Бернард Шоу “Пігмаліон”


НазваБернард Шоу “Пігмаліон”
Дата конвертації04.03.2013
Розмір444 b.
ТипПрезентации


Бернард Шоу “Пігмаліон”


  Джордж Бернард Шоу – видатний англійський драматург, театральний критик, громадський діяч. Його драматургія стала одним з найпоміт-ніших явищ літератури кінця ХIХ – першої половини ХХ ст.

 •   Джордж Бернард Шоу – видатний англійський драматург, театральний критик, громадський діяч. Його драматургія стала одним з найпоміт-ніших явищ літератури кінця ХIХ – першої половини ХХ ст.

 • Шоу народився 26 липня 1856р. в Ірландії, у Дубліні, в родині дрібного службовця. У 1871 році п'ятнадцяти-річний Шоу починає працювати клерком. У 1876 році він переїздить до Англії.       Наприкінці 70-х років Б. Шоу остаточно обирає шлях професійного літератора. У 1885 році Шоу створює свою першу п'єсу "Дома удівця", з якої почалася "нова драма" в Англії і яка ввійшла до циклу “Неприємних п'єс”.

 • Серед творів, написаних Б. Шоу до Першої світової війни, найширшої популярності набула комедія "Пігмаліон" (1912) і п'єса "Дім, де розбиваються серця" (1913-1917). Вони відкрили новий період творчості Шоу.



Вихідною точкою написання твору для драматурга був античний міф про Пігмаліона, скульптора, який зневажливо ставився до кохання, надаючи перевагу мистецтву. За це богиня Афродіта покарала його: вона наслала на Пігмаліона кохання до найпрекраснішого його витвору – статуї богині Галатеї. Вражений коханням, Пігмаліон змушений страждати, бо його кохана залишалася лише витвором із холодного каменю. Пігмаліон вблагав Афродіту оживити Галатею. Статуя ожила і, перетворившись на жінку, стала дружиною Пігмаліона.

 • Вихідною точкою написання твору для драматурга був античний міф про Пігмаліона, скульптора, який зневажливо ставився до кохання, надаючи перевагу мистецтву. За це богиня Афродіта покарала його: вона наслала на Пігмаліона кохання до найпрекраснішого його витвору – статуї богині Галатеї. Вражений коханням, Пігмаліон змушений страждати, бо його кохана залишалася лише витвором із холодного каменю. Пігмаліон вблагав Афродіту оживити Галатею. Статуя ожила і, перетворившись на жінку, стала дружиною Пігмаліона.



 • Б. Шоу задумав п'єсу "Пігмаліон", розраховуючи на відповідну виконавицю ролі Елізи – відому блискучу англійську актрису Стеллу Патрік Кемпбелл. Саме вона й зіграла цю роль у спектаклі, який поставив сам драматург на сцені Театру його величності 1914 року. Пізніше ця п'єса лягла в основу прекрасного бродвейського мюзиклу, а потім і фільму «Моя прекрасна леді». Після Першої світової війни це був один із найпопулярніших творів Б. Шоу (саме через нього у Англії почалася “ШОУманія”), який став називати свій твір "романом у п'яти актах". Це оригінальне визначення жанру п'єси з'являється недарма - так підкреслює Б. Шоу глибокі зв'язки своєї драматичної творчості з романом, прозою. “Пігмаліон” - це драма-дискусія, у якій головну увагу автор приділяє не зіткненню характерів, а протиборству точок зору, суперечці персонажів, яка стосується моральних чи філософських проблем.



Дійові особи:

 • Хіггінс – вчитель фонетики

 • Пікерінг – полковник, друг Хіггінса

 • Еліза Дулітл – вулична квіткарка

 • Альфред Дулітл – батько Елізи

 • місіс Пірс – служниця в домі Хіггінса

 • місіс Хіггінс – мати Хіггінса



Професор фонетики Хіггінс, який у драмі Шоу виступає своєрідним Пігмаліоном, укладає парі з полковником Пікерінгом, що він проведе науковий експеримент - за кілька місяців навчить вуличну торговку квітами Елізу Дулітл правильній вимові і зробить так, щоб "її з успіхом могли прийняти за герцогиню". Експеримент Хіггінса дає блискучі результати. Еліза, яка знала лише лихо й злидні, в атмосфері поваги до її особистості виявляє надзвичайні здібності, розум, талант і почуття внутрішньої гідності. Пігмаліон-Хіггінс веде Елізу в аристократичне суспільство, і вона затьмарює світських дам не лише красою. Під “маскою” квіткарки приховувалась розумна, вразлива, шляхетна душа. Тепер Еліза сама навчає Хіггінса, дорікає за легковажність і непродума-ність наслідків експерименту: бути квіткаркою вона вже не може, а місця у світі, що перед нею відкрився, вона не має. Що ж робити з Елізою? Це питання постає не лише перед Хіггінсом, але й перед самим автором "Пігмаліона"., в атмосфері комедії витають натяки на почуття кохання, що зароджується, хоча й не зовсім усвідомлено. Але Шоу не мав наміру завершувати свою п'єсу шлюбом "Пігмаліона" і "Галатеї". Одружитися з Хіггінсом, із Фредді чи з вельможним герцогом - мало для його героїні, справжнє покликання якої бути вільною людиною.

 • Професор фонетики Хіггінс, який у драмі Шоу виступає своєрідним Пігмаліоном, укладає парі з полковником Пікерінгом, що він проведе науковий експеримент - за кілька місяців навчить вуличну торговку квітами Елізу Дулітл правильній вимові і зробить так, щоб "її з успіхом могли прийняти за герцогиню". Експеримент Хіггінса дає блискучі результати. Еліза, яка знала лише лихо й злидні, в атмосфері поваги до її особистості виявляє надзвичайні здібності, розум, талант і почуття внутрішньої гідності. Пігмаліон-Хіггінс веде Елізу в аристократичне суспільство, і вона затьмарює світських дам не лише красою. Під “маскою” квіткарки приховувалась розумна, вразлива, шляхетна душа. Тепер Еліза сама навчає Хіггінса, дорікає за легковажність і непродума-ність наслідків експерименту: бути квіткаркою вона вже не може, а місця у світі, що перед нею відкрився, вона не має. Що ж робити з Елізою? Це питання постає не лише перед Хіггінсом, але й перед самим автором "Пігмаліона"., в атмосфері комедії витають натяки на почуття кохання, що зароджується, хоча й не зовсім усвідомлено. Але Шоу не мав наміру завершувати свою п'єсу шлюбом "Пігмаліона" і "Галатеї". Одружитися з Хіггінсом, із Фредді чи з вельможним герцогом - мало для його героїні, справжнє покликання якої бути вільною людиною.



Автор п'єси Б. Шоу ставить у своєму творі важливу проблему: чи дозволяється людині втручатися в долю іншої людини, чи має вона моральне право змінювати її, навіть тоді, коли все це робиться з кращими намірами. Професор Хіггінс змінює особистість Елізи, але він зовсім не замислився і, звичайно, не подбав про те, як вона буде жити далі. Що ж робити з Елізою? Це питання постає не лише перед Хіггінсом, але й перед самим автором "Пігмаліона" "Навіщо ви відняли у мене мою незалежність?" - запитує ображена дівчина. Так само жертвою необдуманих жартівливих слів професора став і її батько сміттяр Альфред Дулітл. Саме йому він завдячує зміні своєї долі.

 • Автор п'єси Б. Шоу ставить у своєму творі важливу проблему: чи дозволяється людині втручатися в долю іншої людини, чи має вона моральне право змінювати її, навіть тоді, коли все це робиться з кращими намірами. Професор Хіггінс змінює особистість Елізи, але він зовсім не замислився і, звичайно, не подбав про те, як вона буде жити далі. Що ж робити з Елізою? Це питання постає не лише перед Хіггінсом, але й перед самим автором "Пігмаліона" "Навіщо ви відняли у мене мою незалежність?" - запитує ображена дівчина. Так само жертвою необдуманих жартівливих слів професора став і її батько сміттяр Альфред Дулітл. Саме йому він завдячує зміні своєї долі.



Отже, у своїй п'єсі "Пігмаліон" автор підносить ідею відповідальності творця за своє творіння, за його майбутню долю і висвітлює такі проблеми: природна рівність людей, культура мови, духовний розвиток.

 • Отже, у своїй п'єсі "Пігмаліон" автор підносить ідею відповідальності творця за своє творіння, за його майбутню долю і висвітлює такі проблеми: природна рівність людей, культура мови, духовний розвиток.



Схожі:

Бернард Шоу “Пігмаліон” iconІІ. Питання для обговорення в студії: І і ведучий: Бернард Шоу вважав: „Патріотизм – це коли ви вважаєте, що ця країна краща за всі інші лише тому,що ви тут народились ”
Бернард Шоу вважав: „Патріотизм це коли ви вважаєте, що ця країна краща за всі інші лише тому,що ви тут народились
Бернард Шоу “Пігмаліон” icon"єдиний шлях до знань це діяльність" Бернард Шоу
Учителів, які зацікавлені у підвищенні власної кваліфікації, в опануванні нових методик та сучасних інтернет-технологій
Бернард Шоу “Пігмаліон” iconХ. ​​Бернард (1922-2001)
Епохальною подією стала пересадка серця від померлої людини іншій з тяжким ураженням серця, яку здійснив у 1968 р південноафриканський...
Бернард Шоу “Пігмаліон” iconАльфред Бернард Нобель 1833-1896 Шведський хімік
А. Нобель підписав заповіт, згідно з яким усе своє майно розміром близько 31,5 млн шведських крон призначив на фінансування міжнародної...
Бернард Шоу “Пігмаліон” iconМи – знаємо, ми вміємо Інтелект -шоу Портретна галерея

Бернард Шоу “Пігмаліон” iconТример шоу Мистецьке агентство «арт велес» (Київ)

Бернард Шоу “Пігмаліон” iconОдна з найкраскавіших “зірок” сучасного шоу-бізнесу – неперевершена Ферджі підкоряє світ своїм першим ароматом
Одна з найкраскавіших "зірок" сучасного шоу-бізнесу неперевершена Ферджі підкоряє світ своїм першим ароматом
Бернард Шоу “Пігмаліон” iconМета туру – підтримати культуру вболівання в Україні напередодні проведення Чемпіонату та долучити всіх охочих до свята футболу та шоу масового вболівання, а також продемонструвати інноваційні технічні рішення компанії «Укртелеком»,
Україні напередодні проведення Чемпіонату та долучити всіх охочих до свята футболу та шоу масового вболівання, а також продемонструвати...
Бернард Шоу “Пігмаліон” iconКожна з моїх п’єс – це послання до людства
Б. Шоу – творець соціально – аналітичної “ драми – дискусії “, засновник інтелектуального проблемного театру
Бернард Шоу “Пігмаліон” iconСтворення реаліті-шоу, якому ще немає аналогів у світі. Створення реаліті-шоу, якому ще немає аналогів у світі
Як люди понад усе прагнуть влади і не зупиняться задля досягнення цієї мети ні перед чим; Продемонструвати нечесність деяких гравців...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка