План-конспект уроку Студентки 5 курсу групи а освітньо-кваліфікаційного рівня "магістр" Житник Людмили Василівни Тема уроку: Мета


НазваПлан-конспект уроку Студентки 5 курсу групи а освітньо-кваліфікаційного рівня "магістр" Житник Людмили Василівни Тема уроку: Мета
Дата конвертації26.02.2013
Розмір445 b.
ТипПлан-конспект


План-конспект уроку

  • Студентки 5 курсу

  • групи А

  • освітньо-кваліфікаційного рівня

  • “магістр”

  • Житник Людмили Василівни


Тема уроку:



Мета:

  • закріпити поняття «техніка», «деталь»;

  • повторити будову і призначення швейної машини;

  • повторити правила безпечної праці та організацію робочого місця та правилами техніки безпеки при роботі на швейні машині;

  • удосконалити навики підготовки швейної машини до роботи та управління нею;

  • сформувати дбайливе ставлення до техніки та викликати необхідність догляду за нею.



швейна машина;

  • швейна машина;

  • голка;

  • шпульний ковпачок;

  • плакати;

  • схеми;

  • нитки.



Хід уроку

  • Мотивація навчальної діяльності

  • Вивчення нового матеріалу

  • 2.1. Техніка

  • 2.2. Види типових деталей та знарядь праці

  • 2.3. Механізми швейної машини

  • 3. Виконання практичної роботи

  • 4. Підведення підсумків уроку



Мотивація навчальної діяльності

  • Вивчення теми «Техніка. Механізми швейної машини» необхідне:

  • для закріплення понять: «техніка», «машина», «деталь»;

  • для повторення будови і призначення швейної машини.



Техніка

  • Під технікою розуміють усі види засобів людської діяльності, що створюються для здійснення процесу матеріального виробництва і задоволення невиробничих потреб суспільства; засоби праці.

  • Основне призначення техніки полягає в частковій або повній заміні праці людини з метою полегшення й підвищення її продуктивності, розширення можливостей людини в процесі трудової діяльності.



кріпильні - для з'єднання частин машин, виробів (гвинти, гайки, болти, цвяхи, шпильки, шурупи);

  • кріпильні - для з'єднання частин машин, виробів (гвинти, гайки, болти, цвяхи, шпильки, шурупи);

  • для передавання руху - зубчасті колеса, шківи, ланцюги, зірочки (пас у швейній машині з ножним і електричним приводами);

  • вали - для передавання руху закріпленим на них деталям;

  • осі - для підтримання деталей, що обертаються на них;

  • опори - для підтримання валів і осей (підшипники).



Ручні називають такі знаряддя праці, до яких при виконанні роботи людина прикладає фізичну силу (ножиці, голка, молоток, ножівка).

  • Ручні називають такі знаряддя праці, до яких при виконанні роботи людина прикладає фізичну силу (ножиці, голка, молоток, ножівка).

  • Механічні - такі, що приводяться в рух механізмами (швейна машина, м'ясорубка).

  • Електрифіковані - такі, що приводяться в рух електричним струмом (швейна машина з електричним двигуном, міксер, пилосос, холодильник).



Найпоширенішими є побутові швейні машини. Використовують їх у домашніх умовах. Швейні побутові машини поділяють на три види:

  • з ручним

  • ножним

  • електричним приводами



Будова швейної машинки

  • Побутова швейна машина складається з платформи і рукава. На платформі розміщені засувна та голкова пластинки, зубчаста рейка і регулятор зубчастої рейки. Внизу платформи розміщені механізми, з'єднані з механізмами рукава. Усі вони переміщують тканину й утворюють строчку.

  • На платформі ліва частина рукава називається головкою, права - стояком.



Будова машинної голки

  • Машинна голка побутової швейної машини складається з таких частин:

  • 1 - колби (головки), на якій розміщена

  • 2 - лиска,

  • З - леза,

  • 4 - короткого і

  • 7 - довгого жолобків,

  • 5 - вістря,

  • 6 - вушка.



Практична робота. Послідовність заправлення нижньої нитки

  • Обладнання і матеріали: швейна машина, шпульний ковпачок, нитки.

  • Послідовність виконання роботи:

  • Вставити шпульку з намотаною ниткою у шпульний ковпачок;

  • Нитку ввести в косий проріз під пластинчасту пружину;

  • Вивести нитку зліва від установочного пальця;

  • Поставити голку на швейній машині у крайнє верхнє положення;

  • Відкрити заскочку на шпульному ковпачку і взяти пальцями лівої руки так, щоб закріпити шпульку в ковпачку, вставити ковпачок на центровий стержень;

  • Установочний палець шпульного ковпачка має увійти у проріз човникового пристрою з характерним клацанням;



7. Закрити засувну пластинку;

  • 7. Закрити засувну пластинку;

  • 8. Вивести нижню нитку наверх, лівою рукою притримуючи кінець верхньої нитки; правою рукою повернути махове колесо на себе так, щоб голка увійшла в отвір голкової пластинки і вийшла з неї;

  • 9. Кінці нижньої і верхньої ниток відвести за лапку.



Підведення підсумків уроку

  • Підсумки роботи класу;

  • Аналіз роботи окремих учнів;

  • Аналіз характерних помилок при виконанні прийомів, операцій, їх причини і шляхи попередження;

  • Виставлення і мотивація оцінок;

  • Домашнє завдання: підготувати тканину для розкроювання.



Схожі:

План-конспект уроку Студентки 5 курсу групи а освітньо-кваліфікаційного рівня \"магістр\" Житник Людмили Василівни Тема уроку: Мета iconКонспект уроку з інформатики Студентки 5-го курсу Групи а освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» Васьків Наталі Ігорівни Тема уроку

План-конспект уроку Студентки 5 курсу групи а освітньо-кваліфікаційного рівня \"магістр\" Житник Людмили Василівни Тема уроку: Мета iconСтудентки 5-го курсу Групи а освітньо-кваліфікаційного рівня
Доповніть визначення Візерунок, який побудований на ритмічному чергуванні і поєднанні різних елементів, називають
План-конспект уроку Студентки 5 курсу групи а освітньо-кваліфікаційного рівня \"магістр\" Житник Людмили Василівни Тема уроку: Мета iconСтудента 1 курсу групи г кваліфікаційного рівня “магістр”
Електронна бібліотека як елемент інформаційної структури професійно-технічного навчального закладу
План-конспект уроку Студентки 5 курсу групи а освітньо-кваліфікаційного рівня \"магістр\" Житник Людмили Василівни Тема уроку: Мета iconСтудент освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» Войнаровський Андрій Сергійович
«Педагогічні умови використання інтерактивних засобів навчання у підготовці учнів старшої школи на уроках «Технології»
План-конспект уроку Студентки 5 курсу групи а освітньо-кваліфікаційного рівня \"магістр\" Житник Людмили Василівни Тема уроку: Мета iconСпеціалізації підготовки
Оголошує набір у 2009 році на спеціальність "Державне управління у сфері національної безпеки" для підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного...
План-конспект уроку Студентки 5 курсу групи а освітньо-кваліфікаційного рівня \"магістр\" Житник Людмили Василівни Тема уроку: Мета iconСтудентам при здобутті освітньо-кваліфікаційного рівня Студентам при здобутті освітньо-кваліфікаційного рівня
Для якісної підготовки фахівців з прикладної математики для Черкаського та інших регіонів України спеціальність має висококваліфіковані...
План-конспект уроку Студентки 5 курсу групи а освітньо-кваліфікаційного рівня \"магістр\" Житник Людмили Василівни Тема уроку: Мета iconУроку: ТЕМА уроку: «Заробітна плата, її економічний зміст, форми І системи оплати праці». Мета уроку: Мета уроку

План-конспект уроку Студентки 5 курсу групи а освітньо-кваліфікаційного рівня \"магістр\" Житник Людмили Василівни Тема уроку: Мета iconСпеціалізації підготовки: механізми забезпечення політичної безпеки
Оголошує набір у 2009 році на спеціальність "Державне управління у сфері національної безпеки" для підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного...
План-конспект уроку Студентки 5 курсу групи а освітньо-кваліфікаційного рівня \"магістр\" Житник Людмили Василівни Тема уроку: Мета iconКонспект уроку (економія сил) Як конспект уроку (економія сил) Як ілюстративний матеріал до певних фрагментів уроку (при поясненні нового матеріалу)

План-конспект уроку Студентки 5 курсу групи а освітньо-кваліфікаційного рівня \"магістр\" Житник Людмили Василівни Тема уроку: Мета iconКонцепція ключових кваліфікацій і компетенцій у професійній освіті
Курсова робота студента групи а освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» заочної форми навчання мазура віталія

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка