Уся область ультрафіолетового випромінювання умовно ділиться на


НазваУся область ультрафіолетового випромінювання умовно ділиться на
Дата конвертації28.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентацииУльтрафіолетове випромінювання, скорочено УФ-випромінювання або ультрафіолет — невидиме оком людини електромагнітне випромінювання що займає спектральну область між видимим і рентгенівським випромінюваннями в межах довжин хвиль 400-10 нм.

 • Ультрафіолетове випромінювання, скорочено УФ-випромінювання або ультрафіолет — невидиме оком людини електромагнітне випромінювання що займає спектральну область між видимим і рентгенівським випромінюваннями в межах довжин хвиль 400-10 нм.Уся область ультрафіолетового випромінювання умовно ділиться на:

 • Уся область ультрафіолетового випромінювання умовно ділиться на:

 • довгі ультрафіолетові хвилі 315 до 400 нм;

 • середні ультрафіолетові хвилі 280 до315 нм;

 • короткі ультрафіолетові хвилі 10 до 280 нм.Природні джерела

 • Природні джерела

 • ультрафіолетового випромінювання — Сонце, зірки, туманності й інші космічні об'єкти. Проте лише довгохвильова частина цього випромінювання досягає земної поверхні. Більш короткохвильове випромінювання поглинається озоном, киснем та іншими компонентами атмосфери на висоті 30—200 км від поверхні Землі.Випромінювання розжарених до 3000 К твердих тіл містить помітну частку ультрафіолетового випромінювання неперервного спектру, інтенсивність якого зростає із збільшенням температури. Сильніше ультрафіолетове випромінювання випускає плазма газового розряду. Будь-яка високотемпературна плазма є потужним джерелом УФ-випромінювання. Інтенсивне УФ-випромінювання неперервного спектру випромінюють електрони, прискорені в синхротроні. Для ультрафіолетової області спектру розроблені також оптичні квантові генератори — лазери.

 • Випромінювання розжарених до 3000 К твердих тіл містить помітну частку ультрафіолетового випромінювання неперервного спектру, інтенсивність якого зростає із збільшенням температури. Сильніше ультрафіолетове випромінювання випускає плазма газового розряду. Будь-яка високотемпературна плазма є потужним джерелом УФ-випромінювання. Інтенсивне УФ-випромінювання неперервного спектру випромінюють електрони, прискорені в синхротроні. Для ультрафіолетової області спектру розроблені також оптичні квантові генератори — лазери.Для реєстрації УФ-випромінювання використовуються звичайні фотоматеріали. Розроблений також особливий вид фотопомножувачів — канальні електронні помножувачі, що дозволяють створювати мікроканальні пластини. Застосовуються фотоелектричні приймачі, що використовують здатність випромінювання викликати іонізацією і фотоефект: фотодіоди, іонізаційні камери, фотопомножувачі і ін.

 • Для реєстрації УФ-випромінювання використовуються звичайні фотоматеріали. Розроблений також особливий вид фотопомножувачів — канальні електронні помножувачі, що дозволяють створювати мікроканальні пластини. Застосовуються фотоелектричні приймачі, що використовують здатність випромінювання викликати іонізацією і фотоефект: фотодіоди, іонізаційні камери, фотопомножувачі і ін.Вивчення спектрів випромінювання, поглинання і відбиття в УФ-області дозволяє визначати електронну структуру атомів, іонів, молекул, а також твердих тіл. Ультрафіолетове випромінювання застосовується криміналістиці для встановлення ідентичності фарбників, автентичності документів тощо. В мистецтвознавстві дозволяє знайти на картинах не видимі оком сліди реставрацій . Здатність багатьох речовин до виборчого поглинання ультрафіолетового випромінювання використовується для виявлення в атмосфері шкідливих домішок, а також в ультрафіолетовій мікроскопії.

 • Вивчення спектрів випромінювання, поглинання і відбиття в УФ-області дозволяє визначати електронну структуру атомів, іонів, молекул, а також твердих тіл. Ультрафіолетове випромінювання застосовується криміналістиці для встановлення ідентичності фарбників, автентичності документів тощо. В мистецтвознавстві дозволяє знайти на картинах не видимі оком сліди реставрацій . Здатність багатьох речовин до виборчого поглинання ультрафіолетового випромінювання використовується для виявлення в атмосфері шкідливих домішок, а також в ультрафіолетовій мікроскопії.При дії на живі організми УФ-випромінювання поглинається вже верхніми шарами тканин рослин або шкіри людини і тварин. На людину і тварин малі дози УФ-випромінювання впливають благотворно — сприяють утворенню вітамінів групи D, покращують імунобіологічні властивості організму.

 • При дії на живі організми УФ-випромінювання поглинається вже верхніми шарами тканин рослин або шкіри людини і тварин. На людину і тварин малі дози УФ-випромінювання впливають благотворно — сприяють утворенню вітамінів групи D, покращують імунобіологічні властивості організму.Характерною реакцією шкіри на УФ-випромінювання є специфічне почервоніння — еритема (максимальну еритемну дію має випромінювання з довжиною хвилі 296,7 нм та = 253,7 нм), яка звичайно переходить в захисну пігментацію — «засмагу». Характерною реакцією шкіри на УФ-випромінювання є специфічне почервоніння — еритема, яка звичайно переходить в захисну пігментацію — «засмагу».

 • Характерною реакцією шкіри на УФ-випромінювання є специфічне почервоніння — еритема (максимальну еритемну дію має випромінювання з довжиною хвилі 296,7 нм та = 253,7 нм), яка звичайно переходить в захисну пігментацію — «засмагу». Характерною реакцією шкіри на УФ-випромінювання є специфічне почервоніння — еритема, яка звичайно переходить в захисну пігментацію — «засмагу».У рослинах УФ-випромінювання змінює активність ферментів і гормонів, впливає на синтез пігментів, інтенсивність фотосинтезу і фотоперіодичної реакції. Великі ж дози, поза сумнівом, несприятливі для рослин, про що свідчать існуючі у них захисні пристосування (наприклад, накопичення певних пігментів, клітинні механізми відновлення від пошкоджень).

 • У рослинах УФ-випромінювання змінює активність ферментів і гормонів, впливає на синтез пігментів, інтенсивність фотосинтезу і фотоперіодичної реакції. Великі ж дози, поза сумнівом, несприятливі для рослин, про що свідчать існуючі у них захисні пристосування (наприклад, накопичення певних пігментів, клітинні механізми відновлення від пошкоджень).Було переконливо доведено, що випромінювання в УФ області спектру (290—400 нм) підвищує тонус симпатико-адреналінової системи, активує захисні механізми, підвищує рівень неспецифічного імунітету, а також збільшує секрецію ряду гормонів. Під впливом УФ випромінювання (УФІ) утворюються гістамін і подібні йому речовини, які мають судинорозширювальну дію, підвищують проникність шкірних судин. Змінюється вуглеводний і білковий обмін речовин в організмі. . Особливо значна роль УФ випромінювання в утворенні в організмі вітаміну Д, що зміцнює кістково-м'язову систему і має антирахітну дію.

 • Було переконливо доведено, що випромінювання в УФ області спектру (290—400 нм) підвищує тонус симпатико-адреналінової системи, активує захисні механізми, підвищує рівень неспецифічного імунітету, а також збільшує секрецію ряду гормонів. Під впливом УФ випромінювання (УФІ) утворюються гістамін і подібні йому речовини, які мають судинорозширювальну дію, підвищують проникність шкірних судин. Змінюється вуглеводний і білковий обмін речовин в організмі. . Особливо значна роль УФ випромінювання в утворенні в організмі вітаміну Д, що зміцнює кістково-м'язову систему і має антирахітну дію.Дія ультрафіолетового опромінення на шкіру, що перевищує природну захисну здатність шкіри (засмага) призводить до опіків. Тривала дія ультрафіолету сприяє розвитку меланоми, різних видів раку шкіри, прискорює старіння і появу зморшок.

 • Дія ультрафіолетового опромінення на шкіру, що перевищує природну захисну здатність шкіри (засмага) призводить до опіків. Тривала дія ультрафіолету сприяє розвитку меланоми, різних видів раку шкіри, прискорює старіння і появу зморшок.Ультрафіолетове випромінювання невідчутно для очей людини, але при інтенсивному опроміненні викликає типово радіаційне ураження (опік сітківки).

 • Ультрафіолетове випромінювання невідчутно для очей людини, але при інтенсивному опроміненні викликає типово радіаційне ураження (опік сітківки).

 • Все ж, ультрафіолет надзвичайно потрібен для очей людини, про що свідчать більшість офтальмологів.Світлолікування — вживання з лікувальною метою оптичного випромінювання (інфрачервоного, видимого і ультрафіолетового), розділ фізіотерапії.

 • Світлолікування — вживання з лікувальною метою оптичного випромінювання (інфрачервоного, видимого і ультрафіолетового), розділ фізіотерапії.Ультрафіолетове опромінювання (місцеве або загальне) застосовують для:

 • Ультрафіолетове опромінювання (місцеве або загальне) застосовують для:

 • компенсації ультрафіолетової недостатності;

 • підвищення опірності до різних інфекцій (наприклад, грипу);

 • як болезаспокійливий і протизапальний засіб при захворюваннях суглобів, периферичної нервової (неврити, невралгії, радикуліти), м`язової (міозити), дихальної (бронхіти, плеврити) систем;

 • при шкірних, гінекологічних захворюваннях;

 • порушеннях обміну речовин;

 • деяких формах туберкульозу.www.wikipedia.org

 • www.wikipedia.org

 • http://uznaika.com

 • http://spravzdrav.ru

 • www.ukrlib.ua

 • www.referatik.ru

 • http://www.4uth.gov.ua/library/department/mediateka.htm  

 • http://www.lib.com.ua/Дякую за увагу!

 • Дякую за увагу!Схожі:

Уся область ультрафіолетового випромінювання умовно ділиться на iconСвітлолікування представляє собою дозоване вплив інфрачервоного, видимого та ультрафіолетового випромінювання на організм людини з метою лікування. Для цього застосовуються спеціальні лампи фототерапії
Світлолікування представляє собою дозоване вплив інфрачервоного, видимого та ультрафіолетового випромінювання на організм людини...
Уся область ультрафіолетового випромінювання умовно ділиться на iconРуйнують пам'ятники архітектури Руйнують пам'ятники архітектури
Стоншення озонового шару приводить до збільшення впливу ультрафіолетового випромінювання Сонця на живі організми
Уся область ультрафіолетового випромінювання умовно ділиться на iconТеплове випромінювання. Основи фотометрії План лекції Теплове випромінювання
Середню потужність випромінювання за час значно більший періоду світлових коливань приймають за потік випромінювання Ф. Потік енергії,...
Уся область ультрафіолетового випромінювання умовно ділиться на iconГенерація рентгенівського випромінювання Інтенсивність гальмівного випромінювання
Генератор : схема живлення, яка забезпечує високу напругу на рентгенівську трубку Рентгенівська трубка: пристрій, який продукує рентгенівське...
Уся область ультрафіолетового випромінювання умовно ділиться на iconВи дізнаєтесь про: Основні форми розмноження організмів та їх особливості
Спочатку багаторазово ділиться ядро материнської клітини, а вже потім ділиться її цитоплазма й утворюється відповідна кількість дочірніх...
Уся область ультрафіолетового випромінювання умовно ділиться на iconЗахист від випромінювання оптичного діапазону випромінювання оптичного діапазону
Залежно від довжини хвилі ці випромінювання поділяються на: випромінювання видимого діапазону, інфрачервоні
Уся область ультрафіолетового випромінювання умовно ділиться на iconІсторія розвитку електрокардіографії
Цей процес можна умовно уявити як переміщення двох зарядів розміщених на границі збудженої (-) і незбудженої (+) ділянки волокна....
Уся область ультрафіолетового випромінювання умовно ділиться на iconДо природних випромінювань можна віднести сонячне, атмосферне випромінювання та випромінювання земної поверхні

Уся область ультрафіолетового випромінювання умовно ділиться на icon1. Суцільний та характеристичний спектр випромінювання. Суцільний та характеристичний спектр випромінювання
Рентгенівське випромінювання виникає від різкого гальмування руху швидких електронів у речовині, при енергетичних переходах внутрішніх...
Уся область ультрафіолетового випромінювання умовно ділиться на iconГеометрична і хвильова оптика. Поширення світла у речовині
Око сприймає світло з довжиною хвилі від 380 до 760 нм (1нм=10 м). Випромінювання, з довжинами хвиль коротшими 380 нм, називається...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка