собі уявити світ без комах. Важко собі уявити світ без комах iconСвіт без паралельних прямих Світ без паралельних прямих
С мыслью о встрече, теряя тем вечность и лишь когда-то возможно понять, Что им друг друга не повстречать. Многие люди да и мы с тобой...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка