Кінематика


НазваКінематика
Дата конвертації05.03.2013
Розмір444 b.
ТипПрезентацииКінематика

 • Російський академик Л.Єйлер (1736) заснував основи кінематики і динаміки обертаючого руху твердих тіл. Кінематика – розділ механіки розглядаючий рухи тіл незалежно від фізичних причин або сил, визиваючи це рухом.Це наука, яка вивчає рух тіл в залежності від діючих на них сил.

 • Це наука, яка вивчає рух тіл в залежності від діючих на них сил.

 • В якості першого закону динаміки І.Ньютон прийняв принцип Галілея інерції. Галілей сформулював цей принцип у виді з слідства проведених ним опитів при вивченні падіння тіл по похилій площині. Він не розрізняв поняття “сила” і “маса” тому встановлений ним принцип інерції не претендував на фундаментальний закон природи. Ньютон поставив цей закон на розділ всієї своєї системи механіки.Закони Ньютона

 • Ньютон йде дальше – розглядаючи рух тіла під впливом других тіл, він зв’язує зміни швидкості тіла з силою – мірою цього впливу. В цьому законі властивості інерції тіл проявляється в тому, що зміни стану спокою тіла під впливом сили проходить поступово, а не миттєво. При цьому скорість руху змінюється тим повільніше, чим більша інерція тіла, мірою якого є його маса.Два важких предмети (тягарець) підвішуються на однакових нитках один над одним. Нитка підпирається так, щоб вона витримала напругу, рівну масі одного тягарця, и обривалася при напрузі, рівній масі обох тягарців. Тоді якщо повільно опустити спочатку верхній тягарець, підтримуючи нижній, а потім повільно опустити нижній тягарець, то верхня нитка обірветься.

 • Два важких предмети (тягарець) підвішуються на однакових нитках один над одним. Нитка підпирається так, щоб вона витримала напругу, рівну масі одного тягарця, и обривалася при напрузі, рівній масі обох тягарців. Тоді якщо повільно опустити спочатку верхній тягарець, підтримуючи нижній, а потім повільно опустити нижній тягарець, то верхня нитка обірветься.Якщо опустити нижній тягарець не повільно, а раптово, вийнявши з-під нього підставку, то обірветься не верхня, а нижня нитка.

 • Якщо опустити нижній тягарець не повільно, а раптово, вийнявши з-під нього підставку, то обірветься не верхня, а нижня нитка.

 • Розглядаючи дослід не важко пояснити, якщо взяти до уваги, то, по-перше, нитка діє з визначеною силою на тягарець, тільки тоді вона розтягнеться, і по-друге, обірветься нитка тоді, коли її довжина досягає допустимого.Тепер зрозуміло, чому, коли нижній тягарець падає з деякої висоти, обірветься не верхня, а нижня нитка: справа в тому, що верхній тягарець не може миттєво розвинути велику швидкість, а нижній не може миттєво втратити свою швидкість, тому що тягарець має інерцію.

 • Тепер зрозуміло, чому, коли нижній тягарець падає з деякої висоти, обірветься не верхня, а нижня нитка: справа в тому, що верхній тягарець не може миттєво розвинути велику швидкість, а нижній не може миттєво втратити свою швидкість, тому що тягарець має інерцію.Автори презентації

  • Чаплінська Алла, Підгородецький Сергій,
  • Коваль Маріна


Схожі:

Кінематика iconКінематика кінематика точки

Кінематика iconФізика – наука майбутнього! Кінематика
Швидкість руху тіла при рівномірному русі залишається постійною на всьому шляху. Траєкрорія такого руху – пряма лінія
Кінематика iconФізика – наука майбутнього! Кінематика
Швидкість руху тіла при рівномірному русі залишається постійною на всьому шляху. Траєкрорія такого руху – пряма лінія
Кінематика iconКінематика Відносність руху Відносні величини
З точки зору кінематики всі системи відліку равноправны. Проте кінематичні характеристики руху, такі як траєкторія, переміщення,...

Додайте кнопку на своєму сайті:
dok.znaimo.com.ua


База даних захищена авторським правом ©dok.znaimo.com.ua 2013
звернутися до адміністрації
dok.znaimo.com.ua
Головна сторінка