Торгівля людьми – проблема ххіст. Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях,


НазваТоргівля людьми – проблема ххіст. Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях,
Дата конвертації25.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Торгівля людьми – проблема ХХІст.

Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства

Жертви торгівлі людьми

 • Об'єктом цього злочину може бути будь-яка особа, незалежно від статі і віку.

 • Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця,  використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі.

 • Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей – у жебрацтві, осіб будь-якої статі і віку – для вилучення і трансплантації органів.Жертви торгівлі людьми

 • Особливе занепокоєння викликає поширення нової форми сексуальної експлуатації – сексуального туризму, особливо дитячого сексуального туризму. Дитячий сексуальний туризм – це “комерційне сексуальне використання дітей людьми, які приїздять зі своєї країни в іншу, зазвичай менш розвинуту країну, для участі в сексуальних стосунках з дітьми”.  

 • Сексуальний туризм є кримінальним злочином, за який досить серйозно карають у багатьох країнах. Але це також злочин, який дуже важко довести. Серйозність проблеми полягає ще й у тому, що об’єктами такого сексуального туризму дуже часто стають неповнолітні та діти. Ураховуючи велику кількість в Україні дітей-сиріт, дітей вулиці та бездоглядних дітей, а також привабливість для дитини заробити гроші, можна очікувати на суттєве зростання злочинності в цьому напрямі.Прибуток – будь – якою ціною

 • Якби років сто тому хтось сказав, що у 21 столітті знову виникне рабство, у це, мабуть, ніхто й не повірив би. Але це явище – ще одна ознака нашого часу.На сьогодні торгівля людьми є однією з найприбутковіших тіньових бізнесів у світі – вона дає мільйонні прибутки і знаходиться на рівні з торгівлею зброєю та наркотиками.

 • В пошуках кращої долі їдуть тисячі людей у інші країни. В саме таких умовах і організували злочинні угрупування свій кримінальний бізнес. Експорт “живого товару” (а предметом торгівлі є жінки, чоловіки і навіть діти) здійснюється у Туреччину, Італію, Іспанію, Німеччину, Балканські та Скандинавські країни, Угорщину, Чехію, Грецію, Росію, ОАЕ, Ізраїль, США.Україна – постачальник рабів

 • Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та необізнаність постраждалих призвели до того, що й наша країна перетворилася на дешевий “постачальник” робочої сили у інші країни.

 • Особливо гостро ця проблема стоїть на заході України, а саме, в Чернівецькій, Волинській та Закарпатській областях, де величезна кількість громадян, не маючи можливості працювати, вже виїхала на заробіток за кордон. Так, лише у Івано-Франківської області (з майже 1,5 мільйонів населення) 250 тисяч працюють у інших країнах.Торгівля людьми – тіньовий бізнес.

 • Комусь по-справжньому щастить. Але величезна кількість українських емігрантів потрапляють у тенета кримінальних структур або окремих осіб і стають жертвами справжньої работоргівлі.

 • Так, з різних джерел відомо, що близько 40 тисяч українських жінок потрапили шляхом насильства або оману в нелегальну секс-індустрію. Про те, яка кількість людей каторжно працює наймитами на важких роботах, скільки було продано на органи, скільком довелося примусово стати сурогатними матерями, сказати неможливо. Адже торгівля людьми – суто тіньовий бізнес.Пастка може бути поруч

 • За даними Міжнародної організації з міграції, Державного інституту проблем сім’ї та молоді, деяких інших неурядових організацій, серед українців, які вирушили на пошуки щастя, більшість складають молоді люди віком від 15 до 30. Половина з них вже мають дітей.

 • Виїжджають по-різному. Їдуть до ближніх, до друзів, до знайомих, до родичів, найчастіше навіть не підозрюючи, що їх там чекає. Відомі, наприклад, випадки, коли з торгівлею людьми були пов’язані родичі або близькі знайомі емігрантів.Головна причина - безробіття

 • Звичайно, торгівля і рабство людьми є лише похідними і частиною проблеми нелегальної трудової міграції – адже поки у нас в країні не з’явиться достатня кількість робочих місць, проблема буде існувати.

 • А безробіття в Україні щорічно зростає. Так, якщо в 1995 році нараховувалося лише 161 тисяча безробітних, то вже у 2001 році ця кількість зросла у шість разів і склала 1 млн 28 тис осіб.

 • В українського безробіття є своя особливість – вона має “жіноче обличчя”. Так, за повідомленням Державного комітету статистики України, більшість з тих, хто шукає роботу, складають жінки та дівчата.

 • .Форми експлуатаціїОбережно!

 • Де знайти роботу? Найрізноманітніші фірми та посередники пропонують працевлаштування за кордоном – продавщицею у Стамбулі, робітницею на апельсинових плантаціях у Греції, прибиральницею в Німеччині, гувернанткою у Великобританії... Може здатися, що це цілком пристойні роботи, але зауважте: коли ви так думаєте – торгівцям людьми легше спіймати Вас на гачок.Річ у тому, що без володіння іноземною мовою, відповідної освіти та високої кваліфікації отримати хорошу роботу за кордоном майже неможливо. До того, рівень безробіття в Європі нині дуже високий (так, за статистикою, в країнах Західної Європи нараховується понад 18 млн. безробітних), тому перевагу в працевлаштуванні мають громадяни тієї країни, куди потрапив емігрант. Вимоги ж на ринку праці, особливо для “прибульців”, дуже жорсткі.

 • Річ у тому, що без володіння іноземною мовою, відповідної освіти та високої кваліфікації отримати хорошу роботу за кордоном майже неможливо. До того, рівень безробіття в Європі нині дуже високий (так, за статистикою, в країнах Західної Європи нараховується понад 18 млн. безробітних), тому перевагу в працевлаштуванні мають громадяни тієї країни, куди потрапив емігрант. Вимоги ж на ринку праці, особливо для “прибульців”, дуже жорсткі.

 • Всім відомі історії про щасливих “Попелюшок українського походження”, що вийшли заміж за іноземця. Проте існують й тисячі інших прикладів, коли заробітки виявилися мізерними, а насильство та безпорадність – вагомими. І повертаються такі жінки додому такими ж бідними, як і раніше, а до того ще й хворими, психічно та фізично зламаними.

 • Якщо взагалі повертаються...Перш ніж сказати - “ так ”

 • Отже, зачекайте, не поспішайте казати “Так” на будь-яку пропозицію поїхати працювати за кордон, оскільки необачність може коштувати вам дуже дорого. Краще подивіться: можливо, ви ще не всі можливості використали в України?

 • Якщо ж ви все ж таки вирішили ризикнути, то поміркуйте, чи варто їхати саме у цю країну. На заході люди заробляють гроші тяжкою працею, а не так, як ми бачимо у “мильних операх”. Дізнайтеся більше про життя та проблеми у цій країні, куди хочете виїхати, аби не мати хибних уявлень про легкі гроші за кордоном.Чекати допомоги?

 • Є, звичайно, організації, які допомагають нашим співвітчизникам за кордоном. Варто, наприклад, назвати благодійний фонд “Карітас”, який через свої представництва у різних країнах намагається підтримати емігрантам, які потрапили у рабство.

 • Займається він також й просвітницькою діяльністю. Так, наприкінці минулого року відбулася заключна конференція “Міжнародна співпраця в запобіганні торгівлі людьми та допомозі потерпілим”, організована благодійним фондом “ Карітас – Україна ”, в якій взяли участь представники різних державних та недержавних організацій, що займаються цим питанням.А як у нас?

 • Не можна сказати, що нічого не робиться для вирішення цієї проблеми і в нашій країні. Так, в 1999 році урядом України було затверджено програму запобігання торгівлі людьми і дітьми на 1999-2001 роки, у 2003 році – нову комплексну програму протидії торгівлі людьми, розраховану на період до 2009 року.

 • Крім того, урядом України укладено угоди про взаємне працевлаштування своїх громадян з урядами 9 країн – Литви, Латвії, Польщі, Словаччини, В’єтнаму, Вірменії, Білорусі, Росії та Молдавії. Ці угоди розповсюджуються лише на тих громадян, які в’їхали на територію країни для працевлаштування на підставі виключно робочої візи, а не-будь-якої іншої, а також отримали дозвіл на працевлаштування та перебування.Злочинці будуть покарані?

 • В структурі Міністерства внутрішніх справ України та в обласних управліннях внутрішніх справ створено спеціалізовані підрозділи з боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми. Так, за поданням органів внутрішніх справ за період з 1999 року було порушено понад 850 кримінальних справ.

 • Але всім ясно одне: поки не налагодиться життя в нашій країні, остаточно проблема вирішена не буде. Тому й зрозуміло, чому, за статистикою, потенційними емігрантами з України є нині 76% молодих людей, які просто не бачать тут свого майбутнього.

 • Чи зміниться щось в нашій країні? Дуже хотілося б сподіватися…Про що скажуть цифри …

 • Протягом 2002 - 2008 рр., за інформацією Міністерства внутрішніх справ України, виявлено більше 1660 злочинів, передбачених ст. 149 КК України (торгівля людьми), причому щороку кількість виявлених злочинів збільшується ( 2002 – 42, 2003 р. – 89; 2004 р. – 169; 2005 р. – 289, 2006 р. – 262, 2007 р. – 415, 2008 р. – 376 ).

 
 • Цікавою виглядає статистика справ, які доходять до суду. Так, за даними Міністерства внутрішніх справ України в 2004 р. з 169 зареєстрованих справ до суду надійшло 139. У 2005 – з 289 до суду надійшло 226, у 2006 р. – із 269 надійшло 260, у 2007 – з 415 тільки 357, у 2008 – з 376 до суду потрапило 317.

 • За даними Державної судової адміністрації України, кількість розглянутих апеляційними та місцевими судами кримінальних справ за ст. 149 (124-1) КК України за роками 2004 – 2008 становить відповідно: 36, 62, 74, 96 та 99. Кількість засуджених осіб за торгівлю людьми в 2006 р. становить 86 осіб.

 

Порушення прав людини

 • У ситуації з торгівлею людьми порушуються такі базові права:

 • Право на життя, свободу та особисту недоторканість: безпідставне затримання чи арешт означають, що вони були здійснені з порушенням чинного законодавства, строк затримання не вказується та не висуваються конкретні звинувачення, а іноді ці затримання закінчуються смертю затриманого.

 
 • Свобода від рабства: серед видів насилля – примусова праця без оплати чи боргова залежність.

 
 • Право на свободу від катувань, жорстокого чи нелюдського поводження: особи, які потерпіли від торгівлі людьми, дуже часто піддаються фізичному та психологічному насильству, ґвалтування та катуванням. Під час затримання вони інколи зазнають принизливого ставлення до себе.Порушення прав людини

 • Свобода пересування та вільного вибору місця проживання: це право порушується, коли у особи відбирають паспорт та документи для в’їзду і перебування за кордоном чи тримають її ув’язненою.

 • Право на працю, створення профспілок та приєднання до профспілок: особи, які були продані, не можуть створити чи приєднатися до профспілки, а також не можуть нічого зробити для поліпшення умов праці.

 
 • Право на достатній рівень життя: особи, які потерпіли від торгівлі людьми, дуже часто не мають можливості нормально харчуватися, змушені жити в поганих умовах, їм може бути відмовлено в медичній допомозі. Їм загрожує інфікування у випадку заборони використання контрацептивів.

 

Порушення прав людини

 • Право на відпочинок: порушенням прав людини є примушування людей працювати більшу кількість годин на день без вихідного дня. Цей пункт дуже часто порушується по відношенню до хатніх робітниць.

 
 • Свобода одруження: права жінок порушуються, коли у шлюбі вони не мають рівних прав із чоловіками або коли жінок змушують укласти шлюб проти волі.

 Сподівайся тільки на себе!Схожі:

Торгівля людьми – проблема ххіст. Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, iconТоргівля людьми – один із Торгівля людьми – один із
Тобто викрадають людей і насильно вирізають органи, які за гроші віддають тому хто потребує ці органи
Торгівля людьми – проблема ххіст. Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, iconСучасний прояв рабства Торгівля людьми
За статистикою мом, 54 жертв торгівлі людьми мають вищу або неповну вищу освіту
Торгівля людьми – проблема ххіст. Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, iconТоргівля людьми

Торгівля людьми – проблема ххіст. Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, iconТоргівля людьми
Якщо протягом ХIX ст з Азії І африки було вивезено 12 млн рабів, то упродовж останніх 30 років ХХ ст лише азіатських дівчат та жінок...
Торгівля людьми – проблема ххіст. Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, iconОптова торгівля
Оптова торгівля лікарськими засобами здійснюється лише через аптечні бази (склади)
Торгівля людьми – проблема ххіст. Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, iconЧернігівська загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів ім. Ю. М. Коцюбинського Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів ім. Ю. М. Коцюбинського
Задача: виявити рівень поінформованості учнів щодо проблеми торгівлі людьми; сформувати уявлення про суть торгівлі людьми; з’ясувати...
Торгівля людьми – проблема ххіст. Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, iconВикрадення дітей І торгівля ними. Виконали: Учениці 8-б класу
Згідно з міжнародним правом, торгівля дітьми це злочин, до складу якого входить переміщення дітей та їх експлуатація
Торгівля людьми – проблема ххіст. Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, iconФорми торгівлі. Ярмарок, розпродаж, аукціон
Торгівля це галузь господарства, яка виконує функції обігу товарів (забезпечує їх рух із сфери виробництва у сферу споживання), тобто...
Торгівля людьми – проблема ххіст. Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, iconМіжнародна торгівля як вид співробітництва Поняття міжнародної тргівлі Міжнародна торгівля —
При міжнародній торгівлі послугами клієнти та ті хто надають послуги є резиденти різних країн. Результатом міжнародної торгівлі є...
Торгівля людьми – проблема ххіст. Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, iconКупівля. Продаж. Торгівля. Купівля Купівля — це процес придбання товарів та послуг споживачем
При здійсненні купівлі певного товару чи послуги споживач сплачує ціну товару та передає гроші продавцю

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка