Курінна Курінна


НазваКурінна Курінна
Дата конвертації02.03.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Курінна

 • Курінна

 • Олена Анатоліївна

 • - вчитель географії та хімії Петропавлівського навчально- виховного комплексу, освіта вища, кваліфікаційна категорія “спеціаліст ІІ категорії”


Навчити учня мислити, відчувати та любити через пізнання та порівняння.

 • Навчити учня мислити, відчувати та любити через пізнання та порівняння.«Краєзнавчий принцип навчання на уроках географії як новітній метод подачі навчального матеріалу»

 • «Краєзнавчий принцип навчання на уроках географії як новітній метод подачі навчального матеріалу»Краєзнавчий принцип навчання на уроках географії дає можливість будувати виклад географії згідно з дидактичним правилом «від відомого — до невідомого, від близького — до далекого», передавати інформацію учням за допомогою словесних (розповідь, бесіда, пояснення); наочних (карти, схеми, графіки, картини, фотомонтажі про природу, виставки, колекції корисних копалин, гербарії рослин, різні замальовки ярів, долин, полів, гір) і практичних методів (туристичні походи, близькі та далекі екскурсії).

 • Краєзнавчий принцип навчання на уроках географії дає можливість будувати виклад географії згідно з дидактичним правилом «від відомого — до невідомого, від близького — до далекого», передавати інформацію учням за допомогою словесних (розповідь, бесіда, пояснення); наочних (карти, схеми, графіки, картини, фотомонтажі про природу, виставки, колекції корисних копалин, гербарії рослин, різні замальовки ярів, долин, полів, гір) і практичних методів (туристичні походи, близькі та далекі екскурсії).Важливе місце в пропаганді краєзнавчої інформації займає слово вчителя і спостереження самих учнів на місцевості. Завдяки краєзнавству, викладання географії будую не на «словесних схемах», а на спостереженнях справжньої дійсності.

 • Важливе місце в пропаганді краєзнавчої інформації займає слово вчителя і спостереження самих учнів на місцевості. Завдяки краєзнавству, викладання географії будую не на «словесних схемах», а на спостереженнях справжньої дійсності.дати можливість учневі в знайомій місцевості, в повсякденній обстановці спостерігати географічну дійсність у взаємозв'язках її окремих компонентів і результати спостережень використовувати на уроках.

 • дати можливість учневі в знайомій місцевості, в повсякденній обстановці спостерігати географічну дійсність у взаємозв'язках її окремих компонентів і результати спостережень використовувати на уроках.

Краєзнавчий матеріал пожвавлює процес сприйняття на уроках, робить його цікавим, допомагає учням глибше зрозуміти нові наукові терміни і поняття, розширює і поглиблює розуміння ними навколишнього середовища, прищеплює уміння активно впливати на нього.

 • Краєзнавчий матеріал пожвавлює процес сприйняття на уроках, робить його цікавим, допомагає учням глибше зрозуміти нові наукові терміни і поняття, розширює і поглиблює розуміння ними навколишнього середовища, прищеплює уміння активно впливати на нього.Географічне краєзнавство – це розвивальне навчальне поле, яке активізує пізнавальну діяльність, розвиває навчальний інтерес до предметів природничого географічного циклу, формує громадянина свого краю та України, виховує і розвиває творчу особистість.

 • Географічне краєзнавство – це розвивальне навчальне поле, яке активізує пізнавальну діяльність, розвиває навчальний інтерес до предметів природничого географічного циклу, формує громадянина свого краю та України, виховує і розвиває творчу особистість.Краєзнавчі знання й пізнавальний досвід дає учням можливість активніше брати участь у вирішенні таких навчальних проблем, як:

 • Краєзнавчі знання й пізнавальний досвід дає учням можливість активніше брати участь у вирішенні таких навчальних проблем, як:

 • а) порівняння нових фактів зі своїми життєвими спостереженнями;

 • б) виявлення у них рис схожості та відмінності;

 • в) уміння за теоретичними уявлен­нями бачити предмети оточуючої дійсності;

 • г) вироблення вміння застосовувати одержані знання.Краєзнавчий матеріал, залежно від дидактичних цілей і виховних завдань уроків, виступає як джерело теоретичних знань і підтвердження їх істинності, як засіб пізнання й як об'єкт розв'язання навчально-пізнавальних завдань у процесі навчання. Тому вважаю, що систематичне й цілеспрямоване здійснення краєзнавчого підходу у викладанні географії потребує великих зусиль, постійного пошуку, систематичної роботи над собою, вивчення и накопичення великого краєзнавчого матеріалу, його аналізу й дидактичної обробки.

 • Краєзнавчий матеріал, залежно від дидактичних цілей і виховних завдань уроків, виступає як джерело теоретичних знань і підтвердження їх істинності, як засіб пізнання й як об'єкт розв'язання навчально-пізнавальних завдань у процесі навчання. Тому вважаю, що систематичне й цілеспрямоване здійснення краєзнавчого підходу у викладанні географії потребує великих зусиль, постійного пошуку, систематичної роботи над собою, вивчення и накопичення великого краєзнавчого матеріалу, його аналізу й дидактичної обробки.Формування краєзнавчих знань має важливе значення в отриманні глибоких і міцних знань з предмета і так званої малої географії – знань про свою місцевість і прилеглі райони, області.

 • Формування краєзнавчих знань має важливе значення в отриманні глибоких і міцних знань з предмета і так званої малої географії – знань про свою місцевість і прилеглі райони, області.Схожі:

Курінна Курінна iconКурінна Тетяна Миколаївна Благодійність та меценатство як об’єкти державного регулювання 25. 00. 02-механізми державного управління кафедра управління супільним розвитком


Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка