Що ж таке нафта? Що ж таке нафта?


НазваЩо ж таке нафта? Що ж таке нафта?
Дата конвертації27.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентацииЩо ж таке нафта?

 • Що ж таке нафта?

 • Нафта- це складна суміш рідких вуглеводнів,у яких розчинені газоподібні й інші речовини.

 • Нафта - горюча масляниста рідина зі специфічним запахом, розповсюджена в осадовій оболонці Землі і є найважливішим корисним копалиною.Поклади нафти знаходяться в надрах Землі на різній глибині, де нафта заповнює вільний простір між деякими породами. Якщо вона знаходиться під тиском газів, то піднімається по свердловині на поверхню Землі.

 • Поклади нафти знаходяться в надрах Землі на різній глибині, де нафта заповнює вільний простір між деякими породами. Якщо вона знаходиться під тиском газів, то піднімається по свердловині на поверхню Землі.Майже вся видобута у світі нафта, витягається у вигляді бурових свердловин,збір її на поверхні водойм, обробка піщанику чи вапняку, просоченого нафтою, за допомогою колодязів.Збір нафти з поверхні водойм - це, очевидно, перший за часом появи спосіб видобутку, який до нашої ери застосовувався в Мідії, Вавілонії і Сирії. Збір нафти в Росії, з поверхні річки Ухти розпочато Ф.С. Прядуновим в 1745 р. У 1858 на півострові Челекен нафту збирали в канавах, по яких вода стікала з озера. У канаві робили загату з дощок з проходом води в нижній частині: нафта накопичувалася на поверхні. вими трубами високого тиску.

 • Майже вся видобута у світі нафта, витягається у вигляді бурових свердловин,збір її на поверхні водойм, обробка піщанику чи вапняку, просоченого нафтою, за допомогою колодязів.Збір нафти з поверхні водойм - це, очевидно, перший за часом появи спосіб видобутку, який до нашої ери застосовувався в Мідії, Вавілонії і Сирії. Збір нафти в Росії, з поверхні річки Ухти розпочато Ф.С. Прядуновим в 1745 р. У 1858 на півострові Челекен нафту збирали в канавах, по яких вода стікала з озера. У канаві робили загату з дощок з проходом води в нижній частині: нафта накопичувалася на поверхні. вими трубами високого тиску.Найголовнішою властивістю нафти,є здатність виділяти при згорянні значну кількість теплоти.

 • Найголовнішою властивістю нафти,є здатність виділяти при згорянні значну кількість теплоти.

 • Важливим показником для нафти є температура кипіння,що залежить від будови вхідних до складу нафти вуглеводнів і коливається від 50 до 550 ° С.Нафта, як і будь-яка рідина, при визначеній температурі закипає і переходить у газоподібний стан.

 • Нафта, як і будь-яка рідина, при визначеній температурі закипає і переходить у газоподібний стан.

 • Різні компоненти нафти переходять у газоподібниВажливим є властивість нафти розчиняти вуглеводневі гази.

 • Нафти розрізняються по щільності. Щільність нафти, обмірюваної при 20 ° С, віднесеної до щільності води, обмірюваної при 4 ° С, називається відносної.

 • Взаємодії води з гірською породою більше, ніж у нафти. Тому вода здатна витиснути нафту з дрібних тріщин у більш великі.Нафти складаються головним чином з вуглецю - 79,5 - 87,5% і водню - 11,0 - 14,5% від маси нафти. Крім них у нафті присутні ще три елементи – сірка, кисень і азот.

 • Нафти складаються головним чином з вуглецю - 79,5 - 87,5% і водню - 11,0 - 14,5% від маси нафти. Крім них у нафті присутні ще три елементи – сірка, кисень і азот.

 • Кисень і азот знаходяться в нафті тільки в зв'язаному стані. Сірка може зустрічатися у вільному стані чи входити до складу сірководню.. Їх загальна кількість зазвичай становить 0,5 - 8%З нафти виділяють різноманітні продукти, що мають велике практичне значення. Спочатку від неї відокремлюють розчинені вуглеводні.(переважно метан).

 • З нафти виділяють різноманітні продукти, що мають велике практичне значення. Спочатку від неї відокремлюють розчинені вуглеводні.(переважно метан).

 • Після відгонки летких вуглеводнів нафту нагрівають. Першими переходять у газоподібний стан і відганяються вуглеводні з невеликим числом атомів вуглецю в молекулі, що мають відносно низьку температуру кипіння. З підвищенням температури суміші переганяються вуглеводні з більш високою температурою кипіння. Таким чином можна зібрати окремі суміші (фракції) нафти. Найчастіше при такій перегонці одержують три основні фракції, які потім піддаються подальшому поділу.1. Фракція, що збирається від 400 до 2000 С, - газолінова фракція бензинів (при подальшій перегонці виділеної фракції одержують: газолін (від 400 до 700 С), бензин (від 700 до 1200 С) - авіаційний, автомобільний і т.д. )

 • 1. Фракція, що збирається від 400 до 2000 С, - газолінова фракція бензинів (при подальшій перегонці виділеної фракції одержують: газолін (від 400 до 700 С), бензин (від 700 до 1200 С) - авіаційний, автомобільний і т.д. )

 • 2. Лігроїнова фракція, що збирається в межах від 1500 до 2500 С.Нафта застосовується як пальне для тракторів.

 • 3. Гасова фракція включає вуглеводні від С12Н26 до С18Н38 з температурою кипіння від 1800 до 3000С. гас після очищення використовується як пальне для тракторів, реактивних літаків і ракет.

 • 4. Газойль (вище 2750 С) - дизельне паливо.

 • 5. Мазут - залишок від перегонки. Містить вуглеводні з великим числом атомів вуглецю(до багатьох десятків) у молекулі. Мазут також розділяють на фракції: a) соляровим олії - дизельне паливо, b) Мастила (авіатракторние, авіаційні, індустріальні та ін), c) Вазелін (основа для косметичних засобів і ліків).За складом дистилятної частини нафти ділять на п’ять класів: метанова, метано-нафтенова, нафтенова, метано-нафтено-ароматична і нафтено-ароматична.

 • За складом дистилятної частини нафти ділять на п’ять класів: метанова, метано-нафтенова, нафтенова, метано-нафтено-ароматична і нафтено-ароматична.

 • За вмістом сірки нафту ділять на малосірчисту (до 0,5%), сірчисту (0,5-2%) і високосірчисту (понад 2%).

 • За вмістом фракцій, що википають при перегонці до температури 350°С, її ділять на типи: Т1 (понад 45%), Т2 (30-45%), Т3 (менше 30%).

 • За вмістом базових мастил нафти ділять на чотири групи: М1 (понад 25%), М2 (20-25%), М3 (15-20%) і М4 (менше 15%).

 • За вмістом твердих парафінів її ділять на три види: П1 (менше 1,5%), П2 (1,5-6%), П3 (понад 6%).

 • За вмістом смол і асфальтенів нафту ділять на малосмолисту (до 10%), смолисту (10-20%) і високосмолисту (понад 20%).

На території України поклади нафти є у Передкарпатті, у Дніпровсько-Донецькій областях та на шельфі Чорного і Азовського морів.

 • На території України поклади нафти є у Передкарпатті, у Дніпровсько-Донецькій областях та на шельфі Чорного і Азовського морів.

 • Станом на кінець ХХст. початкові потенційні ресурси нафти України оцінювалися в 1,33 млрд т, а газового конденсату — 376,2 млн Україна лише на 10-12% забезпечена нафтою власного виробництва.Нафта — найважливіше джерело рідкого палива, мастил, сировина для синтетичних матеріалів тощо. Нафта займає провідне місце в світовому паливно-енергетичному господарстві. Її частка в загальному споживанні енергоресурсів безперервно зростає: 3 % в 1900 р., 5 % перед Першою світовою війною 1914—1918 рр., 17,5 % напередодні Другої світової війни 1939—1945 рр., 24 % у 1950 р., 41,5 % у 1972 р., 48 % в 2004 р. У перспективі ця частка буде меншати внаслідок зростання застосування атомної і інших видів енергії, а також збільшення вартості видобутку.

 • Нафта — найважливіше джерело рідкого палива, мастил, сировина для синтетичних матеріалів тощо. Нафта займає провідне місце в світовому паливно-енергетичному господарстві. Її частка в загальному споживанні енергоресурсів безперервно зростає: 3 % в 1900 р., 5 % перед Першою світовою війною 1914—1918 рр., 17,5 % напередодні Другої світової війни 1939—1945 рр., 24 % у 1950 р., 41,5 % у 1972 р., 48 % в 2004 р. У перспективі ця частка буде меншати внаслідок зростання застосування атомної і інших видів енергії, а також збільшення вартості видобутку.Схожі:

Що ж таке нафта? Що ж таке нафта? iconНафта Фізичні властивості Густа масляниста рідина
Забарвлення: червоно-коричневе, жовто-зелене, чорне, зустрічається безбарвна нафта
Що ж таке нафта? Що ж таке нафта? iconГаз природний, нафта та газовий конденсат Газ природний, нафта та газовий конденсат
Дсту 4632: 2006 "Нафта. Збирання та підготовляння. Терміни та визначення понять" (наказ Держспоживстандарту №177 від 29 червня 2006...
Що ж таке нафта? Що ж таке нафта? iconІсторія відкриття та використання нафти Нафта слово грецького походження, що означає спалахувати, займатися
Нафта це корисна копалина, горюча оліїста рідина, поширена в осадовій оболонці землі
Що ж таке нафта? Що ж таке нафта? iconПереробка нафти Презентація учениці 11 – а класу Черкаської зош №15 Харченко Ірини
Нафта масляниста рідина від бурого до чорного кольору з характерним запахом. Вона є сумішшю різних вуглеводнів. Нафта легше води...
Що ж таке нафта? Що ж таке нафта? iconНафту підігрівають до 300-325°C. При такій температурі більш леткі речовини нафти перетворюються в пару. За даних умов нафта переганяється не повністю. Але якщо температуру перегонки збільшити, вуглеводні починають розкладатися
Поклади нафти знаходяться в надрах Землі на різній глибині, де нафта заповнює вільний простір між деякими породами. Якщо вона знаходиться...
Що ж таке нафта? Що ж таке нафта? icon1. Що таке синтаксис? Що таке синтаксис?
Присудок це головний член речення, який означає, що говориться про підмет, і відповідає на питання що робить підмет? що з ним робиться?...
Що ж таке нафта? Що ж таке нафта? iconЩо це таке? Що це таке?
Це планування наших фінансових дій у майбутньому з метою досягнення найкращих довгострокових результатів
Що ж таке нафта? Що ж таке нафта? iconЩо таке послуга? Що таке послуга?
Послуги досить поширене явище у сучасному житті споживачів та у діловій діяльності
Що ж таке нафта? Що ж таке нафта? iconЩо таке лексикологія? Що таке лексикологія?
На які групи поділяються слова за походженням, за активністю вживання, за семантичним значенням?
Що ж таке нафта? Що ж таке нафта? iconЩо таке патоген? Що таке патоген?
Хвороба, коли інфекція зумовлює ушкодження і порушення життєвих функцій чи систем організму

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка