Природа у хоку японського поета мацуо басьо тема: Мацуо Басьо (1644-1694). Хоку Одухотворення природи — характерна ознака японської культури.


НазваПрирода у хоку японського поета мацуо басьо тема: Мацуо Басьо (1644-1694). Хоку Одухотворення природи — характерна ознака японської культури.
Дата конвертації01.03.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


ПРИРОДА У ХОКУ ЯПОНСЬКОГО ПОЕТА МАЦУО БАСЬО


Тема: Мацуо Басьо (1644-1694). Хоку Одухотворення природи — характерна ознака японської культури. Природа як джерело натхнення, а її зображення — засіб вираження почуттів японців. Характерні ознаки хоку. Поняття про хоку, його жанрові ознаки. Мета: знайомство учнів з творчістю Мацуо Басьо із жанровими ознаками його поезії.  - розвиток аналітичного мислення учнів;   - виховання інтересу до творчості письменника, пошани до культурної спадщини.

 • Тема: Мацуо Басьо (1644-1694). Хоку Одухотворення природи — характерна ознака японської культури. Природа як джерело натхнення, а її зображення — засіб вираження почуттів японців. Характерні ознаки хоку. Поняття про хоку, його жанрові ознаки. Мета: знайомство учнів з творчістю Мацуо Басьо із жанровими ознаками його поезії.  - розвиток аналітичного мислення учнів;   - виховання інтересу до творчості письменника, пошани до культурної спадщини.Сьогоднішній урок - подорож чудовою країною Японією разом з поетом-мандрівником Мацуо Басьо. І хоч ця прогулянка буде умовною, символічною, але в ній будуть справжні сходинки, що ведуть до вміння творчо мислити, аналізувати, здобувати нові знання, формувати свою особисту думку.

 • Сьогоднішній урок - подорож чудовою країною Японією разом з поетом-мандрівником Мацуо Басьо. І хоч ця прогулянка буде умовною, символічною, але в ній будуть справжні сходинки, що ведуть до вміння творчо мислити, аналізувати, здобувати нові знання, формувати свою особисту думку.На невеликих островах у Тихому океані розташована «країна, де сходить сонце» - Японія. Протягом тривалої історії вона створила свою самобутню національну культуру. Для жителів цієї країни є традиційним тонке відчуття прекрасного, пошуки краси, їм властивий тісний зв'язок з природою, любов до якої виховується з дитячих років. Японці говорять: «Лобіть природу, любіть квіти, любіть дерева, небо, красу у великому й малому - і ви навчитеся любити життя».

 • На невеликих островах у Тихому океані розташована «країна, де сходить сонце» - Японія. Протягом тривалої історії вона створила свою самобутню національну культуру. Для жителів цієї країни є традиційним тонке відчуття прекрасного, пошуки краси, їм властивий тісний зв'язок з природою, любов до якої виховується з дитячих років. Японці говорять: «Лобіть природу, любіть квіти, любіть дерева, небо, красу у великому й малому - і ви навчитеся любити життя».

 • Щож це за країна, Японія?Географічна хвилинка «Подорож до Японії»:

  • Знайдіть на карті, де знаходиться Японія. (Японія розташована на Сході, на островах).
  • Води якого океану омивають береги Японії? (Води Тихого океану, Японського, Охотського та Сх.-Китайського морів).
  • Назвіть столицю Японії. (Токіо).


Знайдіть прапор Японії, що він символізує?

  • Знайдіть прапор Японії, що він символізує?
  • Згадайте символи або слова, що пов’язані з культурою Японії. (Ікебана – мистецтво складання букетів; орігамі – мистецтво рукоділля, мистецтво паперової іграшки; сумо – боротьба товстунів; сакура – вишня; кімоно – вид одягу).
  • В Японії назнак дружби двох держав була висаджена алея сакури


Японія – країна вулканів, гір. Назвіть священну гору Японії. (Фудзіяма).

  • Японія – країна вулканів, гір. Назвіть священну гору Японії. (Фудзіяма).
  • Згадайте, як називають японську мініатюрну скульптуру? (Нецке – фігурка від 2,5 до 15 см).
  • Які основні поетичні форми японської поезії вам відомі? (Хоку, танка).


Запам’ятайте найяскравіші культурні традиції Японії:

 • •    орігамі (Традиційне японське мистецтво: з квадратного аркуша паперу шляхом складання виходять різні фігурки та предмети). •    ікебани (Прикладне мистецтво комбінування квітів та гілок у вазі. Ці композиції не продаються і не даруються, вони виготовляються для себе, для своєї родини).•    бонсай (Вирощування карликових дерев у горщиках, які обмежують їх ріст). •    чайної царемонії (Мистецтво приготування чайного напою в присутності гостей). •    боротьби сумо (Борці, що відрізняютьсямогутньою статурою, їх вага більше 130 кілограм). Сьогодні ми з вами познайомимся з жанр японської поезії Хоку.

 • •    бонсай (Вирощування карликових дерев у горщиках, які обмежують їх ріст). •    чайної царемонії (Мистецтво приготування чайного напою в присутності гостей). •    боротьби сумо (Борці, що відрізняютьсямогутньою статурою, їх вага більше 130 кілограм). Сьогодні ми з вами познайомимся з жанр японської поезії Хоку.Сьогодні ми з вами познайомимся з жанр японської поезії Хоку. Хоку -  віршована форма, яка складається із трьох рядків, в перекладі означає «початкова форма». Класичні хоку містять 17 складів. Складаються із трьох ритмічних рядків (5, 7, 5 складів). Така форма примушувала поетів приділяти велику увагу техніці вірша. Відкидалося все зайве, наприклад, слова, які можна домислити. Збірки віршів впорядковувалися за порами року. У хоку картини природи справжні, а почуття глибоко приховані і вгадуються через натяк на стан природи. Тут використовуються не тільки прийоми живопису, а й звукові образи.

 • Сьогодні ми з вами познайомимся з жанр японської поезії Хоку. Хоку -  віршована форма, яка складається із трьох рядків, в перекладі означає «початкова форма». Класичні хоку містять 17 складів. Складаються із трьох ритмічних рядків (5, 7, 5 складів). Така форма примушувала поетів приділяти велику увагу техніці вірша. Відкидалося все зайве, наприклад, слова, які можна домислити. Збірки віршів впорядковувалися за порами року. У хоку картини природи справжні, а почуття глибоко приховані і вгадуються через натяк на стан природи. Тут використовуються не тільки прийоми живопису, а й звукові образи.Перлиною світової поезії можна назвати хоку Мацуо Басьо, якого вважають співцем природи. Японська земля дуже красива: чудові японські пейзажі вулканів, бухт, гір, островів, озер є багатством самобутньої культури. Японії . Але природа Японії сувора і так просто не віддає своїх багатств тим, хто не розуміє її краси, не відчуває себе  щасливим від споглядання цвітіння сакури.

 • Перлиною світової поезії можна назвати хоку Мацуо Басьо, якого вважають співцем природи. Японська земля дуже красива: чудові японські пейзажі вулканів, бухт, гір, островів, озер є багатством самобутньої культури. Японії . Але природа Японії сувора і так просто не віддає своїх багатств тим, хто не розуміє її краси, не відчуває себе  щасливим від споглядання цвітіння сакури.У світі техніки, бетону й заліза людина не може побачити краси природи, тому потрібно зупинитися і вчитися бачити красу навколо тебе, виховувати в собі почуття уваги до народу, який в суворих природних умовах зумів зберегти й подарувати всім уміння бути щасливим.

 • У світі техніки, бетону й заліза людина не може побачити краси природи, тому потрібно зупинитися і вчитися бачити красу навколо тебе, виховувати в собі почуття уваги до народу, який в суворих природних умовах зумів зберегти й подарувати всім уміння бути щасливим.Хоку – можна назвати не лише  жанром літератури, його можна позиціонувати як  окремий вид мистецтва. А засновником цієї поетичної школи був Мацуо Басьо,  його  школастворила переворот в японській літературі. Стиль Басьо біля 2000 років.

 • Хоку – можна назвати не лише  жанром літератури, його можна позиціонувати як  окремий вид мистецтва. А засновником цієї поетичної школи був Мацуо Басьо,  його  школастворила переворот в японській літературі. Стиль Басьо біля 2000 років.Він народився в 1644 році, в місті Уена, столиці провінції Іга, в сім'ї самурая низького рангу. Його справжнє ім'я - Дзінситіро Гиндзаемон. Після декількох років служби у молодого князя Еситада, чий батько управляв замком Уено, він відправився в імператорську столицю Киото, де попав під вплив видатного поета хайкай Китамура Кигина.

 • Він народився в 1644 році, в місті Уена, столиці провінції Іга, в сім'ї самурая низького рангу. Його справжнє ім'я - Дзінситіро Гиндзаемон. Після декількох років служби у молодого князя Еситада, чий батько управляв замком Уено, він відправився в імператорську столицю Киото, де попав під вплив видатного поета хайкай Китамура Кигина.Після того як  поет прийняв ім'я Басьо, під яким він понад усе і відомий. Він насолоджувався спокоєм, тишею і красою навколишнього світу, він складав вірші і вивчав основи дзен - буддизму. Не можна усвідомити місце Басі в світовій літературі і сповна оцінити його геній, не розуміючи, що він був дійсним буддистом, що саме дзен був джерелом його геніальності. Дзен це більше, ніж релігія, і більше, ніж спосіб життя, це більше, ніж філософія...

 • Після того як  поет прийняв ім'я Басьо, під яким він понад усе і відомий. Він насолоджувався спокоєм, тишею і красою навколишнього світу, він складав вірші і вивчав основи дзен - буддизму. Не можна усвідомити місце Басі в світовій літературі і сповна оцінити його геній, не розуміючи, що він був дійсним буддистом, що саме дзен був джерелом його геніальності. Дзен це більше, ніж релігія, і більше, ніж спосіб життя, це більше, ніж філософія...Вважається, що Басьо був стрункою людиною невеликого зросту, з тонкими витонченими рисами обличчя, густими бровами і виступаючим носом. Як це прийнято у буддистів, він голив голову. Здоров'я у нього було слабке і він все життя страждав розладом шлунку. По його листах можна передбачити, що він був людиною спокійною, помірною, незвичайно дбайливою, щедрою і вірною по відношенню до рідних і друзів. Хоча все життя він страждав від убогості, він майже не приділяв уваги цьому, будучи дійсним філософом і буддистом.

 • Вважається, що Басьо був стрункою людиною невеликого зросту, з тонкими витонченими рисами обличчя, густими бровами і виступаючим носом. Як це прийнято у буддистів, він голив голову. Здоров'я у нього було слабке і він все життя страждав розладом шлунку. По його листах можна передбачити, що він був людиною спокійною, помірною, незвичайно дбайливою, щедрою і вірною по відношенню до рідних і друзів. Хоча все життя він страждав від убогості, він майже не приділяв уваги цьому, будучи дійсним філософом і буддистом.Змалку Мацуо Басьо віддано любив природу, милувався засніженими гірськими вершинами, слухав шум водоспадів, вдивлявся у морську далечінь, дихав ароматом квітів, дивувався нескінченній фантазії солов’їв

 • Змалку Мацуо Басьо віддано любив природу, милувався засніженими гірськими вершинами, слухав шум водоспадів, вдивлявся у морську далечінь, дихав ароматом квітів, дивувався нескінченній фантазії солов’ївДослідницька робота

 • Аналіз жанрових особливостей ліричних творів Мацуо Басьо, визначення їх характерних ознак:

  • постійна кількість рядків;
  • відсутність рими;
  • надзвичайна стислість;
  • увага до деталі.


Милуюсь місяцем, Навколо ставка проблукав Цілісіньку ніч. Перед вродою квітів Страшно стало місяцю Сховався за хмари. Повний місяць Подивись на поверхню озера- Куди там усім красуням! Хоч з чим його поівнюй - Все даремно! Він ні на що не схожий, Триденний місяць молодик. Воістину, місяць - Така споруда, що тільки зовнішність, - Тисячу золотих віддав би.

 • Милуюсь місяцем, Навколо ставка проблукав Цілісіньку ніч. Перед вродою квітів Страшно стало місяцю Сховався за хмари. Повний місяць Подивись на поверхню озера- Куди там усім красуням! Хоч з чим його поівнюй - Все даремно! Він ні на що не схожий, Триденний місяць молодик. Воістину, місяць - Така споруда, що тільки зовнішність, - Тисячу золотих віддав би.Старий ставок! Жабка стрибне - Сплеск пролунає. Кукуючи на льоту, Пронеслась зозуля - Яказаклопотаність.

 • Старий ставок! Жабка стрибне - Сплеск пролунає. Кукуючи на льоту, Пронеслась зозуля - Яказаклопотаність.На голій гілці

 • На голій гілці

самотній ворон тихо старіє.
 • Осінній вечір. • Влюблённые коты Умолкли. Смотpит в спальню Тyманная лyна. [Басё]Вконец отощавший кот Однy ячменнyю кашy ест... А ещё и любовь! [Басё]

 • Вконец отощавший кот Однy ячменнyю кашy ест... А ещё и любовь! [Басё]Холод, ніч, нудьга...

 • Холод, ніч, нудьга...

 • Чути плюскоти весла

десь од берега.

Тиша, мир і лад.

 • Тиша, мир і лад.

 • Десь там тоне межи скель

цвіркотня цикад.

Осінь із дощем...

 • Осінь із дощем...

 • Навіть мавпа лісова

вкрилась би плащем.

Японці вміють насолоджуватись красою соснової гілки, краплинки роси, тоді як європейці прагнуть охопити поглядом весь світ. У японській культурі мистецтво і природа, мистецтво і буденне життя взаємопов’язані, тому будь-яка річ поєднує в собі красу і практичність. Для японця природа – це скарбниця прекрасного, вона є мірою усіх речей. Що є природнім, то не може бути повторним.

 • Японці вміють насолоджуватись красою соснової гілки, краплинки роси, тоді як європейці прагнуть охопити поглядом весь світ. У японській культурі мистецтво і природа, мистецтво і буденне життя взаємопов’язані, тому будь-яка річ поєднує в собі красу і практичність. Для японця природа – це скарбниця прекрасного, вона є мірою усіх речей. Що є природнім, то не може бути повторним.Уміння цінувати красу і насолоджуватися нею потрібно виховувати усе життя, Давайте і ми зараз спробуємо доторкнутись до краси, осягнути сенс миті, яка вже не повториться.

 • Уміння цінувати красу і насолоджуватися нею потрібно виховувати усе життя, Давайте і ми зараз спробуємо доторкнутись до краси, осягнути сенс миті, яка вже не повториться.До кінця свого життя Басьо подорожував, черпаючи сили в красі природи. Його прихильники  ходили за ним  і завжди створювали натовп, всюди його зустрічали ряди шанувальників - селян і самураїв. Його подорожі і його геній дали новий розквіт ще одному прозаїчному жанру, настільки популярному в Японії, - жанру путніх щоденників, що зародився ще в X столітті.

 • До кінця свого життя Басьо подорожував, черпаючи сили в красі природи. Його прихильники  ходили за ним  і завжди створювали натовп, всюди його зустрічали ряди шанувальників - селян і самураїв. Його подорожі і його геній дали новий розквіт ще одному прозаїчному жанру, настільки популярному в Японії, - жанру путніх щоденників, що зародився ще в X столітті.Завдання на закріплення нової теми:

 • •    Яку поетичну школу заснував Мацуо Басьо? •    Які нові теми, підказані подорожами, зявляються у його творчості; •    у Басьо хоку - це не лише вірш про природу, за природою приховані настрої автора, глибокі роздуми та переживання.Домашнє завдання:

 • Вивчити напам’ять вірш на вибір Мацуо Басьо.Схожі:

Природа у хоку японського поета мацуо басьо тема: Мацуо Басьо (1644-1694). Хоку Одухотворення природи — характерна ознака японської культури. iconМацуо Басьо. Одухотворення природи – характерна ознака японської культури Природа як джерело натхнення, а її зображення – засіб вираження почуттів японців
Мацуо Басьо. Одухотворення природи характерна ознака японської культури Природа як джерело натхнення, а її зображення засіб вираження...
Природа у хоку японського поета мацуо басьо тема: Мацуо Басьо (1644-1694). Хоку Одухотворення природи — характерна ознака японської культури. iconОдухотворення природи в поезії Мацуо Басьо. Хоку

Природа у хоку японського поета мацуо басьо тема: Мацуо Басьо (1644-1694). Хоку Одухотворення природи — характерна ознака японської культури. iconТиждень японської культури в 2 – г класі кгсм №1 21. 01. 13 – 25. 01. 13 Вчитель I категорії кгсм№1 Сорока О. В. Тема
Ознайомити із характерними ознаками хоку та творчістю японського поета Мацуо Басьо; розвивати творче мислення, вміння висловлювати...
Природа у хоку японського поета мацуо басьо тема: Мацуо Басьо (1644-1694). Хоку Одухотворення природи — характерна ознака японської культури. iconХоку – жанр японської лірики, що складається з трьох рядків без рими
Бицько О. К. Як забезпечити сприйняття хоку п’ятикласниками. До вивчення творчості Мацуо Басьо. 5 клас. Всесвітня література в навчальних...
Природа у хоку японського поета мацуо басьо тема: Мацуо Басьо (1644-1694). Хоку Одухотворення природи — характерна ознака японської культури. iconМацуо Басьо (1644 1694) Щирість – це дорогоцінна якість людини
Країна самураїв острівна держава, розташована в Тихому океані. Налічує 4000 островів. Самі найбільші з них Хонсю, Хоккайдо, Кюсю...
Природа у хоку японського поета мацуо басьо тема: Мацуо Басьо (1644-1694). Хоку Одухотворення природи — характерна ознака японської культури. iconПодорож по творчості Мацуо Басьо Країна, де сходить сонце
«початкова форма». Класичні хоку містять 17 складів. Складаються із трьох ритмічних рядків (5, 7, 5 складів). Така форма примушувала...
Природа у хоку японського поета мацуо басьо тема: Мацуо Басьо (1644-1694). Хоку Одухотворення природи — характерна ознака японської культури. iconТаємницю японських слів відкривай! Звичаї, традиції, культура Японії, країни вранішнього сонця
Чи вмієте ви уважно гостя слухати й швидко відповідати, Мацуо Басьо захоче взнати?!
Природа у хоку японського поета мацуо басьо тема: Мацуо Басьо (1644-1694). Хоку Одухотворення природи — характерна ознака японської культури. iconПрирода це хвора мати, Природа це хвора мати
Людина частина природи й найбільш небезпечні для нашої планети катастрофи й забруднення навколишнього середовища, пов’язані саме...
Природа у хоку японського поета мацуо басьо тема: Мацуо Басьо (1644-1694). Хоку Одухотворення природи — характерна ознака японської культури. iconПлан Що таке природа? Явища природи. Методи вивчення природи Місце людини в природі. Вплив людини на природу
Що таке природа? Явища природи. Методи вивчення природи Місце людини в природі. Вплив людини на природу
Природа у хоку японського поета мацуо басьо тема: Мацуо Басьо (1644-1694). Хоку Одухотворення природи — характерна ознака японської культури. iconЩо означають слова–ознаки Що означають слова–ознаки
Ознака це характерна риса, прикмета, за якою можна визначити що-небудь або який це предмет

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка