Меркурій найближча до Сонця планета Сонячної системи, що обертається навколо Сонця за 88 днів. Меркурій належить до внутрішніх планет, так як його орбіта проходить ближче до Сонця, ніж орбіта Землі


НазваМеркурій найближча до Сонця планета Сонячної системи, що обертається навколо Сонця за 88 днів. Меркурій належить до внутрішніх планет, так як його орбіта проходить ближче до Сонця, ніж орбіта Землі
Дата конвертації26.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентацииМеркурій - найближча до Сонця планета Сонячної системи, що обертається навколо Сонця за 88 днів. Меркурій належить до внутрішніх планет, так як його орбіта проходить ближче до Сонця, ніж орбіта Землі.

 • Меркурій - найближча до Сонця планета Сонячної системи, що обертається навколо Сонця за 88 днів. Меркурій належить до внутрішніх планет, так як його орбіта проходить ближче до Сонця, ніж орбіта Землі.Найдавніші свідоцтва спостереження Меркурія можна знайти ще в шумерських клинописних текстах, датованих третім тисячоліттям до н. е.. Планета названа на честь бога римського пантеону Меркурія, аналога грецького Гермеса та Вавилонського Набу. Стародавні греки часів Гесіода називали Меркурій «Στίλβων» (Стілбон, Блискучий). До V століття до н. е.. греки вважали, що Меркурій, видимий на вечірньому та ранковому небі - два різних об'єкта. У Стародавній Індії Меркурій іменували Будда (बुध) і Рогінея. У китайському, японському, в'єтнамською та корейською мовами Меркурій називається Водяна зірка (水星) (у відповідності з уявленнями про «П'яти елементах». На івриті назву Меркурія звучить як «Кохав Хама» (כוכב חמה) («Сонячна планета»).

 • Найдавніші свідоцтва спостереження Меркурія можна знайти ще в шумерських клинописних текстах, датованих третім тисячоліттям до н. е.. Планета названа на честь бога римського пантеону Меркурія, аналога грецького Гермеса та Вавилонського Набу. Стародавні греки часів Гесіода називали Меркурій «Στίλβων» (Стілбон, Блискучий). До V століття до н. е.. греки вважали, що Меркурій, видимий на вечірньому та ранковому небі - два різних об'єкта. У Стародавній Індії Меркурій іменували Будда (बुध) і Рогінея. У китайському, японському, в'єтнамською та корейською мовами Меркурій називається Водяна зірка (水星) (у відповідності з уявленнями про «П'яти елементах». На івриті назву Меркурія звучить як «Кохав Хама» (כוכב חמה) («Сонячна планета»).Меркурій - найменша планета земної групи. Його радіус становить всього 2439,7 ± 1,0 км, що менше радіуса супутника Юпітера Ганімеда і супутника Сатурна Титана. Маса планети дорівнює 3,3 × 1023 кг. Середня густина Меркурія досить велика - 5,43 г / см ³, що лише незначно менше щільності Землі. Враховуючи, що Земля більше за розмірами, значення щільності Меркурія вказує на підвищений вміст в його надрах металів. Прискорення вільного падіння на Меркурії дорівнює 3,70 м / с ². Друга космічна швидкість - 4,3 км / с.

 • Меркурій - найменша планета земної групи. Його радіус становить всього 2439,7 ± 1,0 км, що менше радіуса супутника Юпітера Ганімеда і супутника Сатурна Титана. Маса планети дорівнює 3,3 × 1023 кг. Середня густина Меркурія досить велика - 5,43 г / см ³, що лише незначно менше щільності Землі. Враховуючи, що Земля більше за розмірами, значення щільності Меркурія вказує на підвищений вміст в його надрах металів. Прискорення вільного падіння на Меркурії дорівнює 3,70 м / с ². Друга космічна швидкість - 4,3 км / с.афелій

 • афелій

 • 69816927 км0, 46669733 а. тобто

 • перигелій

 • 46001210 км0, 30749909 а. тобто

 • велика піввісь

 • 57909068 км0, 38709821 а. тобто

 • орбітальний ексцентриситет

 • 0,20530294

 • сидеричний період

 • 87,969 днів [1]

 • Орбітальний період

 • 115,88 днів

 • орбітальна швидкість

 • 47,87 км / с

 • Середня аномалія

 • 174,795884 °

 • нахил

 • 3,38 ° (щодо сонячного екватора)

 • Довгота висхідного вузла

 • 48,330541 °

 • аргумент перицентра

 • 29,124279 °

 • число супутників

 • немаєПоверхня Меркурія багато в чому нагадує місячну - вона всіяна безліччю кратерів. Щільність кратерів різна на різних ділянках. Передбачається, що більш густо всіяні кратерами ділянки є більш древніми, а менш густо всіяні - більш молодими, що утворилися при затопленні лавою старої поверхні. У той же час, великі кратери зустрічаються на Меркурії рідше, ніж на Місяці. Найбільший кратер на Меркурії названий на честь великого німецького композитора Бетховена, його поперечник складає 625 км. Однак подібність неповне - на Меркурії видно освіти, які на Місяці не зустрічаються. Важливою відмінністю гористих ландшафтів Меркурія і Місяця є присутність на Меркурії численних зубчастих укосів, що тягнуться на сотні кілометрів - ескарпів. Вивчення їх структури показало, що вони утворилися при стисненні, що супроводжував остигання планети, в результаті якого поверхня Меркурія зменшилася на 1%. Наявність на поверхні Меркурія добре збережених великих кратерів говорить про те, що протягом останніх 3-4 мільярдів років там не відбувалося в широких масштабах рух ділянок кори, а також була відсутня ерозія поверхні, останнім майже повністю виключає можливість існування в історії Меркурія скільки-небудь істотної атмосфери.

 • Поверхня Меркурія багато в чому нагадує місячну - вона всіяна безліччю кратерів. Щільність кратерів різна на різних ділянках. Передбачається, що більш густо всіяні кратерами ділянки є більш древніми, а менш густо всіяні - більш молодими, що утворилися при затопленні лавою старої поверхні. У той же час, великі кратери зустрічаються на Меркурії рідше, ніж на Місяці. Найбільший кратер на Меркурії названий на честь великого німецького композитора Бетховена, його поперечник складає 625 км. Однак подібність неповне - на Меркурії видно освіти, які на Місяці не зустрічаються. Важливою відмінністю гористих ландшафтів Меркурія і Місяця є присутність на Меркурії численних зубчастих укосів, що тягнуться на сотні кілометрів - ескарпів. Вивчення їх структури показало, що вони утворилися при стисненні, що супроводжував остигання планети, в результаті якого поверхня Меркурія зменшилася на 1%. Наявність на поверхні Меркурія добре збережених великих кратерів говорить про те, що протягом останніх 3-4 мільярдів років там не відбувалося в широких масштабах рух ділянок кори, а також була відсутня ерозія поверхні, останнім майже повністю виключає можливість існування в історії Меркурія скільки-небудь істотної атмосфери.Меркурій - найменш вивчена планета земної групи. Тільки два апарати були направлені для його дослідження. Першим був "Марінер-10», який у 1974-1975 роках тричі пролетів повз Меркурія; максимальне зближення становило 320 км. В результаті було отримано кілька тисяч знімків, що охоплюють приблизно 45% поверхні планети. Подальші дослідження з Землі показали можливість існування водяного льоду в полярних кратерах.

 • Меркурій - найменш вивчена планета земної групи. Тільки два апарати були направлені для його дослідження. Першим був "Марінер-10», який у 1974-1975 роках тричі пролетів повз Меркурія; максимальне зближення становило 320 км. В результаті було отримано кілька тисяч знімків, що охоплюють приблизно 45% поверхні планети. Подальші дослідження з Землі показали можливість існування водяного льоду в полярних кратерах.Округлої форми гори на поверхні Місяця діаметром до сотні і більше кілометрів.

 • Округлої форми гори на поверхні Місяця діаметром до сотні і більше кілометрів.

Над поверхнею Меркурія є сліди дуже розрідженої атмосфери, що містить, крім гелію, також водень, вуглекислий газ, вуглець, кисень і благородні гази (аргон, неон). Близькість Сонця зумовлює суттєвий вплив на Меркурій сонячного вітру. Завдяки цій близькості значним є і припливний вплив Сонця на Меркурій, що має призводити до виникнення над поверхнею планети електричного поля, напруженість якого може бути приблизно вдвічі більшою, ніж у «поля ясної погоди» над поверхнею Землі, і відрізняється від останнього порівняною стабільністю.

 • Над поверхнею Меркурія є сліди дуже розрідженої атмосфери, що містить, крім гелію, також водень, вуглекислий газ, вуглець, кисень і благородні гази (аргон, неон). Близькість Сонця зумовлює суттєвий вплив на Меркурій сонячного вітру. Завдяки цій близькості значним є і припливний вплив Сонця на Меркурій, що має призводити до виникнення над поверхнею планети електричного поля, напруженість якого може бути приблизно вдвічі більшою, ніж у «поля ясної погоди» над поверхнею Землі, і відрізняється від останнього порівняною стабільністю.

 • На Меркурії є й магнітне поле. Магнітний дипольний момент Меркурія дорівнює 4,9·1022 Гс·см3, що приблизно на чотири порядки менше, ніж у Землі; проте, оскільки напруженість поля обернено пропорційна кубу радіуса планети, то на Меркурії і на Землі вони близькі за величиноюЄвропейським космічним агентством (ЄКА) спільно з японським аерокосмічним дослідницьким агентством (JAXA) розробляється місія BepiColombo, що складається з двох космічних апаратів Mercury Planetary Orbiter (MPO) та Mercury Magnetospheric Orbiter (MMO). Європейський апарат MPO буде досліджувати поверхню Меркурія та його глибини, в той час як японський MMO буде спостерігати за магнітним полем та магнітосферою планети. Запуск BepiColombo планується 2013 року, а 2019 року він досягне орбіти Меркурія, де й розділиться на дві складові.

 • Європейським космічним агентством (ЄКА) спільно з японським аерокосмічним дослідницьким агентством (JAXA) розробляється місія BepiColombo, що складається з двох космічних апаратів Mercury Planetary Orbiter (MPO) та Mercury Magnetospheric Orbiter (MMO). Європейський апарат MPO буде досліджувати поверхню Меркурія та його глибини, в той час як японський MMO буде спостерігати за магнітним полем та магнітосферою планети. Запуск BepiColombo планується 2013 року, а 2019 року він досягне орбіти Меркурія, де й розділиться на дві складові.Меркурій — найшвидша планета в Сонячній Системі, вона рухається орбітою навколо Сонця з середньою швидкістю 47,87 км/с, що майже вдвічі більше швидкості Землі. Така швидкість і той факт, що Меркурій розміщений ближче до Сонця, ніж Земля, приводять до того, що один рік на Меркурії (час його повного оберту навколо Сонця) становить усього 87,99 днів.

 • Меркурій — найшвидша планета в Сонячній Системі, вона рухається орбітою навколо Сонця з середньою швидкістю 47,87 км/с, що майже вдвічі більше швидкості Землі. Така швидкість і той факт, що Меркурій розміщений ближче до Сонця, ніж Земля, приводять до того, що один рік на Меркурії (час його повного оберту навколо Сонця) становить усього 87,99 днів.

 • Меркурій — вельми складний об'єкт для спостереження у високих широтах Землі через те, що він завжди спостерігається при сході або заході Сонця, і досить низько над горизонтом (особливо в північних широтах). Період його найкращої видимості (елонгація) настає декілька разів на рік і триває близько 10 днів. Проте навіть у ці періоди побачити Меркурій неозброєним оком непросто (неяскрава зірка на досить світлому фоні неба). Існує історія про те, що Миколай Коперник, спостерігаючи астрономічні об'єкти в умовах північних широт та туманного клімату Прибалтики, жалкував, що за все життя так і не побачив Меркурія. У низьких широтах Меркурій спостерігається краще.Схожі:

Меркурій найближча до Сонця планета Сонячної системи, що обертається навколо Сонця за 88 днів. Меркурій належить до внутрішніх планет, так як його орбіта проходить ближче до Сонця, ніж орбіта Землі iconМерку́рій — найближча до Сонця велика планета Сонячної системи. Обертається довкола Сонця за 87,969 земних діб. Названа на честь бога римського пантеону Меркурія, аналога грецького Гермеса та вавілонського Набу.
Меркурія, аналога грецького Гермеса та вавілонського Набу. Меркурій відноситься до внутрішніх планет, оскільки його орбіта проходить...
Меркурій найближча до Сонця планета Сонячної системи, що обертається навколо Сонця за 88 днів. Меркурій належить до внутрішніх планет, так як його орбіта проходить ближче до Сонця, ніж орбіта Землі iconНавколо Сонця за 88 діб
Меркурій найближча до Сонця планета. Його радіус втричі менший за Землю. Він друга по величині планета. На ній не має ні води, ні...
Меркурій найближча до Сонця планета Сонячної системи, що обертається навколо Сонця за 88 днів. Меркурій належить до внутрішніх планет, так як його орбіта проходить ближче до Сонця, ніж орбіта Землі iconТема: Сонячна система. Рух планет навколо Сонця Мета уроку
...
Меркурій найближча до Сонця планета Сонячної системи, що обертається навколо Сонця за 88 днів. Меркурій належить до внутрішніх планет, так як його орбіта проходить ближче до Сонця, ніж орбіта Землі iconДо складу Сонячної системи входять планети: Меркурій Венера
Сонця. Ці планети мають майже однакові густини, які в 3-4 рази більші за інші, невеликі періоди обертання навколо Сонця. Вони повільніше...
Меркурій найближча до Сонця планета Сонячної системи, що обертається навколо Сонця за 88 днів. Меркурій належить до внутрішніх планет, так як його орбіта проходить ближче до Сонця, ніж орбіта Землі iconУрок природознавства у 5 класі
Меркурій – найближча до Сонця планета. Його радіус втричі менший за Землю. Він друга по величині планета. На ній не має ні води,...
Меркурій найближча до Сонця планета Сонячної системи, що обертається навколо Сонця за 88 днів. Меркурій належить до внутрішніх планет, так як його орбіта проходить ближче до Сонця, ніж орбіта Землі iconАналіз даних, здійснений місією soho, довів, що в ядрі швидкість обертання Сонця навколо своєї осі значно вища, ніж на поверхні
Со́нце (лат. Sol) єдина зоря в Сонячній системі. Земля та сім інших планет обертаються навколо Сонця. Крім них навколо Сонця обертаються...
Меркурій найближча до Сонця планета Сонячної системи, що обертається навколо Сонця за 88 днів. Меркурій належить до внутрішніх планет, так як його орбіта проходить ближче до Сонця, ніж орбіта Землі iconПланети земної групи. Планети земної групи — Меркурій, Венера, Земля і Марс
Це найближча до Сонця планета, трохи більша за Місяць, однак її середня густина майже така сама, як і в Землі
Меркурій найближча до Сонця планета Сонячної системи, що обертається навколо Сонця за 88 днів. Меркурій належить до внутрішніх планет, так як його орбіта проходить ближче до Сонця, ніж орбіта Землі iconЯк, за науковою теорією, утворилися Сонце і планети? Як, за науковою теорією, утворилися Сонце і планети?
Меркурій найближча до Сонця планета. Його радіус втричі менший за Землю. Він друга по величині планета. На ній не має ні води, ні...
Меркурій найближча до Сонця планета Сонячної системи, що обертається навколо Сонця за 88 днів. Меркурій належить до внутрішніх планет, так як його орбіта проходить ближче до Сонця, ніж орбіта Землі iconПланета Венера є другою за рахунком планетою по віддаленості від головної зірки Сонячної системи Сонця і найближчій по відношенню до Землі (відстань від Землі близько 39 мільйонів кілометрів).
Сонячної системи Сонця і найближчій по відношенню до Землі (відстань від Землі близько 39 мільйонів кілометрів). Період обертання...
Меркурій найближча до Сонця планета Сонячної системи, що обертається навколо Сонця за 88 днів. Меркурій належить до внутрішніх планет, так як його орбіта проходить ближче до Сонця, ніж орбіта Землі iconПланети сонячної системи та дослідження космосу
Меркурій є найменшою планетою Сонячної системи і розташований найближче до Сонця. Численні дослідження доводять, що на Меркурії є...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка