Познайомимось з… Михайлом Кравчуком


НазваПознайомимось з… Михайлом Кравчуком
Дата конвертації07.02.2013
Розмір444 b.
ТипПрезентацииПознайомимось з

  • Михайлом Кравчуком

  • Степаном Банахом

  • Віктором Глушком

  • Михайлом Остроградським

  • Володимиром ЛевицькимМихайло Кравчук (1892—1942)

Досягнення: З 1929 академік АН УРСР, професор Київського політехнічного інституту, у 1924 отримав ступінь доктора. Учасник багатьох міжнародних математичних конгресів.

Основні праці: «Про квадратичні форми та лінійні перетворення» (1924). Опубліковано більше 170 наукових праць в галузі алгебри, теорії чисел, теорії аналітичних функцій та математичній статистиці.

Внесок: В теорії ймовірностей він увів многочлени біноміального розподілу, що відомі, як многочлени Кравчука. Співавтор першого трьохтомного словника української математичної термінології.

Степан Банах (1892-1945)

Досягнення: Академік АН УРСР (з 1929). У 1924 році отримав ступінь доктора. Професор Київського політехнічного інституту.

Основні праці: Співавтор першого трьохтомного словника української математичної термінології. «Теорія ліннійних опеарцій» 1931.

Внесок: засновник сучасного функціонального аналізу, його лінійні простори (простори Банаха) мають велике значення для сучасної математики.

Віктор Глушков (1932-1982)

Досягнення: 1948—1956 рр. — асистент, доцент, завідуючий кафедрою в Уральському лісотехнічного інституту. З 1961 р. — директор Інституту кібернетики АН України. Створив наукову школу.

Основні праці: Опублікував ряд видатних праць у галузі вищої алгебри.

Внесок: Створив загальну теорію автоматів та дискретних перетворювачів, розроблював обчислювальні машини з інтерпретацією алгоритмічних мов високого рівня.

Михайло Остроградський (1801-1862)

Досягнння: Був членом-кореспондентом Паризької Академії наук, академіком Російської, Туринської, Римської, Американської академій, почесним членом Київського, Московського університетів та багатьох наукових товариств.

Основні праці:написав близько 50 наукових творів, присвячених найрізноманітнішим розділам математики і механіки.

Внесок: Багато теорем і формул Остроградського увійшли до різних математичних курсів. Добре відомі математикам усього світу метод інтегрування Остроградського, правило Остроградського, формула Остроградського...

Володимир Левицький (1872-1956)

Досягнення: був незмінним редактором першого українського наукового часопису з природничих наук, першим згуртував навколо себе математиків-українців для наукової роботи. З 1932-1934 рр. Голова товариства ім. Т. Шевченка, 1941 присвоєно звання професора.

Основні праці: він зібрав і впорядкував матеріали з української математичної термінології, що була надрукована в 1903 р., написав майже 100 науково-популярних статей і перекладів.

Внесок: Основною ділянкою наукової роботи була теорія аналітичних функцій. Він займався також геометрією, алгеброю, диференціальними рівняннями та історією математики.

Схожі:

Познайомимось з… Михайлом Кравчуком icon2 клас Тернівського нвк познайомимось ближче

Познайомимось з… Михайлом Кравчуком iconБугайова Ніна Федорівна Чигиринський нвк “Дошкільний заклад – спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2
Познайомимось з просторовими фігурами, їх елементами, поняттями поверхні та об’єму
Познайомимось з… Михайлом Кравчуком iconСамоосвіта Лесі Українки
Освіту поетеса розпочала у зв’язку із слабким здоров’ям дома; 2 зими (1881-1883рр) вкупі з старшим братом Михайлом вона навчається...
Познайомимось з… Михайлом Кравчуком iconВід 1906 року Павло Тичина
Значний вплив на формування Тичини-поета мало його знайомство з Михайлом Коцюбинським, літературні «суботы» котрого він відвідував...
Познайомимось з… Михайлом Кравчуком iconНімеччина та Італія у 1871-1900рр На уроці ми з вами познайомимось з темою: “Німеччина та Італія у 1871-1900рр”
...
Познайомимось з… Михайлом Кравчуком icon«Тіні забутих предків» і пензель художника
«Тіні забутих предків» ілюструвалися різними художниками: Михайлом Жуком, Оленою Кульчицькою, Іваном Філоновим, Сергієм Адамовичем,...
Познайомимось з… Михайлом Кравчуком iconАдсорбтив газ або розчинена речовина. Адсорбент рідина або тверде тіло, що адсорбувало газ або розчинену речовину
На адсорбції речовин з розчинів заснований дуже важливий метод аналізу, запропонований в 1903 р відомим російським вченим Михайлом...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка