Електроенерге́тика провідна галузь енергетики, що охоплює генерацію, передавання й використання електричної енергії


НазваЕлектроенерге́тика провідна галузь енергетики, що охоплює генерацію, передавання й використання електричної енергії
Дата конвертації01.03.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентацииЕлектроенерге́тика провідна галузь енергетики, що охоплює генерацію, передавання й використання електричної енергії.

 • Електроенерге́тика провідна галузь енергетики, що охоплює генерацію, передавання й використання електричної енергії.

 • Основну частину електроенергії виробляють атомні (АЕС), теплові (ТЕС) та гідравлічні (ГЕС) електростанції. В економічно розвинених країнах технічні засоби електроенергетики об'єднуються в автоматизовані і централізовані керовані електроенергетичні системи.

У квітні 2010р. обсяг виробництва електричної енергії електростанціями,які входять до об’єднаної енергетичної системи України становив 12 727млн кВт/год.Електростанціями, що належать до сфери управління Мінпаливенерго,за вказаний період вироблено 12 159млн. кВт/год. електроенергії.

 • У квітні 2010р. обсяг виробництва електричної енергії електростанціями,які входять до об’єднаної енергетичної системи України становив 12 727млн кВт/год.Електростанціями, що належать до сфери управління Мінпаливенерго,за вказаний період вироблено 12 159млн. кВт/год. електроенергії.

 • При цьому ТЕС та теплоелектроцентралями вироблено 4 608млн.кВт/год електроенергії.

 • Обсяги виробництва електроенергії АЕС становлять 6 369 млн.кВт/год електроенергії.

 • Виробництво електроенергії ГЕС та ГАЕС становить 4377,6 млн.кВт/год електроенергії.

Виробництво електроенергії в об'єднаній енергосистемі (ОЕС) України в січні-листопаді 2010 року склало 168 млрд 900,5 млн кВт-год, що на 8,9% (на 13,842 млрд кВт-год) більше, ніж за аналогічний період 2009 року, повідомило джерело в Міністерстві палива і енергетики. Атомні електростанції (АЕС) за 11 місяців збільшили вироблення електроенергії на 7,2%, гідроелектростанції (ГЕС і ГАЕС) - на 13,2%, ТЕЦ і блок-станції - на 9,1%. Виробництво електроенергії нетрадиційними джерелами (ВЕС) в січні-листопаді 2010 року склало 4,9 млн кВт-год проти 1,8 млн кВт-год за 11 місяців 2009 року.

 • Виробництво електроенергії в об'єднаній енергосистемі (ОЕС) України в січні-листопаді 2010 року склало 168 млрд 900,5 млн кВт-год, що на 8,9% (на 13,842 млрд кВт-год) більше, ніж за аналогічний період 2009 року, повідомило джерело в Міністерстві палива і енергетики. Атомні електростанції (АЕС) за 11 місяців збільшили вироблення електроенергії на 7,2%, гідроелектростанції (ГЕС і ГАЕС) - на 13,2%, ТЕЦ і блок-станції - на 9,1%. Виробництво електроенергії нетрадиційними джерелами (ВЕС) в січні-листопаді 2010 року склало 4,9 млн кВт-год проти 1,8 млн кВт-год за 11 місяців 2009 року.

 • ГЕС:

 • На Дніпрі:Київська, Канівська, Кременчуцька, Дніпродзержинська, Дніпрогес, Каховська; на Дністрі: Дністровська; Теребле-Ріцька (р.Теребля та т.Ріка в Закарпатській обл.). Крім ГЕС на річках працюють і ГАЕС ( гідроакумулятивні електростанції), які використовують воду в години піку. До них відносяться Київська ГАЕС та Дністровська ГАЕС.Найбільшим джерелом багатокомпонентних забруднень є теплоенергетика.На її частьку в загальному техногенному забрудненні повітря припадаєблизько 75% викинутого діоксиду сірки, близько 50% оксидів азоту і 20%твердих домішок. Нафта і продукти її переробки, що спалюються в топкахелектростанцій, майже на 60% визначають рівень забруднення повітря вЗахідній Європі. Вичерпання природних запасів корисних копалин іприродних компонентів пов’язане з загальними тенденціями промислового розвитку людства.

 • Найбільшим джерелом багатокомпонентних забруднень є теплоенергетика.На її частьку в загальному техногенному забрудненні повітря припадаєблизько 75% викинутого діоксиду сірки, близько 50% оксидів азоту і 20%твердих домішок. Нафта і продукти її переробки, що спалюються в топкахелектростанцій, майже на 60% визначають рівень забруднення повітря вЗахідній Європі. Вичерпання природних запасів корисних копалин іприродних компонентів пов’язане з загальними тенденціями промислового розвитку людства.Гідроелектростанції (ГЕС) на перший погляд є екологічно чистими підприємствами, що не завдають шкоди природі. Тепер стало ясно, що будівництво дамб на великих рівнинних річках приводить до затоплення величезних територій під водосховища. Це пов’язано з переселенням великого числа людей і втратою пасовищних угідь. Перегороджує річку, дамба створює непереборні перешкоди на шляхах міграцій прохідних і напівпрохідних риб, що піднімаються на нерест у верхів’я річок. Вода в сховищах застоюється, її проточність сповільнюється, що позначається на житті всіх живих істот, що мешкають в річці і біля річки. Підвищення води впливає на грунтові води, приводить до підтоплення, заболочування, до ерозії берегів і обвалі.

 • Гідроелектростанції (ГЕС) на перший погляд є екологічно чистими підприємствами, що не завдають шкоди природі. Тепер стало ясно, що будівництво дамб на великих рівнинних річках приводить до затоплення величезних територій під водосховища. Це пов’язано з переселенням великого числа людей і втратою пасовищних угідь. Перегороджує річку, дамба створює непереборні перешкоди на шляхах міграцій прохідних і напівпрохідних риб, що піднімаються на нерест у верхів’я річок. Вода в сховищах застоюється, її проточність сповільнюється, що позначається на житті всіх живих істот, що мешкають в річці і біля річки. Підвищення води впливає на грунтові води, приводить до підтоплення, заболочування, до ерозії берегів і обвалі.Однак у сучасної атомної енергетики є й істотні недоліки. Вона дає значно менше відходів, ніж інші енергогенеруючі технології (а потім ще й ізолює їх), але відходи все ж такі існують. Безпека поховання великої кількості радіоактивних відходів (РАВ[3]) на десятки і сотні тисяч років викликає сумнів через надійність таких довготривалих фізично-геологічних прогнозів. Невідомо також, яку роль ці штучні поклади небезпечних речовин відіграють у життєдіяльницьких процесах наступних земних цивілізацій .

 • Однак у сучасної атомної енергетики є й істотні недоліки. Вона дає значно менше відходів, ніж інші енергогенеруючі технології (а потім ще й ізолює їх), але відходи все ж такі існують. Безпека поховання великої кількості радіоактивних відходів (РАВ[3]) на десятки і сотні тисяч років викликає сумнів через надійність таких довготривалих фізично-геологічних прогнозів. Невідомо також, яку роль ці штучні поклади небезпечних речовин відіграють у життєдіяльницьких процесах наступних земних цивілізацій .Ка́нівська ГЕС — 2-й ступінь каскаду гідроелектростанцій на р. Дніпро. Гребля ГЕС утворює Канівське водосховище. Канівська ГЕС експлуатується з 1972 року, коли був введений в дію 1-ий агрегат гідроелектростанції. Останній, 24-й, агрегат Канівської ГЕС розпочав роботу в травні 1975 р. До складу споруд Канівського гідровузла належать: будівля ГЕС (з 24-ма водозливами), земляні греблі лівого і правого узбережжя, судноплавний шлюз.

 • Ка́нівська ГЕС — 2-й ступінь каскаду гідроелектростанцій на р. Дніпро. Гребля ГЕС утворює Канівське водосховище. Канівська ГЕС експлуатується з 1972 року, коли був введений в дію 1-ий агрегат гідроелектростанції. Останній, 24-й, агрегат Канівської ГЕС розпочав роботу в травні 1975 р. До складу споруд Канівського гідровузла належать: будівля ГЕС (з 24-ма водозливами), земляні греблі лівого і правого узбережжя, судноплавний шлюз.

 • Загальна довжина напірного фронту споруд Канівського гідровузла — 16,7 км, пропускна здатність — 19300 м3/сек. при напорі 7,2 м.За даними Мінпаливенерго України,Україна протягом січня-липня 2010 року експортувала 2 млдр 323,4млн кВт.год електроенергії,що на 507,2 кВт.год більше відповідного показника 2009 року.Але в серпні 2010 Україна скоротила експорт електроенергії на 103,2 кВт.год відносно серпня 2009 року.

 • За даними Мінпаливенерго України,Україна протягом січня-липня 2010 року експортувала 2 млдр 323,4млн кВт.год електроенергії,що на 507,2 кВт.год більше відповідного показника 2009 року.Але в серпні 2010 Україна скоротила експорт електроенергії на 103,2 кВт.год відносно серпня 2009 року.

 • Зокрема експорт до Білорусії зріс до 2,117млрд кВт.год з 577,9млн кВт.год. Постачання до Словатчини знизилися на 76,9%, до Угорщини на 73,5%.Румунія збільшила закупівлю української електроенергії на 98,1%, Молдавія в 2,4рази.Україна і РФ з 31 серпня 2010року торгують піковими потужностями в нічний період. Позитивний баланс на користь України досяг 57,1млн кВт.год .Польща в 2010 не купує українську електроенергію,тоді як в січні-вересні 2009року імпортувала з України 73,6 млн кВт.год.Україна планує в четвертому кварталі 2010р.-першому кварталі 2011р. збільшити виробництво електроенергії на 3,7% порівняно з аналогічним періодом 2009-2010рр.-до 104,12млрд кВт/год

 • Україна планує в четвертому кварталі 2010р.-першому кварталі 2011р. збільшити виробництво електроенергії на 3,7% порівняно з аналогічним періодом 2009-2010рр.-до 104,12млрд кВт/год

 • Зростання виробництва міністерство пов’язує з очікуваним збільшенням споживання електроенергії металургійною машинобудівною галузями. За перший квартал 2011 року планується задовольнити попит за рахунок виробництва електроенергії АЕС в обсязі 47,562млрд кВт/год, ТЕС- 40,529млрд кВт/год, ТЕЦ – 6,772 млрд кВт/год, ГЕС-4,699млрд кВт/год.

 • Як повідомлялося, виробництво електроенергії в об’єднаній енергосистемі України в січні-вересні 2010року становило 135млрд. 941,6млн кВт/год ,що на 9,7% більше,ніж за аналогічний період 2009рокуА також 6-те місце за виробництвом електроенергії на АЕС серез 31 країни світу.

 • А також 6-те місце за виробництвом електроенергії на АЕС серез 31 країни світу.1.Енергія вітру

 • 1.Енергія вітру

 • 2.Енергія сонця-нині на території Криму вже діє 36 геліостанцій

 • 3.Енергія термальний вод-вже діє 10 геотермальних станцій у Криму

 • 4.Мала гідроенергетика

 • 5.Використання біомаси

 • 6.Паливо з олії ріпаку

1)заощаджувати енергію скрізь. Памятайте, що одна 100-ватна лампочка дає на 20% більше світла, ніж дві 60-ти ватні;

 • 1)заощаджувати енергію скрізь. Памятайте, що одна 100-ватна лампочка дає на 20% більше світла, ніж дві 60-ти ватні;

 • 2)не забувайте мити шибки, особливо восени. Забруднене пилом скло затримує від 10-30% сонячного світла;

 • 3)обов’язково утепліть вікна і двері на зимовий період;

 • 4)підтримуйте порядок і чистоту житла. Памятайте, що тільки від вас залежить кількість вмикань пилососа;

 • 5)заощаджуйте енергоресурси шляхом використання нетрадиційних видів енергії. 1) Садкіна В.І. Гончаренко О.В. Гоеграфія 9 клас – Х.:Оберіг,2009 р.Схожі:

Електроенерге́тика провідна галузь енергетики, що охоплює генерацію, передавання й використання електричної енергії iconЩо таке енергія і звідки вона береться? Що таке енергія і звідки вона береться?
Довідатися, які технічні засоби вико-ристовуються для вироблення, передавання і використання електричної енергії
Електроенерге́тика провідна галузь енергетики, що охоплює генерацію, передавання й використання електричної енергії iconЯ́дерна енерге́тика (атомна енергетика) галузь енергетики, що використовує ядерну енергію для електрифікації і теплофікації
Я́дерна енерге́тика (атомна енергетика) галузь енергетики, що використовує ядерну енергію для електрифікації і теплофікації; область...
Електроенерге́тика провідна галузь енергетики, що охоплює генерацію, передавання й використання електричної енергії iconЗаконодавчe забезпечення переходу до нового ринку електричної енергії України Світлана Голікова Шах Ольга 29 вересня 2008
Проект Закону України «Про засади функціонування ринку електричної енергії в Україні»
Електроенерге́тика провідна галузь енергетики, що охоплює генерацію, передавання й використання електричної енергії iconГеліоенергетика Виконала: учениця 11-б класу
Геліоенергетика галузь енергетики, що вивчає і застосовує методи експлуатації енергії сонячного проміння для промислових і побутових...
Електроенерге́тика провідна галузь енергетики, що охоплює генерацію, передавання й використання електричної енергії icon“джерела електричної енергії. Споживачі струму”. “джерела електричної енергії. Споживачі струму”
И. М. Юрковский, О. И. Юрковский. 300 возможных неисправностей легкового автомобиля. К.: Техніка, 1999
Електроенерге́тика провідна галузь енергетики, що охоплює генерацію, передавання й використання електричної енергії iconЯдерна енергетика в Україні
Ядерна енергетика (атомна енергетика) галузь енергетики, що використовує ядерну енергію для електрифікації і теплофікації; область...
Електроенерге́тика провідна галузь енергетики, що охоплює генерацію, передавання й використання електричної енергії iconЧи потрібна ядерна енергетика в Україні? План Що таке ядерна енергетика?
Я́дерна енерге́тика галузь енергетики, що використовує ядерну енергію для електрифікації і теплофікації; область науки і техніки,...
Електроенерге́тика провідна галузь енергетики, що охоплює генерацію, передавання й використання електричної енергії iconАльтернативні джерела енергії енергія Сонця
В останній час інтерес до проблеми використання сонячної енергії різко збільшився. Можливості саме безпосереднього використання сонячної...
Електроенерге́тика провідна галузь енергетики, що охоплює генерацію, передавання й використання електричної енергії iconПровідна ідея: Провідна ідея
Активізація самостійної пізнавальної діяльності учнів шляхом використання методу проектів для формування ключових компетентностей...
Електроенерге́тика провідна галузь енергетики, що охоплює генерацію, передавання й використання електричної енергії iconЗакон України "Про альтернативні джерела енергії" Закон України "Про альтернативні види палива" Закон України "Про електроенергетику" Закон України "Про енергозбереження"
...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка