Зовнішня будова тіла “Ссавців”(звірів) Будова тіла “Ссавців” Будова “Голови”


НазваЗовнішня будова тіла “Ссавців”(звірів) Будова тіла “Ссавців” Будова “Голови”
Дата конвертації25.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Біологія 8 клас

Клас Ссавці (звірі)

Зовнішня будова тіла “Ссавців”(звірів)

Будова тіла “Ссавців”

Будова “Голови”

На голові у собаки мозковий і лицьовий відділи. На лицьовому відділі ніс із ніздрями, очі , вушні роковини. Кінчик носа і ніздрі вкриті шкірою, яка немає волосся. Очі захищені рухомими повіками, по зовнішнім краях яких ростуть вії. Третя повіка в ссавців, на відміну від плазунів, недорозвинута. У ссавців добре сформована слізна залоза – її секрет, що має антимікробну дію, “змащує” поверхню очей, зволожує і захищає їх. Вушна раковина (зовнішнє вухо) є в більшості ссавців, вона уловлює звукові хвилі і спрямовує їх до середнього і внутрішнього вуха. До цієї функції вушна раковина собаки пристосована якнайкраще адже вона не тільки складно влаштована, але ще й рухома.

Органи “чуття”

У собаки добре розвинуті і зір, і нюх, і дотик, і слух, і смак. Органом зору є очі. Вони направлені вперед, бачать предмети об'ємно і дають смогу точно визначити відстань до об'єкта. Але собаки як і більшість ссавців, не сприймають кольори, вони бачать світ чорно більм.

Яскравість і різноманітність навколишнього середовища для собак постає в різних запах. У ссавців органом що уловлює є ніс. Собаки мають гострий слух. На морді собаки добре помітні довгі шорсткі волоски – вібриси, вони є органом дотику. Органи дотику окрім вибриса є шкіра і язик.

“Покриви” у “ссавців”

Покриви майже всіх ссавців представлені шкірою, вкритою шерстю. У собак шерстяний покрив розвинутий добре.

Якщо уважно розглянути шерсть собаки, можна помітити, що волосся, яке її утворює, неоднакове.

Довгі і шорсткі шерстинки - це остюки, коротші і м'якші волоски – підшерстя. Грубий і міцний остюк захищає шкіру від пошкоджень, надає формі тіла обтічності. У підшерсті, як і в пташиному пухові, добре утримується тепло. Двічі на рік собака, як і більшість ссавців линяє. В різних тварин різна шкіра це залежить від їхнього способу життя.

Шкіра в ссавців міцна та еластична,з великою кількістю шкірних залоз. Характерні для ссавців є потові, сальні, та молочні залози. У різних тварин вони розвинуті неоднаково. Собака на відміну від коня ніколи не потіє.

Будова “Скелета” ссавців

Розглянемо скелет собаки. Ви знайдете в ньому всі відділи характерні для скелета більшості хребетних тварин: череп, хребет, грудна клітка, пояс передніх і задніх кінцівок, скелет передніх і задніх кінцівок.

Череп собаки великий. Більшість кісток зрослися ще до народження. Кількість хребців на шийному відділі однакова їх сім. Але є такі тварини що мають і більше хребців в шийному відділі.

М'язи у “Ссавців”

У собаки, як і в більшості ссавців, краще за інших розвинуті м'язи, які забезпечують рух нижньої щелепи. Завдяки їх роботі собака утримує зубами і розжовує великі шматки м'яса та розгризає кістки. У корови нижня щелепа може рухатись вбік, уперед і назад, що допомагає їй ретельно розжовувати їжу .

У порожнині тіла ссавців є м'язиста перегородка – діафрагма. Вона відокремлює грудну порожнину, захищену грудою кліткою, від черевної порожнини. Діаграма має форму купола, верхня частина якого прилягає до легенів. Скорочують і розслабляючи, діафрагму бере участь у дихальному русі.

Травна система “Ссавців”

У ротовій порожнині ссавців на щелепах розташовані зуби. Вони різні за будовою і функцією й розвинуті залежно від способу живлення ссавців. У собаки різні зуби служать для різних функцій. Наприклад:

Ікла – для захоплення і утримування здобичі.

Корінні зуби – мають гострі краї і призначенні для розривання та подрібнення їжі. Набор зубів дають змогу ссавцям впоратися з великими тваринами.

За допомогою язика ссавців визначають смак їжі, перемішують їх в ротовій порожнині, при тому їжа змочується слиною.

Розмочена і розжована їжа потрапляє до глотку і стравохід пізніше потрапляє в шлунок. Тут триває подальше перетравлення їжі. Перетравлення їжі закінчується в кишечнику де поживні речовини через стінки кровоносних судин надходять в кров. Неперетравлені залишки виходять на зовні через анальний отвір. У собаки як і в більшості ссавців шлунок однокамерний. А в корови і в багатьох інших рослиноїдних шлунок чотироьхкамирний.

Дихальна система у “Ссавців”

Ссавців дихальні шляхи носова порожнина, гортань, трахея, бронхи і легені у яких відбувається газообмін. Легені ссавців мають складнішу будову ніж плазунів. У ссавці дихальна система утвори на без лічу комірок і мають велику поверхню газообміну. У собак поверхня легенів у 100 раз більша за поверхню тіла.

Як дихає собака? Міжреберні м'язи і м'язи діафрагми у неї скорочуються, об'єм грудної порожнини збільшується, і повітря надходить у легені. Так відбувається вдих. Під час видиху ці м'язи розслаблюються, об'єм грудної порожнини зменшується, і повітря виштовхується з легенів назовні.

Кровоносна система у “Ссавців”

Кровоносна система у ссавців подібна до кровоносної системи птахів – по великому і малому колу кровообігу рухається, не змішуючись кров завдяки скороченню чотирикамерного серця.

Нервова система “Ссавців”

Нервова система у ссавців утворена такими ж відділам, які мають інші хребетні тварини. Проте головний мозок у ссавців розвинений набагато краще. Його верхній шар який утворені численні складки називається корою. Так будова кори дає змогу розмістити в невеликому черепі мозок з дуже великою площею поверхні. Складчаста кора відповідає за аналіз інформації, що надходить від органів чуття, за формування набутих форм поведінки, заснованих на навчанні і запам'ятовуванні тощо.

Органи розмноження “Ссавців”

Ссавці – різностатеві тварини. У самця сперматозоїди утворюються в парних сім'янках.

Яйцеклітини певний термін дозрівають у парних яєчниках, розташованих черевній порожнині самки. Від кожного яєчника відходять по одному яйцепроводу. Яйцепроводи зливаються у нижній частині утворюють матку.


Схожі:

Зовнішня будова тіла “Ссавців”(звірів) Будова тіла “Ссавців” Будова “Голови” iconБудова атома Дж. Дж. Томсона Будова атома Дж. Дж. Томсона
Слово «атом» з грецької означає неподільний. Давньогрецькі вчені вважали атоми неподільними частинками, своєрідними цеглинками із...
Зовнішня будова тіла “Ссавців”(звірів) Будова тіла “Ссавців” Будова “Голови” iconДивовижна будова людського тіла
Анатомія людини вивчає зовнішні форми і тіла людини і його частин, окремі органи, їхню мікроскопічну та макроскопічну будову
Зовнішня будова тіла “Ссавців”(звірів) Будова тіла “Ссавців” Будова “Голови” iconБудова речовини Чому всі тіла різні?
Атоми безкінечно різноманітні, мають нерівності, якими зчіплюються один з одним, утворюючи всі матеріальні тіла
Зовнішня будова тіла “Ссавців”(звірів) Будова тіла “Ссавців” Будова “Голови” iconЛисток Зовнішня будова листка

Зовнішня будова тіла “Ссавців”(звірів) Будова тіла “Ссавців” Будова “Голови” iconТектонічна будова Тектонічна будова
Загальні риси земної поверхні визначаються особливостями тектонічної будови, відтвореної на відповідній карті. Територія України...
Зовнішня будова тіла “Ссавців”(звірів) Будова тіла “Ссавців” Будова “Голови” iconБудова птахів Будова птахів
...
Зовнішня будова тіла “Ссавців”(звірів) Будова тіла “Ссавців” Будова “Голови” iconАнатомо-гістологічна будова періодонту. Анатомо-гістологічна будова періодонту
Ширина цього простору періодонтальної щілини від 0,15 до 0,4 мм зі значним звуженням у середній третині кореня
Зовнішня будова тіла “Ссавців”(звірів) Будова тіла “Ссавців” Будова “Голови” iconКоала
«не пити». Клас ссавців, сумчатий ведмідь. Довжина тіла 60-82 см, хвіст зовні не помітний. Живе на деревах, живиться листям евкаліптів....
Зовнішня будова тіла “Ссавців”(звірів) Будова тіла “Ссавців” Будова “Голови” iconВнутрішня будова Землі. Гірські породи та її мінерали. Будова земної кори
Мантія найбільша частина планети (понад 4/5 її об`єму). Вона поширюється від ядра вгору до не менш як 5 км від поверхні Землі і здебільшого...
Зовнішня будова тіла “Ссавців”(звірів) Будова тіла “Ссавців” Будова “Голови” icon1. Означення і будова спирту. Означення і будова спирту
Дія алкоголю на організм людини Кожний з нас чув слово «спирт» І в принципі знає, що воно означає. А ось хімічне трактування спиртів:...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка