Видатні геометри Видатні геометри


НазваВидатні геометри Видатні геометри
Дата конвертації09.02.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентацииВидатні геометри

 • Видатні геометриФалес Мілетський (кінецьVII – початок VI ст. до н.е.) – грецький астроном і математик. За свідченням грецького історика Плутарха, Фалес вимірював висоту єгипетської піраміди за довжиною її тіні: довжину тіні піраміди відноситься до довжини тіні вертикального стовпа, поставленого поруч з пірамідою, як невідома висота піраміди відноситься до довжини цього стовпа.

 • Фалес Мілетський (кінецьVII – початок VI ст. до н.е.) – грецький астроном і математик. За свідченням грецького історика Плутарха, Фалес вимірював висоту єгипетської піраміди за довжиною її тіні: довжину тіні піраміди відноситься до довжини тіні вертикального стовпа, поставленого поруч з пірамідою, як невідома висота піраміди відноситься до довжини цього стовпа.

 • Теорему, яку тепер називають теоремою Фалеса, можливо, сам він і не знав. Жодне з його доведень до нас не дійшло.

Клавдій Птолемей (близько 87 — 165) —давньогрецький вчений,твори якого мали великий вплив на розвиток астрономії, географії та оптики.

 • Клавдій Птолемей (близько 87 — 165) —давньогрецький вчений,твори якого мали великий вплив на розвиток астрономії, географії та оптики.

 • Дані про життя Птолемея мізерні. Жив у римській провінції Єгипет і працював в Александрії.

 • Створив геоцентричну систему світу, розробив математичну теорію руху планет навколо нерухомої Землі, яка дозволяла обчислювати їхнє положення на небі. Система Птолемея викладена в його головній праці «Альмагест» — енциклопедії астрономічних знань давнини. У 1543 польський астроном Микола Копернік запропонував альтернативну, геліоцентричну систему. У праці Птолемея «Географія» були представлені географічні відомості античного світу, нею користувалися аж до 16 століття.

Евклід( близько 365 — близько 300 до н. е.)

 • Евклід( близько 365 — близько 300 до н. е.)

 • Історія не зберегла для нас достовірних відомостей про життя цього видатного вченого. Вважають, що Евклід народився в Афінах близько 325 p. до н. е. і на запрошення царя Птолемея І на початку III ст. до н. е. прибув до Александрії. Працюючи в бібліотеці Музейону над упорядкуванням математичних манускриптів, Евклід створив славнозвісну працю з математики, яку назвав «Начала». «Начала» Евкліда складаються з 13 «книг»-сувоїв. Перші шість книг присвячені планіметрії, VII—X книги — арифметиці і несумірним величинам, які можна побудувати за допомогою циркуля і лінійки, XI— XIII — стереометрії. І книга починається викладом 23 означень і 10 аксіом, причому перші п'ять з цих аксіом називаються «загальними поняттями», а решта — «постулатами» (у різних списках «Начал» є різні кількості аксіом і постулатів). 

Теореми

 • ТеоремиВ геометрії, Теорема Фалеса (названа на честь Фалеса Мілетського) стверджує, що якщо A, B і C є точками на колі де відрізок AC є діаметром кола, тоді кут ABC є прямим.

 • В геометрії, Теорема Фалеса (названа на честь Фалеса Мілетського) стверджує, що якщо A, B і C є точками на колі де відрізок AC є діаметром кола, тоді кут ABC є прямим.Теорема Птолемея - теорема елементарної геометрії, яка стверджує, що добуток довжин діагоналей вписаного в коло чотирикутника дорівнює сумі добутків довжин його протилежних сторін.

 • Теорема Птолемея - теорема елементарної геометрії, яка стверджує, що добуток довжин діагоналей вписаного в коло чотирикутника дорівнює сумі добутків довжин його протилежних сторін.

 • AC * BD = AB*CD + BC*ADГеометричні терміни

 • Геометричні терміниТрапеція (грец. Trapecion)-столик.

 • Трапеція (грец. Trapecion)-столик.

 • Сам термін Trapecion склався від грецького ж слова trapesa, основним значенням якого є “стіл”. Колись трапезою називали їжу. Але з часом цей термін став означати загальний обідній стіл для ченців в монастирських приміщеннях. У геометрії розуміння трапеції як чотирикутника, в якого дві сторони паралельні, а дві інші непаралельні, склалося відразу. Так Евклід, визначивши поняття паралелограма, прямокутника, квадрата і ромба, всі останні чотирикутники назвав трапеціями.Ромб(грец. Rombos)- дзиґа, бубон.

 • Ромб(грец. Rombos)- дзиґа, бубон.

 • Зрозуміло, що мається на увазі не сама дзиґа, а її силует. Можливо,що і бубон колись мав такий же силует. Що таке ромб як геометрична фігура, знали вже старогрецькі математики. Так в “Початках” Евкліда ми знаходимо означення:”З чотиристороніх фігур, ромб – рівностороння, але не прямокутна”. Як бачимо, за цим означенням ми не можемо квадрат розглядати як ромб.Квадрат (лат. quadratus) – чотирикутний.

 • Квадрат (лат. quadratus) – чотирикутний.

 • В давнину люди, що мали справу з предметами форми чотирикутника(землеміри, будівельники і тому подібне), не зналися на тонкощах класифікації чотирикутників по їх видах. Поза сумнівом, що вони представляли квадрат, як чотирикутник від інших многокутників, є те, що він складається “з чотирьох сторін (кутів)”. На латинській мові вираження “з чотирьох” передається словами “ex quadre” (екс кварде). Звідси і виник тармін “quadratus”-”чотирикутний”.Така вона – геометрія.

 • Така вона – геометрія.

 • З роками не старіє, а стає дедалі необхіднішою.Схожі:

Видатні геометри Видатні геометри iconПрезентація на конференцію “Видатні математики та фізики” учениці 11 класу Вербової Л. Василь Петрович Єрмаков
Презентація на конференцію "Видатні математики та фізики" учениці 11 класу Вербової Л
Видатні геометри Видатні геометри iconВидатні українці

Видатні геометри Видатні геометри iconВидатні хіміки Підготувала

Видатні геометри Видатні геометри iconОльвія Видатні пам’ятки

Видатні геометри Видатні геометри iconВидатні українці діячі театру, кіно, музики

Видатні геометри Видатні геометри iconВидатні бібліотекарі Ярославський Степан Григорович (1836-1917)

Видатні геометри Видатні геометри iconУроку: Екранні мистецтва. Види кіно: ігрове, анімаційне, документальне. Жанри кінематографу. Видатні режисери та актори світового кіно. Рм(усно)
Тема уроку: Екранні мистецтва. Види кіно: ігрове, анімаційне, документальне. Жанри кінематографу. Видатні режисери та актори світового...
Видатні геометри Видатні геометри iconВидатні вчені- хіміки ломоносов михайло васильович
Творча діяльність Ломоносова відрізняється виключною широтою інтересів і глибиною проникнення в таємниці природи
Видатні геометри Видатні геометри iconВидатні математики України з історії розвитку математики

Видатні геометри Видатні геометри iconВидатні постаті літературного життя Західної України
Дай діждати пошанівку Рідного святого слова, Щоб цвіла на славу Божу Наша українська мова!

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка