Інформація про неякісну послугу. В свою чергу, комунальне підприємство зобов’язано перевірити наведені в акті-претензії відомості І перерахувати вартість наданої послуги


НазваІнформація про неякісну послугу. В свою чергу, комунальне підприємство зобов’язано перевірити наведені в акті-претензії відомості І перерахувати вартість наданої послуги
Дата конвертації09.02.2013
Розмір445 b.
ТипІнформація


Тема: Послуги комунальних служб


Житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правилСпоживачі комунальних послуг мають об’єм гарантованих державно наведених нижче прав.

1. Одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, що регламентує право споживача одержувати житлово-комунальні послуги, якісні показники яких відповідають затвердженими державою нормативам, а також умовам договору на надання житлово-комунальних послуг.

2. Одержувати у встановленому законодавством порядку необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання, порядок надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості.

3. На відшкодування збитків, завданих його майну та/або приміщенню, шкоди, заподіяної його життю чи здоров'ю внаслідок неналежного надання або ненадання житлово-комунальних послуг.

4. На усунення протягом строку, встановленого договором або законодавством, виявлених недоліків у наданні житлово-комунальних послуг. Споживачі мають право вимагати від комунальних підприємств усунення недоліків житлово-комунальних послуг (наприклад ремонту в під’їзді, підвищення температури води в системі опалення) в строк, що визначено договором на надання відповідної житлово-комунальної послуги.

5. На зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством.

Чинне законодавство надає можливість споживачу заявляти про отримання ним неякісних послуг або послуг не в повному обсязі. У випадку надання комунальним підприємством неякісної послуги, споживач, згідно вимог чинного законодавства, зобов’язаний щомісячно надавати комунальному підприємству акт-претензію, в якій має міститися інформація про неякісну послугу. В свою чергу, комунальне підприємство зобов’язано перевірити наведені в акті-претензії відомості і перерахувати вартість наданої послуги.

6. На несплату вартості житлово-комунальних послуг за період тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї при відповідному документальному оформленні, а також за період фактичної відсутності житлово-комунальних послуг, визначених договором у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Діюче законодавство створює можливість тимчасово відмовитися від отримання комунальних послуг. Споживач має право на тимчасову відмову в отриманні послуг по водопостачанню, водовідведенню, газопостачанню у випадку відсутності в квартирі лічильника. Відповідно, в такий період споживач звільняється від оплати наведених послуг. Для тимчасової відмови в отриманні наведених комунальних послуг споживач має звернутися із заявою до підприємства, що надає цей вид комунальних послуг.

Що повинен знати споживач про надання житлово-комунальних послуг

  • Споживач повинен знати, що відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005р. № 630, послуги надаються споживачеві безперебійно або за графіком, затвердженим відповідними місцевими державними адміністраціями чи органами місцевого самоврядування, виключаючи час перерви, про що виконавець послуг зобов'язаний повідомити споживача через засоби масової інформації, а також письмово не пізніше, ніж за 10 днів до її настання (за винятком перерви, що настала внаслідок аварії або дії непереборної сили). У повідомленні зазначаються причина та час перерви у наданні відповідних послуг. Послуги надаються споживачеві згідно з договором, який оформлюється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.

  • Якщо у квартирі холодно або відсутнє гаряче водопостачання, споживачеві необхідно звернутися із заявою до виконавця послуг житлово-комунального підприємства з вимогою викликати їх представників для з’ясування причин ненадання або неякісного надання послуги та для складання акта-претензії. На підставі акта-претензії та згідно з Правилами, приймається рішення про перерахунок платежів за ненадані або неякісно надані комунальні послуги. В іншому випадку споживачу видається обґрунтована письмова відмова в задоволенні його претензій.Разом з тим споживачам необхідно знати, що відповідно до вимог щодо кількісних і якісних показників послуг та зменшення плати у разі їх відхилення, затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 р. № 630, при температурі повітря в квартирі не нижче, ніж 18 градусів, за умови їх утеплення, оплачується 100 % вартість послуг. За кожен день зниження температури на градус більше одного разу на місяць: 1. від 18º до 12º С - плата зменшується на 5 % протягом усього строку відхилення від норми; 2. якщо температура повітря нижче 12º С - плата не береться. 3. при температурі гарячої води понад 50º С ви повинні сплатити 100 % вартості послуги. 4. при зниженні температури гарячої води відповідно знижується і плата: 45º - 49º С - плата складає 90 % за весь строк відхилення, 40º - 44º С – 70 % відповідно. 5. при температурі, нижчій за 40º С, плата береться як за холодну воду

Разом з тим споживачам необхідно знати, що відповідно до вимог щодо кількісних і якісних показників послуг та зменшення плати у разі їх відхилення, затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 р. № 630, при температурі повітря в квартирі не нижче, ніж 18 градусів, за умови їх утеплення, оплачується 100 % вартість послуг. За кожен день зниження температури на градус більше одного разу на місяць: 1. від 18º до 12º С - плата зменшується на 5 % протягом усього строку відхилення від норми; 2. якщо температура повітря нижче 12º С - плата не береться. 3. при температурі гарячої води понад 50º С ви повинні сплатити 100 % вартості послуги. 4. при зниженні температури гарячої води відповідно знижується і плата: 45º - 49º С - плата складає 90 % за весь строк відхилення, 40º - 44º С – 70 % відповідно. 5. при температурі, нижчій за 40º С, плата береться як за холодну воду

При користуванні електричною енергією споживач перш за все повинен знати, що Постановою КМУ від 26.07.1999 р. № 1357 (зі змінами) затверджені Правила користування електричною енергією для населення. У разі порушення енергопостачальником умов договору споживач викликає представника енергопостачальника для складання та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються терміни, види відхилення показників з надання послуг.

При користуванні електричною енергією споживач перш за все повинен знати, що Постановою КМУ від 26.07.1999 р. № 1357 (зі змінами) затверджені Правила користування електричною енергією для населення. У разі порушення енергопостачальником умов договору споживач викликає представника енергопостачальника для складання та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються терміни, види відхилення показників з надання послуг.Бувають випадки переривання постачання електроенергії з вини енергопостачальної організації, тоді вона несе відповідальність у розмірі двократної вартості недовідпущеної споживачу електроенергії.

Бувають випадки переривання постачання електроенергії з вини енергопостачальної організації, тоді вона несе відповідальність у розмірі двократної вартості недовідпущеної споживачу електроенергії.

Також бувають непоодинокі випадки, коли через перенапругу виходять з ладу побутові прилади. В такому разі енергопостачальна організація за зверненням громадян повинна провести службове розслідування та встановити причини виходу з ладу електроприладів. Збитки споживача по ремонту побутової та радіоелектронної апаратури через перепад напруги повинні компенсувати енергетики, комунальні підприємства чи інші винні особи. Якщо питання не вирішується, слід звертатися до суду з позовною заявою, до якої необхідно додати договір на постачання електроенергії, акт-претензію, довідки ремонтних майстерень або висновки експертизи.

Серед різноманіття комунальних послуг повсякденно кожного з нас турбує питання тепло- та водопостачання.

Серед різноманіття комунальних послуг повсякденно кожного з нас турбує питання тепло- та водопостачання.

Необхідно зазначити, що відносини між виконавцями житлово-комунальних послуг і споживачами здійснюються на договірних засадах. Вони регулюються законами України: „Про захист прав споживачів”, „Про житлово-комунальні послуги”, Цивільним кодексом України, а також діючими правилами надання послуг, іншими нормативними документами.

Набули чинності Правила утримання житлових будинків та прибудинкових територій, затверджені наказом Держжитлокомунгоспу України від 15.05.2005 р. № 76, якими встановлені граничні терміни невідкладної ліквідації несправностей.

Дякую за увагу!Схожі:

Інформація про неякісну послугу. В свою чергу, комунальне підприємство зобов’язано перевірити наведені в акті-претензії відомості І перерахувати вартість наданої послуги iconЧому буде дорівнювати собівартість фарбування вій, якщо: Вартість нормо-години на виконання послуги = 12 грн. Норма часу на виконання послуги = 15 хв. (тобто ¼ години) Вартість матеріалів = 2 грн.?
Вартість нормо-години на виконання послуги = 12 грн. Норма часу на виконання послуги = 15 хв. (тобто ¼ години) Вартість матеріалів...
Інформація про неякісну послугу. В свою чергу, комунальне підприємство зобов’язано перевірити наведені в акті-претензії відомості І перерахувати вартість наданої послуги iconІнформація та її види Інформація це відомості про навколишній світ, процеси, що в ньому відбуваються, про події, ситуації, чиюсь діяльність, що їх сприймають людина і живі організми, керуючі машини та інші системи
Ці відомості містяться в науково-технічній літературі, патентах, проектно-конструкторській та технологічній документації
Інформація про неякісну послугу. В свою чергу, комунальне підприємство зобов’язано перевірити наведені в акті-претензії відомості І перерахувати вартість наданої послуги iconІнформація про акції, конкурси, які діють у бібліотеці; інформація про клуби та читацькі об`єднання; заслужені читачі бібліотеки Тут розміщується також місцева інформація
Це можливість зробити бібліотеку «видимою» для читачів, розказати про себе: послуги, які пб надає
Інформація про неякісну послугу. В свою чергу, комунальне підприємство зобов’язано перевірити наведені в акті-претензії відомості І перерахувати вартість наданої послуги iconКи́ївський метрополіте́н — швидкісна позавулична транспортна система Києва, побудована за методом 3-ох транспортних діаметрів. Власником метрополітену є комунальне підприємство «Київський метрополітен», створене у 1990 році. Ки́ївський метрополіте́н
Києва, побудована за методом 3-ох транспортних діаметрів. Власником метрополітену є комунальне підприємство «Київський метрополітен»,...
Інформація про неякісну послугу. В свою чергу, комунальне підприємство зобов’язано перевірити наведені в акті-претензії відомості І перерахувати вартість наданої послуги iconІсторія Періодизація історії Стародавнього Риму грунтується на формах правління, які в свою чергу відображали соціально-політичну ситуацію: від царського правління на початку історії до імперії-доміната наприкінці
Старода́вній Рим (лат. Roma antiqua, також Древній Рим, старожитній, античний Рим) одна з провідних цивілізацій Давнього світу та...
Інформація про неякісну послугу. В свою чергу, комунальне підприємство зобов’язано перевірити наведені в акті-претензії відомості І перерахувати вартість наданої послуги iconІнформація про заходи бібліотеки (розділ потребує постійного оновлення). Новини, календар, де відображається інформація про заходи бібліотеки (розділ потребує постійного оновлення). Контактна інформація
На сайті шкільної бібліотеки в першу чергу повинні бути рубрики, що відображають основні функції, які повинна виконувати шкільна...
Інформація про неякісну послугу. В свою чергу, комунальне підприємство зобов’язано перевірити наведені в акті-претензії відомості І перерахувати вартість наданої послуги iconІнформація про віковий склад керівників навчальних закладів Інформація про стаж роботи керівників на займаних посадах Відомості про освітній рівень педагогічних працівників
Про якісний склад педагогічних працівників та кадрового резерву на керівні посади в районних (міських) відділах (управліннях) освіти...
Інформація про неякісну послугу. В свою чергу, комунальне підприємство зобов’язано перевірити наведені в акті-претензії відомості І перерахувати вартість наданої послуги iconІнформації про всі обов’язкові послуги які цей конкретний чиновник надає у своєму кріслі Жодної інформації про всі необхідні кроки, які громадянин має зробити, щоб отримати цю послугу
Причини неефективності старого державного механізму в умовах демократичної конкуренції
Інформація про неякісну послугу. В свою чергу, комунальне підприємство зобов’язано перевірити наведені в акті-претензії відомості І перерахувати вартість наданої послуги iconА ось про свою власну безпеку І своїх речах повинні піклуватися в першу чергу самі люди. А ось про свою власну безпеку І своїх речах повинні піклуватися в першу чергу самі люди
А ось про свою власну безпеку і своїх речах повинні піклуватися в першу чергу самі люди
Інформація про неякісну послугу. В свою чергу, комунальне підприємство зобов’язано перевірити наведені в акті-претензії відомості І перерахувати вартість наданої послуги iconІнформації про всі обов’язкові послуги які цей конкретний чиновник надає у своєму кріслі Жодної інформації про всі необхідні кроки, які громадянин має зробити, щоб отримати цю послугу
...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка