Дитячі фобії дошкільного віку (від трьох до шести років) Страх


НазваДитячі фобії дошкільного віку (від трьох до шести років) Страх
Дата конвертації05.03.2013
Розмір445 b.
ТипПрезентации


Дитячі фобії дошкільного віку (від трьох до шести років)


Страх - природне людське почуття. Звучить банально, але так воно і є. Він попереджає нас про небезпеку, тим самим попереджаючи і захищаючи нас від неї. Страх - невід'ємна частина інстинкту самозбереження, і якби не він - говорити про страхи було б нікому і не з ким. Однак, дитячі страхи нерідко дивують нас своєю непослідовністю.

 • Страх - природне людське почуття. Звучить банально, але так воно і є. Він попереджає нас про небезпеку, тим самим попереджаючи і захищаючи нас від неї. Страх - невід'ємна частина інстинкту самозбереження, і якби не він - говорити про страхи було б нікому і не з ким. Однак, дитячі страхи нерідко дивують нас своєю непослідовністю.Класифікація страхів- Нав'язливі страхи - ті, які малюк випробовує при певних обставинах. - Надцінні страхи - ті, які колись відповідали конкретній ситуації, але потім вийшли з-під контролю. - Маячні страхи, причину яких встановити неможливо. Їх наявність (особливо в сукупності з невротичними симптомами - тиками, нав'язливими рухами, заїканням і інш.) повинна насторожити батьків. В цьому випадку малюка терміново треба показати не лише грамотному психологові, але і неврологові.

 • - Нав'язливі страхи - ті, які малюк випробовує при певних обставинах. - Надцінні страхи - ті, які колись відповідали конкретній ситуації, але потім вийшли з-під контролю. - Маячні страхи, причину яких встановити неможливо. Їх наявність (особливо в сукупності з невротичними симптомами - тиками, нав'язливими рухами, заїканням і інш.) повинна насторожити батьків. В цьому випадку малюка терміново треба показати не лише грамотному психологові, але і неврологові.1. Страх темряви (72% з 500 дітей, які брали участь у дослідженні). Малюки просять батьків не вимикати на ніч світло, найжахливіше і суворе покарання для цих малюків - виявитися замкнутими в темній комірці або іншій кімнаті, стояти в темному кутку обличчям до стіни. Під впливом темряви у дітей з'являються інші страхи: назавжди залишитися на самоті, бути вкраденими казковими злими героями (Бармалеем, Бабою-Ягою і т.п.).

 • 1. Страх темряви (72% з 500 дітей, які брали участь у дослідженні). Малюки просять батьків не вимикати на ніч світло, найжахливіше і суворе покарання для цих малюків - виявитися замкнутими в темній комірці або іншій кімнаті, стояти в темному кутку обличчям до стіни. Під впливом темряви у дітей з'являються інші страхи: назавжди залишитися на самоті, бути вкраденими казковими злими героями (Бармалеем, Бабою-Ягою і т.п.).

2. Страх смерті. Його "популярність" (поширеність) у дитячих серцях неухильно зростає. Якщо дорослі думають, що в такому юному віці (3 - 4 роки) малюки нічого не знають про смерть, не розуміють самого значення цього слова, то смію стверджувати, що подібні думки помилкові. Можливо, дитина колись бував на поминках, можливо, його бабусі і дідусі та їхні знайомі раз у раз говорять: "Ох, щось здоров'я стало поганим, ось помру і поховають мене в сиру земельку!", "От сусіде моя померла і моя черга настане скоро! " Іноді дорослі говорять дитині: "Ти мене до гроба доведеш! У труну заженеш, ось помру і що ти будеш робити?"

 • 2. Страх смерті. Його "популярність" (поширеність) у дитячих серцях неухильно зростає. Якщо дорослі думають, що в такому юному віці (3 - 4 роки) малюки нічого не знають про смерть, не розуміють самого значення цього слова, то смію стверджувати, що подібні думки помилкові. Можливо, дитина колись бував на поминках, можливо, його бабусі і дідусі та їхні знайомі раз у раз говорять: "Ох, щось здоров'я стало поганим, ось помру і поховають мене в сиру земельку!", "От сусіде моя померла і моя черга настане скоро! " Іноді дорослі говорять дитині: "Ти мене до гроба доведеш! У труну заженеш, ось помру і що ти будеш робити?"

3. Страх втратити когось із батьків або людей, які їх замінюють. Багато малят бояться, що їх мама, тато, бабуся, сестричка захворіють, а може і помруть. Діти, можливо, бачили, як хтось з членів сім'ї важко хворів, як всі засмучувалися, турбувалися, турбувалися.

 • 3. Страх втратити когось із батьків або людей, які їх замінюють. Багато малят бояться, що їх мама, тато, бабуся, сестричка захворіють, а може і помруть. Діти, можливо, бачили, як хтось з членів сім'ї важко хворів, як всі засмучувалися, турбувалися, турбувалися.

4. Боязнь різних тварин. У першу чергу діти бояться собак і кішок, рідше - ворон, павуків. Діти можуть боятися тільки тих тварин, з якими стикаються в реальності.

 • 4. Боязнь різних тварин. У першу чергу діти бояться собак і кішок, рідше - ворон, павуків. Діти можуть боятися тільки тих тварин, з якими стикаються в реальності.5. Боязнь стихійних лих. Наявність цього страху майже завжди пов'язане з районом проживання дитини. Навряд чи маленький петербуржець буде боятися цунамі. Хоча не виключено, що побачене по телевізору стихійне лихо так налякає малюка, що страх глибоко оселиться в його голівці.

 • 5. Боязнь стихійних лих. Наявність цього страху майже завжди пов'язане з районом проживання дитини. Навряд чи маленький петербуржець буде боятися цунамі. Хоча не виключено, що побачене по телевізору стихійне лихо так налякає малюка, що страх глибоко оселиться в його голівці.

7. Війни, терористичними акти. Щодня діти бачать жахливі подробиці воєнних дій, чують про них, а в деяких регіонах є і прямими свідками таких подій.

 • 7. Війни, терористичними акти. Щодня діти бачать жахливі подробиці воєнних дій, чують про них, а в деяких регіонах є і прямими свідками таких подій.8. Страх перед різними казковими персонажами. Безумовно, наші сучасні малюки бояться бути вкраденими, з'їденими злими чудовиськами. Але на місце Бармалея, Баби-Яги приходять нові лиходії (гобліни, покемони).

 • 8. Страх перед різними казковими персонажами. Безумовно, наші сучасні малюки бояться бути вкраденими, з'їденими злими чудовиськами. Але на місце Бармалея, Баби-Яги приходять нові лиходії (гобліни, покемони).9. Різні специфічні страхи. Їх наявність залежить від умов, в яких живе дитина і від його психологічних особливостей, від особливостей виховання. Наприклад, діти, яких б'є батько, бояться знову бути побитими. Одна дівчинка боялася, що вночі її задушить квітка.

 • 9. Різні специфічні страхи. Їх наявність залежить від умов, в яких живе дитина і від його психологічних особливостей, від особливостей виховання. Наприклад, діти, яких б'є батько, бояться знову бути побитими. Одна дівчинка боялася, що вночі її задушить квітка.На жаль, багато батьків страхи і комплекси неусвідомлено насаджують у своїх дітей самі. Починається все ще в дитячому віці. «Не йди - впадеш», «Не бери - впустиш», «Не лізь - обпечешся». Якщо малюк упертий - він йтиме, братиме, лізтиме і, відповідно, падатиме, упускатиме, обпалюватиметься. Якщо крихітка пасивний - подібні попередженні відохотять у нього йти, брати, лізти. Він просто буде боятися це робити. Надмірно емоційна реакція мами на падіння, садно або забиття також дозволить розцвісти в душі дитини боязні самостійно робити які б то не було кроки і невпевненості у власних силах.

 • На жаль, багато батьків страхи і комплекси неусвідомлено насаджують у своїх дітей самі. Починається все ще в дитячому віці. «Не йди - впадеш», «Не бери - впустиш», «Не лізь - обпечешся». Якщо малюк упертий - він йтиме, братиме, лізтиме і, відповідно, падатиме, упускатиме, обпалюватиметься. Якщо крихітка пасивний - подібні попередженні відохотять у нього йти, брати, лізти. Він просто буде боятися це робити. Надмірно емоційна реакція мами на падіння, садно або забиття також дозволить розцвісти в душі дитини боязні самостійно робити які б то не було кроки і невпевненості у власних силах.

Що робити?

 • Появу страхів можна запобігти. Краще щеплення від яких би то не було фобій - спокійна, дружня і гармонійна обстановка в сім'ї. Заборон повинно бути якомога менше. Так, замість того, щоб постійно обсмикувати «повзунка», приберіть за межі його досяжності усі небезпечні предмети, і дружньою посмішкою, теплим словом заохочуйте його спроби пізнати навколишній світ.Спілкуючись з малюком 1-3 років, не грайте в агресивні ігри. Для крихітки папа в ролі злого ведмедя і ведмідь - одно особа. Побачивши доброго папу таким, що гарчить і злим (нехай хоч би і в грі), дитина, м'яко кажучи, буде збентежена. Тому не треба дивуватися, коли після подібних забав малюк з ревом кинеться від невдалого батька шукати захисту у мами. Отже, ролі кращі, ніж традиційна конячка для папи доки не придумав ніхто.

 • Спілкуючись з малюком 1-3 років, не грайте в агресивні ігри. Для крихітки папа в ролі злого ведмедя і ведмідь - одно особа. Побачивши доброго папу таким, що гарчить і злим (нехай хоч би і в грі), дитина, м'яко кажучи, буде збентежена. Тому не треба дивуватися, коли після подібних забав малюк з ревом кинеться від невдалого батька шукати захисту у мами. Отже, ролі кращі, ніж традиційна конячка для папи доки не придумав ніхто.

Універсального рецепту профілактики страхів дати неможливо: батьки самі повинні враховувати тип нервової системи, збудливість, емоційність своєї дитини. Проте, одну раду можна дати усім: час перегляду малюком телепередач треба скоротити до мінімуму. Малюк до 5-6 років не повинен бачити сцен насильства і жорстокості, катастроф і стихійних лих.

 • Універсального рецепту профілактики страхів дати неможливо: батьки самі повинні враховувати тип нервової системи, збудливість, емоційність своєї дитини. Проте, одну раду можна дати усім: час перегляду малюком телепередач треба скоротити до мінімуму. Малюк до 5-6 років не повинен бачити сцен насильства і жорстокості, катастроф і стихійних лих.

Якщо прояви страху незначні, з ними можна спробувати боротися самостійно. Бесіда з малюком на цю тему не завжди ефективна. Наполегливі питання «Чого ти боїшся»? часто тільки закріплюють страх. Крім того, дошкільник іноді соромиться признатися у власній слабкості. З'ясувати причину страху допоможе спостереження і ненав'язливі, випадкові питання.

 • Якщо прояви страху незначні, з ними можна спробувати боротися самостійно. Бесіда з малюком на цю тему не завжди ефективна. Наполегливі питання «Чого ти боїшся»? часто тільки закріплюють страх. Крім того, дошкільник іноді соромиться признатися у власній слабкості. З'ясувати причину страху допоможе спостереження і ненав'язливі, випадкові питання.Коли причина встановлена, програйте «страшну» ситуацію з улюбленою іграшкою малюка. Придумана історія обов'язково повинна мати щасливий кінець. Запропонуєте дитині зробити свій страх реальним - намалювати його, а потім - урочисто спалити.

 • Коли причина встановлена, програйте «страшну» ситуацію з улюбленою іграшкою малюка. Придумана історія обов'язково повинна мати щасливий кінець. Запропонуєте дитині зробити свій страх реальним - намалювати його, а потім - урочисто спалити.Не висміюйте дитину, але і не загострюйте увагу на його страхах. Відноситеся до фантазій малюка спокійно, постарайтеся відвернути його від них, залучаючи його до цікавих занять. На свіжому повітрі, в компанії однолітків, місця монстрам в думках малюка не залишиться, як не повинно залишитися ним місця і в подальшому житті вашого крихітки.

 • Не висміюйте дитину, але і не загострюйте увагу на його страхах. Відноситеся до фантазій малюка спокійно, постарайтеся відвернути його від них, залучаючи його до цікавих занять. На свіжому повітрі, в компанії однолітків, місця монстрам в думках малюка не залишиться, як не повинно залишитися ним місця і в подальшому житті вашого крихітки.Схожі:

Дитячі фобії дошкільного віку (від трьох до шести років) Страх iconНа фармацевтичному ринку з'явилися нові стоматологічні лікарські засоби На фармацевтичному ринку з'явилися нові стоматологічні лікарські засоби
С 0,15, вітаміну р 100 мо. Діти дошкільного І шкільного віку приймають в день 4 5 таблеток. Засіб випускається також в гранулах....
Дитячі фобії дошкільного віку (від трьох до шести років) Страх iconПрограма з фітнесу для дітей старшого дошкільного віку розроблена з урахуванням вимог Базового компонента дошкільної освіти, Базової програми розвитку дітей дошкільного віку «Я у Світі». Реалізується в процесі гурткової роботи

Дитячі фобії дошкільного віку (від трьох до шести років) Страх icon1. Загальні відомості: Загальні відомості
Кваліфікація " Вихователь дітей дошкільного віку. Організатор дошкільного виховання. Інструктор з фізичного виховання дітей дошкільного...
Дитячі фобії дошкільного віку (від трьох до шести років) Страх iconПсихолого-педагогічні умови розвитку самостійності у дітей дошкільного віку Ковтун Л.І. – вихователь днз №201
Мета дослідження полягає у теоретичному обґрунтуванні проблеми самостійності дітей дошкільного віку та експериментальному вивченні...
Дитячі фобії дошкільного віку (від трьох до шести років) Страх iconМ. А. Андрейчин висліди вірусних гепатитів
Ефективність вакцини залежить від віку, статі і стану здоров’я: до 19 років 96-100 %, 20-39 років 94-99 %, старше 40 років 88- 91...
Дитячі фобії дошкільного віку (від трьох до шести років) Страх iconВикористання сюжетних спортивно-розвиваючих комплексів в роботі з фізичного розвитку дітей дошкільного віку
Оптимізація навчально-виховної роботи з дітьми дошкільного віку з фізичного виховання потребує впровадження нових форм та методів...
Дитячі фобії дошкільного віку (від трьох до шести років) Страх iconПередбачено обов’язкову освіту для дітей старшого дошкільного віку від 06. 07. 2010 №2442-vi

Дитячі фобії дошкільного віку (від трьох до шести років) Страх iconВареник Тетяна Іванівна
Передбачено обов’язкову освіту для дітей старшого дошкільного віку від 06. 07. 2010 №2442-vi
Дитячі фобії дошкільного віку (від трьох до шести років) Страх iconПро виконання ст. 35 Закону України «Про освіту» щодо реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти
Наказ міського відділу освіти від 27. 04. 2012 №232 «Про проведення обліку дітей дошкільного і шкільного віку та підлітків шкільного...
Дитячі фобії дошкільного віку (від трьох до шести років) Страх icon350 дітей старшого дошкільного віку; 350 дітей старшого дошкільного віку
Потому что эту книгу купил папа", "Потому что эту книгу читает мама на ночь…" 3 дитини

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка